Різне — Жіночий сайт http://owoman.com.ua Wed, 29 Jun 2016 13:31:32 +0000 ru-RU hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.7 Білі плями на тілі http://owoman.com.ua/bili-plyami-na-tili.html http://owoman.com.ua/bili-plyami-na-tili.html#respond Sun, 21 Jun 2015 20:54:38 +0000 http://owoman.com.ua/bili-plyami-na-tili.html Read more »]]> Плями вітіліго

Думаю, що кожен з нас неодноразово стикався на вулиці, в транспорті або в інших громадських місцях з людьми, що мають білі плями на тілі.

Безліч разів зустрічала таких людей і я, і кожен раз про себе задавалася питанням, що це за плями, чому вони виникають, і які кошти слід застосувати, щоб позбутися від них. Перше, що приходило в голову — біла пляма на тілі — це якесь порушення пігментації шкіри. Можливо, людина просто переборщив з прийомом сонячних ванн або дуже багато разів, засмагаючи на сонці, отримував опіки шкіри, не захищаючись від прямих сонячних променів в самі жаркі години доби. А може, ці люди мають шкіру з білими плямами, не сприйнятливий до сонячного світла?
Періодично в моєму колі спілкування з’являлися знайомі, які мали білі плями на тілі. Однак запитати про причини появи таких плям не дозволяло почуття такту — не хотілося ображати людей і ятрити їхні рани, так як сама наявність білого плями на тілі повинно було створювати психологічний дискомфорт і викликати в людини серйозні душевні переживання.
Але життя розпорядилося по-своєму, і в один не дуже прекрасний день я раптом виявила біла пляма на тілі у себе. Неможливо уявити, яка паніка охопила мене. Тисячі думок, непідробний жах і просто страх смерті заволоділи мною.
«За що? Чим я завинила? Що мені робити?» — кричала я в дзеркало і безліч інших нагальних питань роїлися в моїй голові. Години три я металася по квартирі як загнаний звір і розглядала це прокляте біла пляма на тілі в районі лівого передпліччя. Мабуть, вимотавшись фізично і морально спустошена, я сіла на диван і непомітно для себе заснула.

Вітіліго

Не дарма кажуть, що з проблемою треба переспати, і гострота переживань обов’язково піде на спад. Коли я прокинулася, у мене, нарешті, запрацювала голова. Щоб дізнатися, що це за біла пляма на тілі я отримала в своє розпорядження, я влізла в Інтернет. Всесвітня павутина тут же послужливо прийшла мені на допомогу. Виявилося, що білі плями на тілі у людей — це ознака шкірного захворювання, яке має дивну назву — вітиліго. Вітіліго або песь походить від латинського слова vitilus, що означає теля. Причиною появи такого захворювання, як вітіліго, є відсутність або недостатня кількість особливих клітин — меланоцитів, які відповідають за пігментацію шкіри. Зниження кількості меланоцитів може відбуватися протягом життя людини, а може бути вродженим. Зменшення рівня вмісту меланіну призводить до збільшення чутливості шкіри до сонячного світла. Трохи заспокоїла мене інформація, що білі плями на тілі при вітіліго не сверблять і не створюють больових відчуттів, а також те, що дане захворювання є скоріше косметичний, ніж медичним. Воно може проявитися незалежно від віку людини, а частіше виникає у жінок і молоді, не досяг двадцятирічного віку. Є відомості, що останнім часом хвороба стала віддавати перевагу більше людей старшого віку, але не забуває і про наймолодших.

Початком вітіліго вважається поява на шкірних покривах незначно червонуватих або молочно білуватих плям. З часом плями вітіліго зростають, набуваючи яскраву вираженість, добре розрізняються кордону і овальність або округлість форми. У процесі росту білі плями на тілі прагнуть об’єднатися, створюючи великі області ураження поверхні шкіри. Часто ділянки депігментації шикуються в напрямку нервових закінчень, порушуючи процес функціонування потових залоз і жирових клітин, а також рефлексію м’язової структури. Шкіра перестає реагувати на холод і інші подразники. Вища фаза вітіліго — зміна кольору всієї шкіри людини.

Як вже зазначалося, білі плями на тілі можуть виникнути в будь-якому віці, однак до 50% випадків появи вітіліго відбуваються у віковому діапазоні 10-30 років. Є інформація про виявлення вітіліго у немовлят, а ось у людей, що досягли похилого віку, за-болевание практично не розвивається.

Офіційна медицина до вітіліго відноситься трохи зверхньо — хвороба не смертельна, явних порушень стану здоров’я при здачі аналізів пацієнтами не виявляється. Однак це не зовсім так, адже шкоди здоров’ю людини очевидна, так як вітіліго — це не тільки прикра косметична проблема, але і свідок запущеного в організмі руйнівного процесу на рівні функціонування клітин.

На жаль, в оцінці захворювання вітіліго я була досить наївна і сильно помилялася, так як інформація, підкинута мені Інтернетом, виявилася позитивною. Але немає лиха без добра — я зібралася з силами і стала вивчати свого несподівано виник противника.

Як виявилося, одні джерела стверджують, що причини появи плями вітіліго можуть бути найрізноманітніші, а інші — що точна природа виникнення захворювання не відома.

Прихильники першої точки зору вказують на збої імунітету людського організму, не-правильну роботу залоз ендокринної системи, часті стреси і порушення нормального функціонування нервової системи людини, гострі і хронічні хвороби травного тракту, неправильне розвиток плода протягом окремих фаз внутрішньоутробного періоду. Створюють передумови виникнення вітіліго причини — це також отримання травм у побуті та на виробництві, наявність хронічних запальних процесів, отримання сильних опіків з-за довгого перебування на сонці, системні серцево-судинні порушення в організмі. Все це веде до зміни обміну речовин на клітинному рівні і відхилення від нормального засвоєння поживних речовин окремими органами людського тіла. Відзначено, що білі плями на тілі можуть супроводжуватися й іншими захворюваннями, цукровим діабетом, перніциозної анемією і хворобою Аддісона. Діагности також часто виявляють у пацієнтів з вітіліго алергічні дерматози, кишкові дисбактеріози, розвивається короткозорість, псоріаз, облисіння та інші патологічні стани.

Адепти другої теорії тільки з певною часткою ймовірності вважають, що захворювання вітіліго, викликають розлади нервово-ендокринного характеру.

Своєчасне виявлення захворювання та оперативне звернення до лікаря дозволить не толь-ко обмежити зростання з’явилися і виникнення нових білих плям на тілі, але і запобіжить інші серйозні хвороби, що є супутніми при ураженні шкірних покривів вітіліго.

Вважається, що причина виникнення вітіліго пов’язана з його формою. Розрізняють форми білих плям на тілі, що передаються у спадок і виникли в період життєвого циклу людини. Так, на ділянках шкіри з білими плямами клітини, які синтезують пігмент, розпадаються в епідермісі і волосяних цибулинах. Окремі форми вітіліго характеризуються в’яненням здібності меланоцитів шкірного покриву генерувати меланін через припинення створення меланосом і їх перетворення в кераноциты. Так як вітіліго часто пов’язано з різними захворюваннями імунної системи, то боротися з ним особливо складно.

Багато відомі фахівці дотримуються думки, що білі плями на тілі людини виникають з спадкових причин. Підраховано, що ймовірність появи вітіліго у дітей, чиї батьки мали білі плями на тілі, дорівнює приблизно 10%.

Прояв і наслідки вітіліго

При подальшому самоосвіті я дізналася, що невеликі білі плями на тілі неправильної форми є головними ознаками виникнення вітіліго. Розвиток захворювання супроводжується збільшенням розміру плям з утворенням великих ділянок шкіри без захисного пігменту. У більшості випадків вітіліго швидко прогресує, хоча відомі випадки несподіваного зникнення плям на тілі, а також мимовільного і безпричинного лікування носіїв захворювання.

Білі плями на тілі мають особливий контраст по відношенню до прилеглих ділянках здорової шкіри внаслідок підвищеного вмісту пігменту у їх краю. Помічено, що на ділянках тіла з білими плямами стає знебарвленим і волосяний покрив. Біла пляма на тілі людини може з’явитися практично в будь-якому місці. Цікаво, що підошви і долоні є вільними зонами від прояву вітіліго.

Фахівцями встановлено, що хвороба призводить до зникнення меланоцитів або втрати ними функціональної здатності виробляти пігмент в шкірі, області внутрішнього вуха, слизових оболонках очей, а в окремих випадках і у волосяних цибулинах. Як наслідок, шкіра чоло-століття втрачає пігмент, змінюється її колір, змінюються функції і структура органів людського тіла.

Плями вітіліго найчастіше з’являються на кінцівках (руках і ногах) і обличчі. Особливо схильні до появи білих плям губи.

Статистика стверджує, що захворювання вітіліго схильний приблизно 1% населення земної кулі. Ця цифра вражає своєю величиною і свідчить про труднощі стоїть пе-ред медичною наукою завдання з пошуку дієвого ліки від всесвітньої напасті. У зв’яз-ку з тим, що від проявів вітіліго страждають представники всіх національностей незалежно від раси та статі, для вирішення цієї проблеми необхідна консолідація всіх провідних роз-ботчиков лікарських засобів.

