Петунії на дачі і будинки: вирощування і догляд

Я взагалі любителька квітів. Але дачну ділянку у нас досить маленький, тому вдається посадити квіти в затишних куточках. Сьогодні я розповім вам про петуниях — одних з моїх найулюбленіших дачних кольорах. А розповідь мій буде складений у вигляді своєрідних питань-відповідей для кращого ознайомлення.

До якого сімейства відносяться петунії?

Петунія — це рослина сімейства пасльонових (згадуємо пасльонових — картопля, помідори…) Вирощують їх як на дачі, у відкритому грунті, так і в теплицях, а також у домашніх умовах — на балконі. Раніше, пам’ятаю, в домашніх умовах на балконах всі намагалися вирощувати цю квітку з-за його запашного аромату. Перші квіти у цієї рослини з’являються через 2,5 місяця від посадки. Цвіте петунія протягом усього літа, до самих заморозків.

Які різновиди цих квітів бувають?

По формі самого квітки розрізняють: прості і махрові. Прості петунії ростуть на наших дачах, на балконах і в громадських місцях. Вирощувати такі квітки дуже нескладно, так як розмножуються вони насінням. Хоча розмножувати їх можна також і живцюванням. А ось махрові петунії — це гібридні рослини, зав’язують насіння і передають свої властивості наступним поколінням вони тільки при штучному запиленні. Якщо буде природне запилення, то потомство таких кольорів буде простими петуніями, а не махровими. Тому квітникарі навчилися розмножувати махрові петунії живцями, тобто вегетативним способом. У цьому випадку материнське рослина просто отпочковывается і всі його властивості зберігаються, у тому числі махровий вид квітів.До речі, серед простих петуній зустрічаються такі сорти, у яких квітка має оторочений вигляд. Вони так і називаються «бахромчаті петунії».

Як проводиться розмноження петунії насінням

Виростити петунію з насіння — просте заняття. Почну з того, що насіння цієї рослини дуже і дуже дрібні. Збирають їх у міру відцвітання і всихання квіток на протязі всього літа. Краще всього їх збирати в який-небудь маленький пластиковий контейнер.Схожість зберігається протягом 2-3 років. Найбільш правильним буде висадити насіння петунії на розсаду в кінці березня. Спершу з’являються сім’ядольні листочки, а потім-перші листки. І лише після цього рослину пересаджують (пікірують). Правильним буде саджати таку розсаду у ящик для розсади на відстані 3-4 сам один від одного.

Коли висаджувати розсаду петунії?

В грунт (або на балконі) розсаду петунії висаджують в кінці травня — початку червня. Справа в тому, що, як і всі пасльонові, петунія досить сильно боїться заморозків — гинуть квіти, листя чорніють. Тому правильним буде почекати, і не висаджувати розсаду петунії до того моменту, поки не пройде низка весняних поворотних заморозків (зазвичай до Трійці всю розсаду вже треба висадити). Або як варіант — висаджувати петунію у теплицю на дачі. Вірніше, не висаджувати, а виставляти розсаду. Хто цікавиться, можна почитати, як зробити теплицю з віконних рам самому.

Як правильно садити петунію на постійне місце?

На постійному місці петунія повинна зростати на відстані не менше ніж 20 см один від одного. Справа в тому, що ця рослина влітку дає пасинки, тобто починає кущитися, тому йому потрібно багато місця для виносу квітів.

Як провести живцювання петунії?

Восени вибирають найбільш вподобані рослини. Це можуть бути як махрові, так і прості петунії (щоб повністю зберегти властивості і красу квіток). Викопуємо така рослина изземли і садимо в горщик, який ставимо на вікно, тобто на світло, але щоб було досить холодно. Поливаємо такий горщик раз в тиждень небагато. У лютому ми переносимо горщик з такою петунією в тепло і під світло і починаємо поливати теплою водою 1 раз в три дні. Незабаром на рослині мають з’явитися молоді паростки. Через кілька днів, після того, як ці паростки відростуть до 6 см, ми їх зрізаємо з рослини і поміщаємо в теплу воду, щоб низ паростка був занурений у неї на 1,5 см. протягом 2 тижнів наш паросток починає покриватися корінням під водою. По мірі випаровування води її слід трохи доливати, щоб корінці були у воді постійно. Через 2 тижні паростки пересаджуємо в горщик і доглядаємо також, як і за звичайної розсадою, вирощеною з насіння. І вже після весняних заморозків пересаджуємо рослина в землю.

Як поливати петунію?

Полив тільки що зійшло паростка виробляти слід дуже обережно, найкраще — з розпилювача. Точно також слід поливати квіти після того, як ми їх посадимо у відкритий грунт, так як сильний напір води з шланга або з лійки може вимити землю і пошкодити рослину.

Чим підживити і удобрити петунію?

Петунія — невибаглива рослина. Вона добре росте на неудобренных грунтах. Тому такі квіти часто вирощують на різних клумбах і використовують для озеленення міст. А ось на дуже удобрених і вгноєних грунтах петунія росте і цвіте погано. Зате вона дуже вимоглива до сонячного кольору. Чим сонячні місце, де вона росте, тим вона дасть більше кольорів. Розсаду ж петунії можна підгодувати універсальним добривом для квітів.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015