Приховані інфекції у чоловіків і жінок, які важко виявити

Починаючи з 80-х років і по сьогоднішній день, всі засоби масової інформації активно пропагують безпечний секс та засоби контрацепції. Але, не дивлячись на це, захворювання що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) стали бичем сучасного суспільства. Згідно зі статистикою, кожна третя жінка, яка веде активне статеве життя більше тієї чи іншої прихованої інфекцією, а іноді навіть кількома. Тому сьогодні ми вирішили вам розповісти, що таке приховані інфекції, які вони бувають, їх симптоми.

Зміст статті:

 • Що таке — приховані інфекції? Шляхи зараження, симптоми
 • Статеві інфекції, часто діагностують у чоловіків
 • Приховані інфекції, що найбільш часто зустрічаються у жінок
 • Чим небезпечні приховані статеві інфекції? Наслідки

Що таке — приховані інфекції? Шляхи зараження, симптоми

Приховані статеві інфекції або ЗПСШ — проблема, яка отримала широке поширення, з-за складності діагностування та лікування цих захворювань. Такі хвороби найчастіше передаються статевим шляхом, але іноді бувають випадки передачі вертикальним (від матері до дитини) або побутовим шляхами.
Чому їх називають прихованими інфекціями? Тому що більшість захворювань цієї групи мають дуже убогий список симптомів, і лікарі їх виявляють, коли вже з’явилися ускладнення. Адже у людини, яка тільки заразився прихованої інфекцією, розвиток захворювання проходить практично безсимптомно. Їх неможливо виявити за допомогою звичайного бактеріального посіву або мазка, для їх визначення необхідно пройти спеціальне обстеження і здати аналізи на приховані інфекції. На розвиток цього захворювання сильно впливає екологічна ситуація, стан імунної системи людини, стрес, неправильне харчування і т. д.
До первинних симптомів наявності прихованих інфекцій відноситься: свербіж, печіння, відчуття дискомфорту в статевих органах. Саме при їх поява ви негайно повинні звернути увагу на своє здоров’я і пройти обстеження у фахівця.
У сучасній медицині в список ЗПСШ включено 31 збудник: бактерії, віруси, найпростіші, ектопаразити і гриби. Одні з найвідоміших ЗПСШ це сифіліс, ВІЛ, гонорея і герпес. До найпоширенішим прихованих інфекцій відносяться: мікоплазмоз, хламідіоз, уреаплазмоз, гарднерельоз, вірус папіломи людини та інші інфекції.

Приховані інфекції у чоловіків. Які чоловічі приховані інфекції треба знати.

 1. Мікоплазмоз — венеричне інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями мікоплазми. Воно вражає органи сечостатевої системи. Найчастіше він протікає безсимптомно до тих пір, поки імунна система людини не почне перед ним здаватися. Якщо це захворювання вчасно не лікувати, воно може викликати досить серйозні ускладнення.
 2. Хламідіоз — це одне з найбільш поширених ІПСШ, при тому частіше всього воно протікає спільно з іншими венеричними хворобами, такими як гарднерельоз, трихомоніаз, уреаплазмоз. Це захворювання небезпечно своїм безсимптомним або малосимптомним перебігом. Бувають випадки, що людина протягом кількох років є переносником хламідій, але зовсім про це не підозрює.
 3. Уреаплазмоз — це венерична бактеріальна інфекція, збудником якої є дрібні бактерії уреаплазми. Дане захворювання вражає близько 70% людей, які ведуть активне статеве життя. Найчастіше люди, заражені цією інфекцією, не мають жодних проблем зі здоров’ям, але в деяких випадках вона може викликати дуже серйозні ускладнення.;
 4. Вірус папіломи людини — це одне з найбільш «модних» гінекологічних захворювань, яке в основному передається статевим шляхом. Однак це не єдиний спосіб зараження, так само він передається при будь-яких контактах слизових і шкіри. Даний вірус може існувати в людському організмі з самого його народження, і проявиться лише в середині життя з причини різкого зниження імунітету.

Приховані інфекції у жінок. Які жіночі приховані інфекції треба знати.

 1. Гарднерельоз (бактеріальний вагіноз) — це прихована інфекція, збудником якої є бактерія гарднерелла. На це захворювання в основному страждають жінки, оскільки даний вид бактерій в організмі чоловіків довго не живе. Дана хвороба є порушенням нормальної мікрофлори піхви, і сучасні лікарі не мають спільної думки з приводу того наскільки вона небезпечна та чи варто її лікувати;
 2. Вірус герпесу — проявляється на слизових оболонках і шкірі у вигляді пухирів. Цей вірус небезпечний тим, що, потрапивши в людський організм, він там залишається назавжди, і клінічно проявляється при різкому зниженні імунітету. Генітальний герпес, це одне з найбільш поширених ІПСШ, при тому жінки страждають набагато частіше, ніж чоловіки;
 3. Кандидоз — більш відомий, як молочниця. Це захворювання викликають дріжджоподібні грибки роду Candida. Цей грибок є складовою нормальної мікрофлори піхви, але якщо він починає безконтрольно розмножуватися, то починається хвороба — вагінальний кандидоз. Дане захворювання не несе небезпеки для здоров’я, але викликає досить неприємні відчуття. Молочницею страждають як жінки, так і чоловіки, але нею вони найчастіше заражаються саме від партнерки.

Чим небезпечні приховані статеві інфекції? Наслідки і симтоми

 • Оскільки приховані інфекції на початковій стадії протікає абсолютно безсимптомно, вони досить швидко поширюються по всьому організму і паразитують в клітинах слизової оболонки статевих органів, ротової порожнини, очей, горла. Це робить їх для більшості антибіотиків практично недосяжними. А антитіла, які виробляє організм людини, їх просто не розрізняє.
 • Якщо статеві інфекції вчасно не виявити і не почати лікування, вони можуть призвести до дуже тяжких наслідків. Так, запущена форма подібних інфекцій може перерости в везикуліт, простатит, епідидиміт, що супроводжується загальним нездужанням і різким підвищенням температури тіла. Також у вас можуть з’явитися такі симптоми: болі в паху або внизу живота, кров у сечі, скрутне або часте сечовипускання, цистит. Запущені статеві інфекції можуть перерости в хронічні запальні процеси сечовивідних шляхів і всієї статевої системи.
 • На сьогоднішній день ЗПСШ є однією з основних причин жіночого і чоловічого безпліддя. Так, у жінок, запалена матка просто не може утримувати плід, а яєчники не відтворюють повністю дозрілі яйцеклітини. А у чоловіків, навіть при збереженій потенції, різко збільшується кількість неправильно сформувалися і малорухомих сперматозоїдів.
 • Вчені довели, що деякі ЗПСШ безпосередньо пов’язані з виникненням раку яєчників, шийки матки у жінок і плоскоклітинного раку у чоловіків.

Пам’ятайте, що після будь-якого незахищеного сексу з партнером, в якому ви до кінця не впевнені, краще пройти обстеження у лікаря. Своєчасне виявлення і лікування прихованих інфекцій допоможе вам вберегтися від більш серйозних проблем зі здоров’ям.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015