Клінічні прояви захворювання

Захворювання вітіліго має яскраво виражену клінічну картину, яка дозволяє досвідченому фахівцю легко поставити діагноз, відміну плями з відсутністю пігменту від пьебалдизма або висівкоподібного лишаю. Білі плями на тілі з’являються в основному на самих ніжних і піддаються роздратуванню ділянках шкірного покриву у вигляді невеликих утворень, схильних до зростання по своїй периферії. Зростання ділянок з відсутністю достатньої кількості пігменту відбувається зазвичай повільно, нерівномірно, з утворенням локальних зон ураження. Шкірні покриви в цих місцях практично не мають змін (за винятком кольору). Якісь специфічні відчуття відсутні. На кордоні білих плям зрідка виникає запальний процес, є темнуватий вінець. При яскраво вираженому вітіліго виникає збільшення пігментації здорових ділянок шкіри.

За прийнятою класифікацією розрізняють такі клінічні прояви вітіліго: за величиною білих плям на тілі, по локалізації уражених місць, за перебігом захворювання, за видом ділянок вітіліго, за невусу Сетона.

Рекомендації по лікуванню захворювання вітіліго

Вивчивши величезну кількість інформації, представленої в Інтернеті за запитом захворювання вітіліго та методику його лікування, я склала свій план боротьби з цим монстром, знищує природну красу людського тіла. Апріорі я зрозуміла, що захворювання вітіліго як лікувати, так і жити з ним слід, не падаючи духом і не доводячи свій організм до хронічного стану фізичного і психологічного виснаження. Для успішного лікування вогнищ вітіліго лікування захворювання повинно мати системний характер. Чоловік, який знайшов білу пляму на тілі, повинен негайно звернутися до лікаря. Це повинен бути лікар-терапевт, який призначить терапевтичний курс лікування вітіліго, спрямований на повернення природного кольору шкірного покриву і відновлення рівня змісту меланоцитів в організмі на клітинному рівні. При поверненні ділянок шкіри людини, на яких є плями вітіліго, нормальної кількості меланоцитів відновлюються імунні властивості епідермісу, ліквідується запальний процес, поліпшується зовнішній вигляд шкірного покриву людини.

Необхідно знати, що при вітиліго в організмі людини відчувається нестача вітаміну В12. Це може призвести до підвищення активності щитовидної залози, анемії, викликаючи фізичний і емоційний стрес. Також порушення в імунній системі призводять до того, що клітини починають виробляти антитіла, які вступають в протиборство з клітинами, що виробляють меланін.

В даний час існує значна кількість методів боротьби з захворюванням, при цьому результати лікування вітіліго, досить сильно розрізняються. Як правило, медичні фахівці призначають курс прийому стандартних ліків або застосування мазей. Най-леї поширеним ліками при вітіліго є псорален, а при його прийомі призначаються сеанси ультрафіолетового опромінення. Дана комбінація лікувальних процедур отримала назву метод PUVB. Статистичні дані про успішність видалення вітіліго при використанні даного методу такі: репигментация білих плям на тілі більш ніж на 25% відбулася лише у 61% хворих.

Лікування вітіліго можливо також і хірургічним шляхом. Щоправда, застосування цього методу повинно здійснюватися тільки в крайньому випадку і показанням до неї є такі підстави: ваші білі плями на тілі не зазнали змін протягом року, лікування методом PUVB не дає результату, плями вітіліго мають певний рівень пігментації, ви не хворі на гепатит типу С або Снідом. Слід зазначити, що хірургічне втручання показане пацієнтам з сегментарним вітіліго — у разі, коли білі плями на тілі знаходяться тільки з одного боку, а інші методи медикаментозного лікування не ефективні або не дають результату.

Лікувальні установи, що займаються проблемою вітіліго

Важливе питання при прийнятті рішення про позбавлення від білих плям на тілі — вибір лікувального закладу. Найбільш відомі клініки з лікування вітіліго знаходяться в Израи-ле, Російської Федерації, Україні і Кубі. Це МЦ «Рабін», Центр «Вітиліго», Дерматоло-гический центр «Вітиліго», Центр Плацентарної Гистотерапии і багато інших. У всіх пере-чисельних установах ведуть прийом досвідчені фахівці-дерматовенерологи вищої категорії. Проводяться процедури дерматосканирования і дерматоскопії. Виконується терапевтичне лікування з використанням ексимерного лазера. Є ряд інших методик застосування спе-соціальної апаратури для лікування білих плям на тілі.
Особливе місце в лікуванні вітиліго займає Мертве море. Воно по праву є Мек-кою для людей зі всього світу, які страждають такими дерматологічними захворюваннями, як нейродерміт, різні види екземи і грибкових уражень шкірних покривів і, звичайно ж, вітіліго. В першу чергу на стан і самопочуття людей, що мають депигментацию ко-жи, позитивний вплив справляє клімат, адже Мертве море — це самий солоний водо-го на планеті. Рівень його солоності перевищує 33%. Унікальний хімічний склад води і виключно корисні бруду дозволяють в найкоротші терміни покращити своє здоров’я і підвищення ефектив-сить загальний імунітет організму на тривалий термін. Розслаблюючий вплив навколишнього оточення і велика кількість історичних пам’яток плідно оповіді-туються на психологічному стані, а результати лікування вітіліго реально зміцнюють силу духу і формують бажання не зупинятися на досягнутому прогресу в боротьбі з захворювань-ням.

Народні методи лікування вітіліго

Народна медицина рекомендує для лікування вітіліго застосовувати трав’яні збори. Наведу один приклад такої корисної суміші: звіробій (30 г), ромашка аптечна (20 г), квітки календули (30 г), шавлія лікарська (40 г), череда (20 г), материнка звичайна (20 г), кра-пива дводомна (40 г). Для приготування ліків з цієї суміші необхідно 1 або 2 столові ложки збору кинути в склянку закипілої води, настояти на водяній лазні протягом 15 хвилин, знову довівши до кипіння, а потім охолодити протягом 45 хвилин при кімнатній температурі. За-варіння віджати і розбавити настій кип’яченою водою, довівши до об’єму 200 мл Порядок прийому ліки: 2 рази в день перед їжею по півсклянки протягом 1-2 місяців.
Інформація про народних рецептах боротьби з білими плямами на тілі буде неповною без подання китайського методу народної медицини. Для лікування вітіліго пропонується використовувати водяна рослина ряска маленька. Чисто вимиту і подрібнену ряску в колі-честве 1 столової ложки 3 або 4 діб наполягати в склянці горілки. Порядок прийому ліки: 2 або 3 рази в день від 15 до 20 крапель настою запити 2 або 3 столовими ложками води.
Наведу та інші процедури, що застосовуються при лікуванні і профілактиці вітіліго для попередження прогресуючого зростання плям:
— пийте природну шлункову кислоту і хлорид водню, що дозволяє відновлення віть нормальну роботу шлункового тракту і є хорошою профілактичною допомогою організму;
— щодня приймайте вітамін В, вживайте злаки і дріжджові продукти — це допомагає впоратися з шлунковими проблемами і в цілому полегшує перебіг захворювання;
— при труднощах з видаленням з організму кислот необхідно вживати в їжу про-дукту, багаті вітаміном С;
— риб’ячий жир дуже милостиво впливає на організм в цілому, знижуючи рівень стресу, у ре-док чого білі плями на тілі зменшуються в розмірі;
— застосування засобу з листя куркуми допомагає позбавлятися від плям, вітіліго на довготривалій основі;
— народне зілля імбир покращує кров’яний обмін в організмі людини, що також надає цілющу дію.
Слід пам’ятати про те, що застосування медикаментозних засобів має побічні ефек-фекты, і приймати таблетки слід обережно.

Життя з вітіліго

Повинна відразу сказати всім товаришам по нещастю, які мають білі плями на тілі, що піддаватися зневірі в такій ситуації — остання справа. Я сама через це пройшла, і перші не-скільки місяців співіснування з захворюванням вважаю викресленими з життя. Смуток, жа-лость до себе, самокопання, похмурі переживання отруювали мій світ. Я годинами сиділа в один-честве, боячись вийти на вулицю. Розглядала себе в дзеркало і приходила в жах. Заходила в Ін-тернет, намагалася знайти людей, які зіткнулися з цією проблемою.
Спілкування з такими ж, як і я, що зіткнулися з вітіліго людьми, виявилося рішенням моєї проблеми. Я отримала колосальну підтримку і розуміння того, що життя триває до глиб-ється. Є безліч фізичних і психологічних способів подолання захворювання. І головне при цьому — навчитися з цим жити. Для більшої стійкості в протистоянні з вітіліго фото з моїми білими плямами печалі я повісила у своїй спальні. І щоранку, відкриваючи гла-за, я дивлюся на них і думаю: «Ну що, вам так і не вдалося зіпсувати моє життя». Знаю, що в кінцевому підсумку в цій боротьбі перемога буде за мною.

]]>
http://owoman.com.ua/bili-plyami-na-tili.html/feed 0
Фітованна для дітей, заспокійливі фітованни, фітованни для поліпшення працездатності http://owoman.com.ua/fitovanna-dlya-ditej-zaspokijlivi-fitovanni-fitovanni-dlya-polipshennya-pratsezdatnosti.html http://owoman.com.ua/fitovanna-dlya-ditej-zaspokijlivi-fitovanni-fitovanni-dlya-polipshennya-pratsezdatnosti.html#respond Thu, 28 May 2015 20:53:17 +0000 http://owoman.com.ua/fitovanna-dlya-ditej-zaspokijlivi-fitovanni-fitovanni-dlya-polipshennya-pratsezdatnosti.html Read more »]]> Якщо в життя сучасної жінки закрадається якась проблема, то жінка шукає шляхи її вирішення самостійно. Однак не завжди ці дріб’язкові проблеми. Буває і так, що проблеми вкрай негативно відбиваються на емоційному здоров’я. Тому потрібно користуватися різними способами боротьби зі стресом у неприємних ситуаціях.

