Ретрохориальная гематома. Ретрохориальная гематома при вагітності.

Ніщо так не затьмарює протягом вагітності, як загроза її переривання. Як правило, ранні терміни гестації є найбільш небезпечними для ембріона, адже саме в першому триместрі виникає небезпека відторгнення плідного яйця.

Ретрохориальная гематома при вагітності — це наслідок часткової відшарування плідного яйця від стінки ендометрію. Статистика дуже не втішна, так як практично кожна п’ята вагітна стикається з даною патологією, що нерідко є причиною невиношування. Розглянемо найбільш часті причини виникнення ретрохориальной гематоми при вагітності та методи її лікування.

Чому виникає ретрохориальная гематома під час гестації?

При відшарування плідного яйця від стінки матки ушкоджуються судини, які живлять ембріон. Для відторгнення плодового яйця характерно невелика кровотеча, в результаті якого кров скупчується в просторі між хоріоном і плодовими оболонками, утворюючи гематому.

Ретрохориальная гематома при вагітності розвивається внаслідок:

Наявності певних чинників, а саме:

  • ускладненого перебігу вагітності (токсикоз першої половини вагітності, перенесена тяжка застуда і т. д.);
  • важкого фізичного навантаження на організм матері;
  • впливу виробничого шуму і вібрації;
  • стресових ситуацій;
  • алкоголю і тютюнового диму.

Захворювань органів малого тазу.

Відомо, що при деяких станах ризик виникнення ретрохориальной гематоми при вагітності підвищений, наприклад, при наявності рубцевих змін на матці, гормональні порушення в організмі, вадах розвитку і запальних захворюваннях жіночої репродуктивної системи.

Порушення ембріогенезу.

Патологія розвитку ембріона на генному рівні — один з факторів виникнення ретрохориальной гематоми при вагітності. Приблизно в 7-10% випадків відбувається переривання вагітності з причини порушення закладки життєво важливих органів.

Симптоматика ретрохориальной гематоми при вагітності.

При утворенні ретрохориальной гематоми у жінки з’являються скарги на тягнуть болі в нижній частині живота, що нагадують по інтенсивності менструальні. Разом з тим змінюється характер виділень, які стають слизисто-кров’янистими або кров’янистими. В залежності від того, як давно виникла ретрохориальная гематома при вагітності, кровомазания мають червоний або коричневий відтінок. Змінюється також консистенція виділень: чим більше часу пройшло з моменту відшарування плодового яйця, тим більш густими вони стають.

ВАЖЛИВО! Ретрохориальная гематома при вагітності характерна для першого триместру і найчастіше діагностується під час першого планового ультразвукового дослідження матки. Якщо вагітність протікає без особливостей, наявність ретрохориальной гематоми визначається тільки під час пологів.

Чим небезпечна ретрохориальная гематома при вагітності?

Найбільшою небезпекою при утворенні гематоми в матці є переривання вагітності. Це відбувається внаслідок здавлення судин і деформації порожнини матки під впливом утвореного кров’яного згустку. При відсутності належного лікування внутрішньоматкове тиск зростає, що тягне за собою підвищення тонусу матки.

ВАЖЛИВО! При ретрохориальной гематомі під час вагітності про позитивну динаміку говорять в тому випадку, коли є коричнюваті виділення з статевих шляхів в невеликій кількості.

Що робити при ретрохориальной гематомі під час вагітності?

Принцип лікування гематоми в матці при вагітності схожий з терапією при загрозі аборту. Жінка з ретрохориальной гематомою при вагітності направляється на стаціонарне лікування.

Першочерговими заходами в даному випадку є постільний режим і статевий спокій. Дуже важливо захистити майбутню маму від можливих стресів, створивши сприятливу для виношування обстановку. Необхідно зменшити щоденні фізичні навантаження, віддавши перевагу пішим прогулянкам.

Вагітні часто цікавляться, які медикаментозні препарати можуть вплинути на виношування при ретрохориальной гематомі. Лікування гематоми в матці лікарськими засобами спрямовано на усунення симптоматики і поліпшення загального самопочуття майбутньої мами.

При розвитку ретрохориальной гематоми в період гестації терапія лікарськими засобами надає наступні ефекти:

  • знижує тонус матки (використовуються спазмолітики: таб. «Магне-B6, свічки ректальні «Вібуркол», таб. «Но-шпа», таб. «Ріабал» і т. д.);
  • покращує показники згортання крові (препарати, які перешкоджають зростанню гематоми: «Вікасол», «Дицинон», «Аскорутин»);
  • нормалізує гормональний фон (фолієва кислота, вітаміни «C» та «E»);
  • стабілізує психоемоційний стан майбутньої мами («Седасен», «Персен», екстракт валеріани тощо).

Для підвищення ефективності лікування ретрохориальной гематоми при вагітності жінка приймає в ліжку положення з піднятим тазовим кінцем, підклавши під стегна подушку або складене одіяло. В якості профілактики підвищення тонусу матки рекомендовано зміна раціону харчування вагітної — виключення продуктів, які посилюють перистальтику кишечника.

Необхідність прийому лікарських засобів визначає тільки лікар. При правильно підібраній терапії ризик виникнення ускладнень при ретрохориальной гематоми в період гестації зводиться до нуля.

Ссылка на основную публикацию