В наш час важко знайти людину, яка б спокійно реагував на всі прояви життя. Хронічна втома, перенапруження, стреси — вони переслідують нас постійно. Для того щоб зберегти своє не тільки фізичне, а й емоційне здоров’я, ви повинні навчитися знімати це напруга. У світі існує безліч способів, завдяки яким можна знайти душевний спокій. Одним із найбільш простих, але, тим не менш, ефективним називають ванні процедури. Вистачить всього 10-20 хвилин, щоб зняти стрес, побороти депресію. Після такої ванни ви будете почувати себе відмінно. Крім усього іншого у вас є можливість подбати про стан вашого тіла. Ні для кого не секрет, що фітованни володіють відмінними дезинфікуючими і очисними властивостями.

У нашій статті ми поговоримо про те, як відігнати від себе негативні емоції за допомогою фитованн. Найчастіше багато жінок із задоволенням приймають ванни з різними ароматичними оліями і пінами, думаючи, що отримають цілющий ефект.

Насправді ще здавна наші предки чудово знали, що за допомогою відварів трав можна не тільки заспокоїти нервову систему, впоратися з безсонням, поліпшити обмін речовин, але навіть зміцнити організм в цілому. Ми перерахували далеко не всі властивості фитованн.

Тільки уявіть собі — ви приходите додому після важкого трудового дня, а там вас вже чекає тепла розслаблююча ванна. Якщо ж додати в теплу воду відвари цілющих трав, морську сіль, ефірну олію, то ви навіть можете розраховувати на те, що позбудетеся від багатьох недуг. Існує величезна кількість різновидів фитованн. Це означає, що ви можете вибрати найбільш підходящу для вас. Головним чинником при виборі повинна стати оцінка загального стану вашого здоров’я.

Якщо ви почитаєте про корисні властивості тієї чи іншої рослини, то зрозумієте, що краще користуватися природними засобами, ніж викидати гроші на дорогі засоби, нехай навіть здавалося і дуже ефективні.

Далі ми більш детально розглянемо різновиди фитованн, особливо зупинившись на тих ваннах, які обов’язково знімуть стрес і накопичився за день негатив.

Тим, хто вирішив оздоровитися за допомогою фитованн, слід звернути увагу на ванни з відварами цілющих трав. Дані ванни відмінно допомагають зняти втому, зміцнити імунітет. Крім усього іншого лікарі відзначають, що саме регулярне прийняття фитованн нормалізує обмінні процеси, покращує сон, знімає неспокій і дратівливість. Також слід підкреслити відмінний косметичний ефект — після прийняття фітованни ви просто не дізнаєтеся свою шкіру. Вона стане гладкою і підтягнутою.

Для приготування трав’яний фітованни ви повинні взяти 100 г будь-лікарської трави, залити її 400 мл води, засіб поставити на вогонь і кип’ятити протягом 15 хвилин. Після того, як ви зніміть відвар з вогню, дайте настоятися приблизно 30 хвилин. Потім отриманий відвар слід процідити і додати в наповнену теплою водою ванну. За бажанням ви можете приготувати ванну як з одним видом трави, так і з кількома, тобто з трав’яним збором.

Наступна різновид заспокійливих ванн — ванни з морською сіллю. Багато жінок знають про позитивному впливі морської солі на організм. До складу морської солі входять корисні мінерали і мікроелементи, просто необхідні для здоров’я людини. За допомогою ванни з морської солі ви можете поліпшити кровообіг, а також позбутися від целюліту і зайвих кілограмів. Для того щоб провести один сеанс ванни з морською сіллю, вам знадобиться 200-300 г морської солі. Просто висипте сіль у ванну, зачекайте, поки вона не розчиниться, а потім можете приймати ванну.

Справжнім святом для тіла і душі стане фруктова ванна. Така ванна допоможе впоратися зі стресом, а також позитивно вплине на весь організм в цілому. Наповніть ванну теплою водою, туди ж киньте шматочки улюблених фруктів або готове фруктове пюре. Якщо ви хочете підсилити косметичний ефект такої ванни, слід додати у воду трохи молока або оливкової олії. Ефект від прийняття ванни не змусить себе чекати!

Ваша шкіра стане гладкою і шовковистою завдяки шоколадної ванни. Візьміть 100 г какао-порошку і розведіть в гарячій воді. Знайте про те, що какао-порошок не повинен містити цукру чи ароматизатори. Після того, як ви розводите какао, вилийте отриману суміш у ванну. Ні для кого не секрет, що в організмі людини, вдыхающего аромат, починається вироблення «гормону щастя». З такою ванною вам будуть не страшні стреси і хронічна втома. Після прийняття шоколадної ванни ваша шкіра буде надійно захищена від передчасного старіння. Треба обов’язково сказати про те, що шоколадна ванна проведе профілактику утворення целюліту чи впорається з уже наявною проблемою. Для посилення антицелюлітного впливу у ванну рекомендується додати кілька крапель апельсинового масла.

Всім без винятку жінкам доведеться по душі так звана, ванна Клеопатри. Як тільки ви приймете таку ванну, відразу ж відчуєте себе царицею. Її рецепт зовсім не секретний. Візьміть 1 л молока, підігрійте його, туди ж додайте 200 мл меду. Зачекайте, поки засіб закипить, і помішуйте молоко, поки мед повністю не розчиниться. Тепер можна додавати суміш у ванну.

Заспокійливі фітованни

Багато хто знає про те, що кращими заспокійливими засобами є відвари корисних трав — валеріани і лаванди. Дані відвари не обов’язково пити, їх також можна додавати у ванну. У список поліпшують емоційне самопочуття можна також сміливо включати ромашку, мелісу і ялина. Якщо ви додасте в ванну відвари перерахованих рослин, то відразу ж побачите позитивний ефект.

Розглянемо, як приготувати ванну з лаванди. Ви повинні взяти пару квіточок лаванди і додати їх у киплячу воду. Тепер потрібно, щоб засіб настоялося протягом 30 хвилин. Засіб готове, його можна сміливо додавати у ванну. Така фітованна допоможе зняти депресію, а також омолодить і очистить вашу шкіру. Подібний ефект можна отримати, якщо приготувати фитованну з екстракту валеріани. Крім усього іншого валеріана допомагає впоратися з неврозами. Фітованни з валеріани підуть на користь людям, які страждають від захворювань серцево-судинної системи (наприклад, гіпертонікам) або травного тракту.

При перевтомі лікарі радять приймати хвойні ванни. Крім цього такі ванни сприяють виведенню з організму шлаків і токсинів. Тобто хвойна ванна допоможе омолодити організм в цілому. Якщо ви хочете приготувати хвойну ванну, то можете додавати у воду не тільки відвар ялинової хвої, але також і розбавлене ефірне масло хвої.

Фітованна для поліпшення працездатності

Тим, хто постійно скаржиться на швидку стомлюваність і сонливість, прийде на допомогу фітованна з розмарину. Так як розмарин володіє тонізуючими засобами, а також покращує працездатність кровоносної системи, краще всього приймати такі ванни вранці. Для приготування розмариновой ванни використовуються листя рослини. Такий же результат можна отримати, якщо додавати в ванну розмаринове масло.

Людям, які постійно страждають від нападів сильного головного болю, рекомендується звернути увагу на фітованни з листя м’яти. Якщо за допомогою фитованн ви хочете зміцнити імунітет, то слід чергувати м’ятні ванни з медовими. Приготувати медову фитованну зовсім неважко. Для цього ви повинні взяти 200 мл меду, розчинити його в 1 л молока. У цю суміш слід додати лавандова або розмаринове масло. Готовий розчин слід вилити в теплу ванну.

Фітованни прийдуть на допомогу у боротьбі з захворюваннями

Величезна кількість фитованн дає можливість вибрати найбільш підходящу для вас. В тому числі у вас є можливість визначити деякі захворювання на ранніх стадіях. Саме фітованни покликані запобігти подальший розвиток грипу, полегшити симптоми кашлю. Такими властивостями володіють фітованни з додаванням материнки або евкаліпта.

Схоже вплив на організм надають фітованни з ромашкою. Дані фітованни підуть на користь, якщо ви хочете вилікувати алергію, позбутися від гінекологічних проблем. Також ромашка загоює рани і допомагає зробити шкіру більш еластичною.

При больових симптомах вам допоможе ванна з відваром шавлії. Наприклад, такий засіб допоможе зняти біль при переломах або інших проблемах, пов’язаних з порушенням роботи опорно-рухового апарату. Шавлія прекрасно справляється із запальними процесами.

Якщо у вас болять м’язи або суглоби, на допомогу прийдуть каштанові фітованни. Дана різновид фитованн прекрасно впливає на організм при порушеннях в роботі периферичної нервової системи і шкірних захворюваннях.

Фітованни допоможуть «спалити» зайві кілограми

Традиційно жінкам, охочим схуднути, рекомендується звернути увагу на медові ванни. Але подібним ефектом володіє не тільки мед. У природі існують рослини, які мають потогінні властивості. Крім усього іншого такі рослини допомагають очистити організм від непотрібних речовин.

У першу чергу до таких рослин слід віднести липу. Якщо ви вирішите прийняти липову ванну, знайте, що така фітованна допоможе вивести з організму зайву рідину, а також підвищить пружність шкіри. Для липової фітованни підійдуть, як листя, квіти, так і кора дерева.

Якщо ви хочете, щоб фітованна з липи допомогла позбавитися від целюліту, воду варто додати концентрат бурих водоростей. Дана сировина як не можна краще допомагає відновити шкіру, поліпшити кровообіг по всьому організму.

Якщо ви хочете отримати максимальний ефект від прийняття будь цілющою ванни, то повинні подбати про навколишнє вас обстановку. Для того щоб процедура прийняття ванни стала максимально комфортною і розслаблюючій, запаліть ароматичні свічки, включіть легку музику і трохи приглушіть світло. В момент прийняття ванни вас ніщо не повинно відволікати від позитивних думок. Ви повинні постаратися абстрагуватися від усього навколишнього світу. Для цього не варто брати з собою у ванну книги або мобільний телефон. Просто побудьте наодинці з собою.

Як правильно приймати фитованну

Не можна приймати фитованну, попередньо не ознайомившись з правилами:

1. Обов’язково проконтролюйте температуру води у ванні. Вода повинна бути середньої кімнатної температури — приблизно 36-37 градусів. Ви також повинні упевнитися, що вас оточує спокійна обстановка.

2. Перед тим, як почати приймати фитованну, ви повинні добре вимити все тіло, а також зняти декоративну косметику.

3. Обов’язково проведіть процедуру пілінгу. Візьміть 1 ст. л. морської солі і змішайте її з 200 мл вершків. Дану суміш почніть обережно втирати в шкіру масажними рухами. Змивайте суміш теплою водою. Такий скраб допоможе очистити шкіру, а також розкрити пори.

4. Приймайте ванну тільки після їжі. Повинно пройти не менше 1,5-2 годин.

5. Не варто занадто захоплюватися прийомом фитованн. Краще всього приймати фитованну один раз на два дні. Щодо тривалості самої процедури, то вона становить від 8 до 20 хвилин. Тут ключову роль відіграє компонент, вибраний вами для приготування фітованни. Якщо ви хочете отримати видимий ефект від прийняття фитованн, то повинні знати, що слід провести не менш 10-15 процедур.

6. Фітованни не можна приймати людям з цукровим діабетом, при хворобах серця, підвищеному артеріальному тиску, запальних процесах, алергії, а також при вагітності.

]]>
http://owoman.com.ua/fitovanna-dlya-ditej-zaspokijlivi-fitovanni-fitovanni-dlya-polipshennya-pratsezdatnosti.html/feed 0
Як позбутися від мозолів http://owoman.com.ua/yak-pozbutisya-vid-mozoliv.html http://owoman.com.ua/yak-pozbutisya-vid-mozoliv.html#respond Thu, 30 Apr 2015 20:54:34 +0000 http://owoman.com.ua/yak-pozbutisya-vid-mozoliv.html Read more »]]> Мозолі приносять людям величезний дискомфорт. Саме тому багато хто хоче якомога швидше позбутися від них. Як же можна позбутися мозолів? Знайти відповідь на це питання можливо лише після з’ясування самої суті поняття, а також профілактики і лікування мозолів.

Мозолі виникають на шкірі після того, як на неї тривалий час впливають які-небудь механічні фактори. Структура мозолі може бути різноманітною — як гладкою, так і шорсткою і навіть покритої тріщинами. За своїм кольором мозолі жовто-бурі. Огрубіла частина мозолі менш чутлива до зовнішніх факторів. Але якщо ви натиснете на мозоль, але відчуєте біль. За своєю різновиди мозолі поділяються на сухі, мокрі, товсті і тонкі.
Найчастіше мозолі виникають на п’ятах або між пальцями ніг. Причиною їх появи прийнято вважати підвищену пітливість або недотримання простих правил особистої гігієни. Спочатку ділянку шкіри починає набрякати, хворіти. Якщо не звертати увагу на ці процеси, то незабаром на місці натертості з’явиться невеликий пляшечку з прозорою рідиною всередині. Може трапитися і так, що замість водянистої рідини всередині мозолі буде знаходитися кров. В останньому випадку мозоль буде дуже сильно хворіти.
Лікарі радять лікувати мозолі різними способами. При лікуванні людина повинна буде виключити з свого раціону цитрусові, алкоголь, кава, цукровмісні продукти. Таким чином, є можливість відновити баланс корисних вітамінів і мінералів і, звичайно, позбутися мозолів.
Поняття профілактики утворення мозолів входять препарати, що містять парафінові і мінеральні масла — спеціальні мазі, захисна гелева подушка під пальці і т. д.
Вилікувати мозолі можна за допомогою застосування мазі на основі саліцилової кислоти, соснової каніфолі. Досить просто нанести цілющий засіб на шматочок тканини, а потім прикласти тканину до мозолі. Зверху засіб закріплюється плівкою.

Позбутися мозолів на ногах

Найчастіше з’являються мозолі на ногах — будь то п’яти, або пальці. У природі існує два різновиди таких мозолів — мокрі і сухі. Позбутися мозолів на ногах цілком можливо. Потрібно тільки запастися терпінням, і вже через деякий час ви навіть не згадаєте про таку неприємність, як мозолі.
Мокрі мозолі з’являються в результаті пошкодження шкіри. Якщо при даному пошкодженні порушені поверхневі кровоносні судини, то всередині мозолі збирається кров. Мокрі мозолі гарантовані людям, які ходять в натирающей взуття. Вилікувати мокрі мозолі можна за допомогою антибактеріального розчину. І, звичайно, варто якомога швидше зняти натирающую взуття як мінімум до того часу, поки ранка повністю не заживе. Якщо не почати своєчасне лікування мокрою мозолі, то через деякий час шкіра загрубеет і тоді вам доведеться боротися з сухої мозолем.
Суха мозоль — це ні що інше, як товстий шар загрубілої шкіри. Дуже часто сухі мозолі з’являються на великому пальці ноги, на зовнішній стороні мізинця. Головна їх відмінність від мокрих мозолів полягає в тому, що у них є корінець і стрижень, що йдуть углиб шкірної тканини. З мозолями такого типу боротися дуже складно.
Вилікувати суху мозоль можна шляхом її поступового розм’якшення. Варто проводити ножні ванночки з додаванням олії чайного дерева. Після того, як ви добре распарите шкіру, на мозоль потрібно прикласти шматочок лимона і примотати його до ноги пластиром. Бажано проводити цю процедуру на ніч. Усього кілька процедур, і ви побачите позитивний результат. Подібний ефект можна отримати, якщо змащувати ступні зволожуючими кремами або оливковою олією, а зверху одягати шкарпетки.
Позбутися від мозолів допоможе народна медицина. Можете зробити компрес з алое. Просто розрізати листок алое вздовж і прикладіть його до старої мозолі на ніч. Прекрасний результат дасть використання компресу з хлібного м’якушки, попередньо змоченого оцтом.
Непоганим варіантом вирішення проблеми мозолів стане компрес з картоплі. Потрібно нанести на мозоль кашку з сирої картоплі, зверху обгорнути целофаном і примотати бинтом. Вранці досить просто зняти розм’якшений шар і змастити місце мозолі кремом.

Позбутися мозолів на пальцях

Якщо ви не хочете проблем, постарайтеся позбутися мозолів на пальцях як можна швидше. Тут вам на допомогу прийдуть різноманітні медичні засоби, в тому числі і парафінові і мінеральні масла.
Ви також можете спробувати вилікувати мозолі методами народної медицини. Мозоль зійде, якщо для його лікування використовувати листя алое, каланхое або золотого вуса. Зазначені рослини потрібно подрібнити і нанести на мозоль як компрес. Такі компреси сприяють розм’якшенню шкіри і подальшого видалення мозолі. Курс лікування мозолів народними засобами повинен складатися не менше ніж з 3 процедур.
як позбутися від сухих мозолів
Позбутися від сухих мозолів вам теж допоможуть різні народні засоби. Перший рецепт такий: потрібно взяти одну пластинку ріпчастої цибулі і прибинтувати її на ніч до мозолі. Вранці зніміть цибулю, а мозоль вимийте і обробляти пемзою. Такі процедури потрібно повторювати до повного зцілення.
Сухі мозолі можна лікувати і всім відомим рослиною алое. Просто розріжте один листочок алое навпіл і прикладіть до мозолі, закріпіть листочок бинтом. Дану процедуру краще проводити на ніч. А вже вранці, коли ви приберете алое, промийте мозоль теплою водою і акуратно витріть.
Розм’якшити мозоль допоможе прополіс. Спочатку потрібно добре розпарити мозоль в гарячій воді і обробити її пемзою. Потім зверху прикладається шматочок прополісу і закріплюється лейкопластиром.
Чудово справляється з мозолями чорнослив, який треба розпарити в молоці, а потім прикласти до мозолі.
У лікуванні мозолів спробуйте використовувати кірку лимона з м’якоттю. Її слід прибинтувати до мозолі на ніч.
Смола сосни теж здатна вилікувати сухі мозолі. Перед тим, як прикладати її до мозолі, треба добре розпарити її. Процедура повторюється до тих пір, поки мозоль повністю не зникне.

Позбутися мозолів на руках

Одним з найшвидших способів, що допомагають позбутися мозолів на руках, вважається застосування алое. Просто потрібно взяти листочок алое і розтерти його до стану кашки. Перед тим, як наносити її на мозоль, змастіть шкіру навколо вазеліном. Як тільки шкіра зволожена, приступайте до нанесення самого алое на мозоль. Закріпити алое вам допоможе лейкопластир.
Протягом 1 дня алое розм’якшить мозоль, і ви цілком спокійно зможете видалити її пемзою або ножем. Як тільки ви зніміть загрубевшую частина шкіри, змастіть шкіру живильним кремом. Проводите цю процедуру до повного зникнення мозолів.
Подібний ефект можна отримати, якщо прикладати до мозолі кашку, приготовлену з листя подорожника.
Мозоль зійде, якщо ви будете проводити содові ванночки.
Позбутися від мозолі допоможе ванночка з теплої води з додаванням шампуню і соди. В 1 л теплої води влийте трохи шампуню. Туди ж додайте 1 ч. л. харчової соди. Добре перемішайте всі компоненти. Ванночка готова — в неї ви повинні занурювати руки на 20 хвилин. Як результат — вода допоможе розм’якшити шкіру, і ви без праці зможете зняти залишки мозолі за допомогою пемзи. Після закінчення процедури не забудьте змастити шкіру живильним кремом.
Затверділу шкіру можна видалити за допомогою ванночки, основними компонентами якої стануть картопляні очищення і насіння льону. Візьміть 100 г картопляних очисток і така ж кількість насіння льону і залийте їх 500 мл окропу. Поставте суміш на вогонь і варіть до тих пір, поки вона не почне густіти. Зніміть суміш з вогню і дайте їй трохи охолонути. Потім помістіть в неї руки і тримайте близько 15 хвилин. Після того, як зазначений час вийде, суміш потрібно змити, а руки змастити живильним кремом.
Влітку для видалення мозолі цілком підійде сік кульбаби. Приготувати його просто — ви повинні використовувати тільки квітки і стебла без листків. Помістіть кульбаба в марлю і видавіть з млості сік. Отриманим соком і потрібно змащувати мозоль.
Шкірні ущільнення зникнуть під впливом соку часнику. Якщо ви хочете отримати хороший ефект, перед проведенням процедури, обов’язково распарьте мозоль. Далі ви повинні взяти кілька шматочків часнику, загорнути в марлю і прикласти до розпареного мозолі. Процедуру краще проводити на ніч.

Як позбутися мозолів, врослих

Найчастіше врослі мозолі з’являються на шкірі в результаті здавлювання або тертя. Подібні неприємні явища можуть виникнути на тлі носіння незручного взуття. Врослі мозолі дуже часто з’являються між пальцями або на ступні.
Багато людей задаються питанням щодо того, як можна позбутися від мозолів, врослих? Відповідь на це питання дають лікарі. Вони радять скористатися спеціальними засобами у вигляді мазі або пластиру. Дані кошти покликані поступово пом’якшити мозоль. В результаті пацієнту залишається тільки видалити загрубевшую шкіру пемзою.
У число радикальних методів позбавлення від мозолів, врослих входить кріотерапія або лазерна терапія. Для того щоб провести її, потрібно буде відвідати лікаря, який видалить мозоль і обробить шкіру, що допоможе попередити розвиток нової мозолі.
Даний метод боротьби з мозолями можна назвати радикальним. Вдаватися до нього слід тільки в тому випадку, коли мозоль сильно вросла в шкіру. Якщо ж мозоль знаходиться на початковій стадії розвитку, цілком достатньо проведення так званого домашнього лікування.
Воно передбачає розпарювання ніг в розчині, що складається з мила і соди, а потім видалення загрубілої шкіри пемзою.

Мозолі і натоптиші як позбутися

Окрім мозолів багатьох людей турбують натоптиші. Вони з’являються в результаті носіння незручного взуття. Головні відмінності натоптиша від мозолі полягають у тому, що він не має певної форми і з’являється із-за тиску на стопу.
Як позбутися від мозолів і натоптишів, допоможе проведення ванночок, покликаних розпарити шкіру. Потім потрібно буде провести процедуру видалення ороговілої тканини за допомогою пемзи або щіточки для педикюру.
як позбутися від водяній мозолі
Як тільки ви помітили водяну мозоль, не думайте, що вона пройде самостійно. Потрібно якомога швидше провести процедуру, спрямовану на позбавлення від водяній мозолі. Не здумайте здирати шкіру з такою мозолі, тому що так ви тільки погіршить ситуацію.
Для того щоб видалити водяну мозоль, її, насамперед, потрібно висушити. Домогтися цього можна за допомогою антисептика. Їм потрібно обробити поверхню мозолі і навколо неї. Це необхідно для того, щоб убезпечити себе від занесення інфекції у відкриту ранку.
Тепер візьміть голку, протерти її спиртом і акуратно проколоти мозоль. Далі постарайтеся акуратно виштовхнути накопичилася всередині мозолі рідина. Після цього знову обробіть шкіру антисептиком. Він не просто проведе дезінфекцію, але також і подсушит ранку. Постарайтеся протягом кількох годин не заклеювати шкіру лейкопластиром. Процес загоєння пройде швидше, якщо ви скористаєтеся спеціальними мазями на кшталт «Рятувальника».

Як позбутися від старих мозолів

Позбутися від старих мозолів допоможе розм’якшення шкіри. Спочатку гарненько распарьте мозоль, витріть насухо. На загрубілі ділянку накладіть спеціальну суміш, головними компонентами якої стануть господарське мило, оцет, шматочок хлібного м’якушки, сирої натертої картоплі і подрібнених листків алое. Цю суміш потрібно прикріпити до мозолі і тримати протягом 2-х днів. Після того, як мине два дні, змийте суміш і проведіть процедуру мильно-содової ванни. Тепер можете сміливо зчищати залишки мозолі пемзою.
як позбутися від твердих мозолів
Як ви здогадуєтеся, позбутися від твердих мозолів можна тільки, попередньо размягчив їх. Відмінним засобом, що допомагає розм’якшити мозоль, вважається оливкова олія. Змастіть їм мозолі, прикрийте харчовою плівкою і потримайте кілька годин. Після хворі місця потрібно промити теплою водою і нанести на них спеціальні засоби, покликані вилікувати мозолі. Правильно вибрати засіб вам допоможе лікар або фармацевт в аптеці.
як позбутися від внутрішніх мозолів
Якщо ви хочете позбутися від внутрішніх мозолів, то кращим рішенням цієї проблеми стане звернення за допомогою до фахівця з педикюру. За допомогою спеціальних пристосувань, майстер высверлит внутрішню мозоль. У час, що залишився поглиблення, обов’язково закапати препарати, спрямовані на швидке загоєння ранки. Для повного видалення внутрішньої мозолі потрібно від 3 до 6 процедур.
Тим, хто не може дозволити собі такі процедури, можна спробувати провести домашні методи лікування внутрішніх мозолів. Якщо корінь мозолі вріс в шкіру не дуже глибоко, на допомогу прийде оцтова есенція. Ви повинні наклеїти на мозоль лейкопластир, зробити в ній невеликий отвір і в нього закапати трохи оцту.
При глибоко врослому корені мозолі потрібно буде проводити гарячі мильно-содові ванночки. За часом така ванночка займе близько 40 хвилин. В тиждень достатньо проводити 1 ванночку. Запам’ятайте: роговий шар внутрішньої мозолі потрібно зрізати, а не терти пемзою.

]]>
http://owoman.com.ua/yak-pozbutisya-vid-mozoliv.html/feed 0
Чим зняти свербіж від укусу комара? http://owoman.com.ua/chim-znyati-sverbizh-vid-ukusu-komara.html http://owoman.com.ua/chim-znyati-sverbizh-vid-ukusu-komara.html#respond Thu, 30 Apr 2015 20:54:29 +0000 http://owoman.com.ua/chim-znyati-sverbizh-vid-ukusu-komara.html Read more »]]> Множинні укуси москітів і комарів можуть представляти небезпеку для тих, хто має алергію на них, а також для дітей. Укус таких дрібних комах тягне невеликий біль, свербіж і почервоніння шкірного ділянки. При підвищеній чутливості шкіри людини до комарині укуси може з’являтися алергія у вигляді червоної висипки.

Щоб ситуація не погіршилася, фахівці рекомендують дотримуватись простих правил.

1. Варто стриматися і не чесати область укусу. Попередьте дитину, щоб він теж не чухав це місце до червоності, так як це призведе ще до більш тривалого загоєнню шкіри і до більшого свербіння.

2. Зняти свербіння від укусів комара можна відразу, якщо потерти це місце розчиненої питною содою (розводьте половину чайної ложки на склянку води) або використовуйте 50% розчин нашатирного спирту. Можете також застосовувати блідо-рожевий розчин марганцівки, розчин зеленки медичної або навіть сік від цитрусових фруктів. Змочуйте рідиною невеликий шматочок вати і прикладайте до місця укусу на кілька хвилин. Непогано допоможе зняти свербіж і свіжо зірване листя черемхи, евкаліпта або м’яти. Трохи розімніть їх і прикладайте на місце укусу, тримайте притиснутим близько двох хвилин.

Є також міф про те, що комарі кілька перевершують за розмірами звичайних москітів, це так звані малярійні комарі, які дійсно, як вважають люди, переносять малярію. Насправді все не так і малярія не може поширюватися у помірних широтах в Росії, а великі комарі, які ми приймаємо за малярійних і зовсім не можуть вкусити людину. У вологих тропіках, де велика ймовірність зараження малярією, її не розносять комарі, а дрібні москіти.

]]>
http://owoman.com.ua/chim-znyati-sverbizh-vid-ukusu-komara.html/feed 0
Біль у вусі http://owoman.com.ua/bil-u-vusi.html http://owoman.com.ua/bil-u-vusi.html#respond Thu, 30 Apr 2015 20:54:26 +0000 http://owoman.com.ua/bil-u-vusi.html Read more »]]> Напевно, кожного з нас хоча б раз у житті турбувала біль у вусі і, хоча ми описуємо її по-різному, — свербить, свербить, шумить, стріляє, гуде, дзвенить, шкребеться, коле, зудится, булькає, пищить, свистить — суть від цього не змінюється. Давайте розберемося докладніше в різноманітті причин такого нездужання, як вушна біль.

Ці прояви важливі як ніякі інші, і сигналізують про більш або менш серйозні проблеми зі здоров’ям, таких як гострий або хронічний отит, отосклероз, хвороба Меньєра, мастоїдит, фурункульоз, сенсоневральна гематома, переохолодження організму, алергічні прояви. Найчастіше, больові відчуття у вушній раковині є ознакою будь-якого запального процесу, що протікає в організмі, тому не варто ні в якому разі займатися лікуванням хворого вуха самостійно. Спробуємо для початку вивчити симптоматику цього нездужання.

Які хвороби можуть викликати біль у вусі

При зовнішньому отиті (запаленні шкірного покриву зовнішнього слухового проходу) при жувальних рухах біль стає відчутнішою, і при натисканні на маленький хрящик в передній частині зовнішньому вуха — козелок.
При гнійному запаленні волосяного фолікула біль у вусі локалізується так само в області козелка, але значно інтенсивніше, вона пульсує, заподіює сильні муки і больові відчуття зменшуються тільки при мимовільному розтин фурункула і появі гнійного відокремлюваного.
Якщо до вищеперелічених симптомів приєднується зниження слуху, швидше за все, причина вушної болю — гострий середній отит, або так зване «запалення середнього вуха». При цьому захворюванні може підвищуватися температура тіла, виникають головні болі, і загальний стан хворого характеризується слабкістю.
Слід звернути увагу, що при виникненні у процесі захворювання гострим середнім отитом, набряку вуха, хворобливості або почервоніння в завушній області говорить про розвиток запалення в сосцевидном відростку — мастоидита.
Якщо біль у вушній раковині помірна, ніби розпирає, що давить, вона може бути ознакою розбухання, з причини, що потрапила в вухо води, сірчаної пробки, або, що набагато серйозніше, знаходження в слуховому проході чужорідного тіла.
Колір виділень з вуха при больових відчуттях теж інформативний, так незначні за кількістю виділення, схожі на сирок, сірого кольору, з чорними або білими крапками та свербіж у вушній раковині, виникають внаслідок зовнішнього отиту грибкової природи — отомикоза. У той час як, рожеві або кров’янисті виділення — ознака травматичного пошкодження вушної раковини.
Причиною закладеності і викликаної цим болю у вухах може стати банальна ГРВІ або хронічний риніт, так як при утрудненому носовому диханні порушується вентиляція в середньому вусі, що в свою чергу обмежує рухливість барабанної перетинки.
Якщо ви піддавалися дуже сильного звуку (акутравме), в результаті чого помітили явне зниження слуху і нездужання у слуховому проході, причиною є таке захворювання як гостра сенсоневральна приглухуватість.
Шум у вухах також допомагає визначити локалізацію проблеми, так, низький шум (гудіння) означає, що патологія торкнулася середнє вухо, що сірчана пробка утворилася в зовнішньому слуховому проході. Якщо ж шум на високих частотах (свист, писк), то проблему болю варто шукати у внутрішньому вусі.
Оскільки вухо виконує свою функцію в підтримці рівноваги, то при виникнення запаморочення за типом обертання предметів, наявні ознаки досить серйозного захворювання внутрішнього вуха, званого хворобою Меньєра. Зверніть увагу, що здатися при запамороченні варто ще і невролога, так як причиною можуть бути і захворювання головного мозку, наприклад, атеросклероз.

Крім усього перерахованого вище, вушні болі можуть сигналізувати про запалення мигдаликів або (при синуситах) придаткових носових пазух, або бути ознакою періхондріта (інфекційного процесу в тканинах, що покривають вушний хрящ). Ну і нарешті, гострий біль може бути ніяк не пов’язана з самим вухом — частенько так віддаються болю в шийному або хребетному відділі, або болю невротичного характеру.

Болі, що віддають в вухо

Джерелом болючих відчуттів, що віддаються в вусі, може бути, наприклад, свинка, при якому запалюється привушна слинна залоза, мозковий запалення, а також абсцеси і виразки, які вразили нижню щелепу, гортань, вхід в стравохід, мигдалини.
При такому поширеному захворюванні, як риніт, також може спостерігатися біль, що віддає у вушну раковину. При цьому першіння в горлі, почервоніння очей, і закладеність вух означає, що інфекція вразила вже носоглотку і пазухи, і стався набряк євстахієвої труби. Одночасно може спостерігатися тимчасова туговухість.

Біль у вухах і голові

Одночасна біль у вухах і голові — вірна ознака того, що вас десь протягло. А вже якщо їх супроводжують закладеність носа і хворобливі відчуття в горлі, значить, вам не уникнути простудного захворювання у повному обсязі.
Спробуйте прикласти до вуха примочки з товченої буряків або розім’ятого цибулі, від цього больовий симптом повинен пройти.
Іноді, синхронні болі у вухах і голові сигналізують про більш серйозні проблеми. Таких, як гострий середній отит — тоді біль у вусі спочатку колючий, потім пульсуюча і посилюється в горизонтальному положенні, або серйозна м’язова втома, так звані «болю напруги», у цьому випадку біль тісним, що тисне обручем оперізує всю голову. Такі болі в свою чергу супроводжуються запамороченням і шумом у вухах.

Біль у вухах при ковтанні

Якщо біль віддає у вухо при ковтанні, підвищується температура, і просто важко відкрити рот, наявні ознаки інфекційного отиту, викликаний гемофільної паличкою або пневмококами. Цим запальним процесам найбільш схильні люди з ослабленою імунною системою. Якщо вчасно не почати лікування, проблема посилиться появою гнійного відокремлюваного і утворенням тріщини в барабанної перетинки, що веде до погіршення слуху. При бурхливому перебігу захворювання, інфекція пошириться і спровокує менінгіт, лабіринтит, мастоїдит.
Такі ж симптоми — біль при ковтанні і вушна біль одночасно — можливі у хворого, який тільки що переніс флегмонозную ангіну. На відміну від фолікулярної чи лакунарної ангіни, іррадіація болю у вухо при ковтанні набагато сильніше, і значно посилюється при чханні, кашлі.

Біль за вухом

Запалення лімфатичних вузлів викликається лімфаденітом, — дуже часто при такому захворюванні страждають вузли за вухами, виникає біль за вухом. Такий запальний процес розвивається як результат гнійних захворювань і викликається гнійними агентами.
Лімфаденіт у більшості випадків протікає з утворенням «шишки» — запалених ран лімфатичним вузлом, хоча бувають випадки й без утворення гною. Запалений вузол нестерпно болить, «стріляючи» у вухо, іноді, таку біль приймають за біль у вусі. Найголовніші ознаки гнійного лімфаденіту, крім болю за вухом, це дуже висока температура тіла, загальне нездужання і безперестанна головний біль. Таке захворювання дуже небезпечно загальним зараженням крові.
При відсутності гною температура тіла, як правило, не збільшується, і процес викликає біль за вухом і запалення лімфовузла.
Лімфаденіт лікується тільки хірургічним втручанням в стаціонарі і з застосуванням антибіотиків. До звернення до лікаря хворому принесе явне полегшення прикладання до хворого місця льоду і прийом знеболюючих препаратів.

Біль у вусі. Що робити?

Від вірних дій в перший час при гострому болю у вухах залежить швидке одужання і взагалі збереження слуху. Які ж заходи необхідно вжити при болю у вухах до візиту до лікаря, що можна зробити вдома, при перших хворобливих симптомах? Важливо оберігати вуха від попадання вологи. Для запобігання попадання інфекції слід зробити джгут з вати і не занадто глибоко вкласти в хворе вухо.
При гострому болю у вухах можна випити таблетку знеболюючого засобу. Якщо знеболювальний знизило біль у вусі, все одно необхідна консультація фахівця, так як висока ймовірність виникнення парезу нервових закінчень на обличчі, особливо у дітей.
Якщо гострий біль у вухах не супроводжується високою температурою, нижче 38 градусів, то в першу чергу потрібно прогріти вухо. Для цього необхідно накласти зовнішню пов’язку, змочену в спирті, а зверху прикрити теплою тканиною. Не потрібно капати в вуха всі наявні в аптечці краплі, необхідно розібратися, що викликало запальний процес і викликало біль у вухах.

Біль у вухах у дитини

Якщо ваша дитина поскаржився на больовий дискомфорт в області вушка, обов’язково покажіть його спеціалісту, так як у цієї болю можуть бути різні причини — від чужорідного тіла до інфекції, якої найбільше схильні вушка малюків у віці від трьох до чотирьох років. Ні в якому разі без огляду, поки не знаєте, ціла чи барабанна перетинка, нічого не закапуйте в слуховий прохід.
Проте, буває, що дитина скаржиться на вушну біль вночі і немає можливості показати його лікаря. Аби дотерпіти до ранку і полегшити страждання свого малюка, можна використовувати будь-зігріваючий компрес, якщо, звичайно, немає високої температури і немає гнійних виділень з вушка.
При найменшому нежиті, потрібно відразу подбати про лікування, щоб не довести до вушної болю у дитини. Тому, насамперед, слід відновити носове дихання, акуратно очистити порожнину носа, і впорснути судинозвужувальні препарати, такі, як «Санорин», «Називін», «Тизин», «Виброцил».
Якщо малюк поскаржився на біль після купання, то можна спробувати просушити хворе вушко ватною паличкою або, по можливості, феном. Добре допомагає прогрівання за допомогою пляшки, наповненою гарячою водою, загорнутої в рушник. Щоб захистити маленькі вушка від попадання вологи, не дуже старайтеся з видаленням вушної сірки, яка до того живить корисні бактерії.
А ось потрапляння в вушко дитини хвороботворних мікроорганізмів як раз і є найчастішою причиною неприємних відчуттів в слуховому проході. Крім цього, спровокувати біль може переохолодження, забій, алергія.
Якщо інші симптоми відсутні, вушна біль проходить безслідно через десять-п’ятнадцять хвилин, не поспішайте поки з дитиною до лікаря. В іншому випадку, дайте малюкові знеболювальне, згідно з її віком і, не відкладаючи, зверніться до фахівця.
Буває, що вушна біль турбує немовля, яке ще не вміє говорити, і не може пояснити батькам, що його турбує. Визначити причину дискомфорту в такому випадку можна по невербальним ознакам — малюк весь час тримається за хворе вушко, чухає його, треться головою об подушку, при годуванні він нервує або навіть злиться, так як ковтання посилює біль. Якщо ж малюк несподівано розплакався, можна дізнатися, в чому справа, натиснувши на козелок — при вушної болю натискання на цей хрящик буде болючим.
Щоб вберегти малюка від подібних проблем, зверніть особливу увагу на профілактику. Тривале грудне вигодовування, відсутність протягів і контакту з алергенами, одяг та головні убори по сезону, особливо навесні і восени, коли холодна вітряна погода — ці нескладні правила будуть хорошою профілактикою від вушних захворювань вашого малюка.

Народні засоби при вушної болю

Пам’ятайте, що біль у вухах це сигнал про якомусь серйозному захворюванні вашого організму, тому, обов’язково слід звернутися до фахівця. Однак, профілактичні заходи мають важливе значення, так і деякі народні рекомендації дозволять зменшити або зовсім зняти больовий синдром у вушних раковинах.
Перш за все, здорове харчування — включайте в їжу щодня невелику часточку свіжого часнику і компоненти їжі, які містять вітаміни С і Е, бета-каротини і флавони.
На другому місці — ароматерапія — ефірні масла в малій концентрації допоможуть зняти вушну біль. Так, п’ять крапель масла лаванди або ромашки, додані в півлітра окропу в інгаляторі, не тільки зроблять вашу шкіру чистою і зволоженою, але і знімуть біль у вусі.
Якщо відсутнє виділення, то можна розвести три краплі лавандового масла з двома чайними ложками теплої оливкової і закопувати цю суміш прямо в слуховий прохід. Або три краплі будь-якого з вищезазначених масел додати дві чайні ложки мигдалевого масла і втерти кілька крапель в шкірний покрив навколо хворого вуха.
І нарешті, народні засоби при болю у вухах:
— Насипте в полотняний мішечок (або чистий бавовняний носок) три-чотири столові ложки крупної морської солі, потім помістіть в духовку або мікрохвильову піч. Гарячий, але не палюче мішечок притискайте до того вуха, яке болить, поки він не охолоне.
— Теплий сік цибулини, запеченої в шкірці, закопуйте в хворе вухо, або, при гнійному отиті, цей сік змішайте з невеликою кількістю лляної олії або вершкового масла, скрутіть ватяну кульку і помістіть отриманий тампон у вухо.
— Спиртовий екстракт прополісу змішати з медом 1:1 і закопувати на ніч кожен слуховий прохід по 2-3 краплі або з оливковою олією 1:2 і просочити цією сумішшю марлевий джгутик, який вкласти в хворе вухо на два-чотири години.
— Якщо дитина скаржиться на вушну біль, то слід налити в каструлю склянку води, покласти п’ять листя лавра, довести до кипіння, потім, щільно укутавши, відставити на два-три години. Закапувати у хворе вушко 8-10 крапель розчину і 2-3 столових ложки прийняти всередину.
— Якщо причиною дискомфорту в вусі не є гнійний отит, можна застосувати будь-який з варіантів зігріваючих компресів, основний ефект яких пов’язаний з посиленням руху крові по судинах в зоні середнього вуха. Їх потрібно робити так — скласти кілька шарів марлевого полотна, промочити цю пов’язку гарячою водою або горілкою (в якій можна розчинити мед), потім надрізати тканину до половини, щоб можна було надіти на вухо, яке болить. На пов’язку кладуть трохи більший за розміром шматок поліетиленової плівки, поверх накладають вату і закріплюють навколо голови бинтом або шарфом. Замість горілки можна розвести водою камфорний спирт.
— Відомо також старовинне знахарська засіб від глухоти і болі у вусі — аркуш білого чистого паперу згорнути конусом, вставити більш вузький кінець у вухо і широкий край підпалити. Коли воронка майже повністю згорить, рукою, легким ударом, вибити її залишки з вуха хворого. Повторити з іншим вухом. Глухота негайно покине хворого.

Лікування болю в вухах

Запальний процес у хворому вусі при перебігу хронічного середнього отиту може вважатися сприятливим, якщо вражає слизову оболонку в області середнього вуха (захворювання називається мезотемпанит), або несприятливим, коли запалення перетікає на кісткові тканини, з’являється гнійне відокремлюване (епітимпаніт). Іноді, у хворого, який переніс гострий отит, в результаті погіршення функцій слухової труби, в порожнині накопичується рідкий ексудат. Внаслідок цього у вусі утворюються спайки і рубці, мобільність слухових кісточок знижується, проявляється явна глухота, тоді медики діагностують адгезивний середній отит. Якщо функціональність слухової труби постійно порушується, утворюється таке серйозне хронічне захворювання, як тубоотит, що супроводжується тривалою закладеністю хворих вух.
Якщо ваш діагноз мезотимпаніт, то вам показано місцеве терапевтичне лікування болю у вухах з використанням протизапальних препаратів. Ліквідувати перфорацію (маленькі отвори) барабанної перетинки можна тільки шляхом планового хірургічного втручання, хворому проводиться так звана тимпанопластика.
Така ж операція проводиться після радикального оперативного лікування епітімпаніта у хворому вусі, коли після видалення пошкодженої кісткової тканини, виконується протезування слухових кісточок і слухова система повністю реконструюється.
При діагнозі — адгезивний отит призначається комплекс спеціальних заходів, що діють на спайки, які їх розсмоктують. Якщо таке лікування не допомагає, то проводиться тимпанотомія — операція, при якій видаляються хірургічним шляхом спайки середнього вуха, тим самим зменшуючи біль у вухах.
При лікуванні тубоотіта призначається процедура продування через ніс слухової труби і рассасывающая терапія. Ці дії спрямовані в першу чергу на відновлення слухової функції і зниження біль, що віддає у вухо.
Показанням до лікування обмеженого зовнішнього отиту (фурункула вуха, при якому випробовується біль у горлі, що віддає у вухо) є, лише, хірургічне розтин гнійників. Ця операція займає малу кількість часу, і далі лікується мазями, що містять протизапальні та антибактеріальні речовини.
Видалення сірчаних пробок, що заподіюють біль у вусі, проводиться отоларингологом в умовах стаціонару, це швидко і зовсім безболісно. З допомогою освітлювача фахівець відразу бачить, як видалити пробку, не зачепивши тканини слухового проходу чи перетинку, виробляє процедуру, вушна біль проходить і пацієнт миттєво відчуває полегшення. Неприпустимо і дуже небезпечно застосовувати для чищення вух гострі предмети, так як можна допустити необережність і пошкодити вухо, що призведе до запального процесу або травматичного пошкодження.
При отосклерозі спостерігається не проходять шуми і біль у вухах. У переважній більшості випадків показанням до лікування буде проведення спеціальної хірургічної операції — стапедопластики. Класичні терапевтичні методи зцілення, як правило, не допомагають.
Якщо у гнійних виділень немає виходу назовні, то може виникнути таке небезпечне захворювання, як мастоїдит. Виникає одночасно біль в правому і лівому вусі. Небезпека полягає в тому, що при відторгненні гною починають руйнуватися навколишні тканини, кістки і виникають ускладнення в головному мозку. Лікуванням буде проведення досить складної хірургічної операції — антромастоитомии, при якій проводиться розтин соскоподібного відростка.
У разі захворювання гострою сенсоневральною приглухуватістю в першу чергу призначається активна терапія для поліпшення функціонування кровоносних судин хворого вуха. При хронічній формі цього захворювання така терапія проводиться двічі в рік і основне завдання цього лікування — профілактика можливого погіршення стану хворого і зниження його слуху.
Хвороба Меньєра характеризується скупченням у внутрішньому вусі великої кількості рідини. Ці скупчення викликають нудоту, часті запаморочення та сильний біль, що віддає у вухо. Терапевтичні дії будуть спрямовані на нормалізацію кровообігу головного мозку і внутрішнього вуха. При неефективному лікуванні проводиться оперативне хірургічне втручання для видалення надлишків рідини.
При травматичному характер пошкодження кров локально накопичується у вушній раковині і утворюється отгематома. Лікування болю у вусі у цьому випадку показано тільки оперативне — місце забиття пунктируется голкою, кров видаляється, місце проколу накривається стерильною пов’язкою. При повторному скупченні застосовується інтенсивне місцеве знеболювання і отгематома розкривається.
Якщо пошкодження зазнала зовнішня частина вуха, то призначають місцеві протимікробні засоби, якщо поранення більш глибоке, необхідно накласти шви. У разі серйозної травми — розриву барабанної перетинки у разі сильного удару або поранення — лікування вушної болю проводиться із застосуванням антибіотикотерапії, для профілактики гострого отиту середнього вуха. При акустичної травми рекомендовано внутрішньовенне крапельне введення препаратів, які надають сприятливий вплив на постачання кров’ю внутрішнього вуха.
Болі у вусі із-за присутності стороннього предмета частіше діагностуються у малюків, адже саме вони можуть засунути в вушко дрібні намистинки, горошинки, гудзики і т. д. В свою чергу, дорослі можуть виявити недбалість при очищенні вух і в зовнішньому слуховому проході залишаються уламки сірники або шматочки вати. Ну і нарешті, ніхто не застрахований від болю і неприємних відчуттів через потрапляння у вухо комах.
Якщо сторонні предмети лежать в зоні вільного доступу, то їх видаляють за допомогою спеціалізованого інструменту у вигляді гачка або шляхом промивання. При відсутності такої можливості, чужорідні тіла віддаляються хірургічно, через невеликий надріз за вухом.

Антибіотики при болю у вусі

Якщо причиною вушної болю і запалення середнього і зовнішнього вуха обов’язково призначаються антибіотики. Однак, поведінка хворого в цьому випадку часто викликає нарікання медиків, так як добу — двоє пропивши антибіотики і відчувши, що біль у вусі відпустила, пацієнт самовільно припиняє прийом препаратів, а їх фармакологічна дія полягає тільки в курсовому застосуванні.
Застосування антибіотиків можливо різними способами — перорально, місцево, ін’єкційно. Найбільш зручні та ефективні препарати, що дозволяють перемогти мікробів, що викликають хворобливі відчуття у вухах, прямо в місцях їх скупчення, так звані спреї, що застосовуються для оброблення внутрішньої поверхні носоглотки.
Призначаючи ліки препарати групи аміноглікозидів, необхідно пам’ятати, що вони містять отруйні для середнього вуха компоненти. Навіть одноразове застосування подібних препаратів для зниження болю у вусі загрожує вірогідним сильним зниженням слуху або повною глухотою.
Обов’язковою попередньою умовою при призначенні антибіотиків є тест на чутливість мікрофлори. На жаль, трапляються такі ускладнення і запущені випадки, коли хворий вчасно не звернувся до лікаря з вушної болю, що немає часу для перевірки. У таких випадках спеціаліст може порекомендувати: ампіциліну тригідрат, амоксицилін, азитроміцин, цефазолін або ципрофлоксацин. При цьому схему застосування та вказівки по дозуванню варто уточнити у свого лікуючого лікаря.
Нетилміцин або хлорамфенікол призначають при хронічній формі отиту. А при гострому зовнішньому отиті виписують на тиждень граміцидин (софрадекс) локально три рази в день, для промивання хворого вуха.

Гімнастика для вух

Дуже часто саме люди у віці скаржаться на больові відчуття у вухах і зниження слуху. Справа в тому, що у літніх людей барабанна перетинка втрачає пружність. І щоб вдихнути в неї життя, її потрібно тренувати. Для цього російським лікарем Поповим були розроблені нескладні і результативні вправи.
Для початку закрийте ніс і, що є сили, роздмухати щоки, щоб відчути легкі поштовхи у вухах. Тепер видихніть і легенько поплескайте по зовнішній стороні вушної раковини. Ці прості вправи дозволять вам уникнути вушних болю через перенапруження барабанної перетинки.
Вранці, прокинувшись від сну, гарненько потріть вуха за годинниковою стрілкою, щільно притискуючи долонями. Потім різко притисніть їх до голови і відсмикніть руки. І нарешті, приставте палець до вуха, максимально щільно закривши зовнішній слуховий прохід, а потім різко відсмикніть палець.
Щоб не відчувати болю через закладеності і тяжкості у вухах, можна згадати дитяче привітання з днем народження, а саме потягувати 5-7 разів вуха зверху вниз і назад, а вперед-назад, а потім розімніть мочки вух до появи відчуття приємної теплоти.
Природа не випадково настільки активно сигналізує болями у вусі, адже саме так можна зрозуміти, що невідкладна допомога необхідна, щоб не допустити небезпечних для життя наслідків.
Адже вуха знаходяться по центру голови, між двома черепними ямками, у яких міститься головний мозок, отже, будь-яка вушна біль дуже легко перекидається на прилеглі оболонки головного мозку, і іноді навіть на сам мозок, якщо вчасно не втрутиться фахівець.
Саме тому, кожен повинен знати основні ознаки перебігу цих захворювань знати основи правильної поведінки у разі їх прояви.

]]>
http://owoman.com.ua/bil-u-vusi.html/feed 0
Покращуємо сон за допомогою йоги http://owoman.com.ua/pokrashhuyemo-son-za-dopomogoyu-jogi.html http://owoman.com.ua/pokrashhuyemo-son-za-dopomogoyu-jogi.html#respond Tue, 28 Apr 2015 20:52:30 +0000 http://owoman.com.ua/pokrashhuyemo-son-za-dopomogoyu-jogi.html Read more »]]> Порушення сну — це одна з найпоширеніших проблем, коли людина стає розсіяним, втомленим і млявим. І на таку проблему обов’язково необхідно звертати увагу. Якщо ви виявили симптоми порушення сну, вам слід звернутися за допомогою до лікаря.

Якщо ж лікар підтвердив, що ви абсолютно здорові, а ви все ж продовжуєте мучитися від безсоння, тоді ми радимо вам зайнятися йогою (це набагато краще, ніж ковтати різні снодійні).

Йога забезпечить ваше тіло певним навантаженням, щоб ви могли витратити енергію від з’їденої їжі і привести свій розум в стан спокою. Якщо ви будете виконувати вправи постійно, то зможете впоратися з нервовим напруженням, в результаті чого ваш сон покращиться. Завдяки йозі ви зможете в короткий проміжок часу висипатися, але при цьому відчувати себе ви будете чудово, у вас буде багато енергії і сил.

Для того щоб без проблем заснути і прокинутися, необхідно просто виконувати набір вправ. Такі вправи треба робити безпосередньо перед сном. Найважливіше в йозі — це правильно дихати. Тому до набору вправ слід ще додати вправи вдиху-видиху по черзі кожною ніздрею. Вправи поза дитини, котяча поза, поза у вигляді плуга, поза у вигляді риби, а також розтяжка шиї — всі вони виконуються на повному диханні. В кінці занять йогою обов’язково треба розслаблятися, зробити повільний вдих, а потім видих. Для того, щоб більше розслабитися необхідно уявити, як кожна клітинка легких наповнюється повітрям і зцілюється під його впливом. Вже через місяць після регулярних вправ ви зможете відчути позитивний ефект.

Ще один момент: перед початком занять йогою необхідно провітрювати приміщення, а також стежити за тим, щоб у кімнаті не було протягів. Крім цього, перед початком занять необхідно прийняти теплу ванну або теплий душ. Ваша піжама щільно прилягати до тіла не має, краще, якщо вона буде м’якою і виготовлена з натурального матеріалу.

Коли ви займаєтеся йогою, обов’язково контролюйте своє тіло, ваші рухи повинні бути легкими, плавними і неквапливими, а також не забувайте про правильній техніці дихання. Після кожної пози необхідно робити невеликі перерви. Відчуття свої контролюйте, ваша зона повинна бути комфортною, в тому випадку якщо вам незручно або боляче при виконанні ассаны, краще всього зупинитися і почати виконувати яку-небудь іншу вправу. Дотримуючи всі ці правила при заняттях йогою, її вплив на ваше здоров’я буде тільки позитивним, і проблеми з порушенням сну також підуть.

Крім ассан ви можете її займатися медитацією, вона займає всього лише 3 години здорового сну. Медитувати можна навіть у робочий час, наприклад, в обідню перерву, це допоможе вам набрати сил для подальшого робочого дня і заспокоїтися.

]]>
http://owoman.com.ua/pokrashhuyemo-son-za-dopomogoyu-jogi.html/feed 0
Кальцій в нашому організмі http://owoman.com.ua/kal-tsij-v-nashomu-organizmi.html http://owoman.com.ua/kal-tsij-v-nashomu-organizmi.html#respond Mon, 27 Apr 2015 20:53:59 +0000 http://owoman.com.ua/kal-tsij-v-nashomu-organizmi.html Read more »]]> З віком приходить усвідомлення того, як багато значить у нашому організмі кальцій. Захворіли суглоби — не вистачає кальцію. Змушені періодично приймати сечогінні засоби — це загрожує вимиванням кальцію, спазмами ніг і рук, болем при ходьбі, негативного усвідомлення кожного року, зазначеного в документах.

Тут вже не до летючої ходи молодості, а лише б дійти до лікаря і почути про те, що здоров’я ще можливо виправити. Тому виникає резонне питання. Чи відомо вам, яка ваша добова потреба в кальції? Якщо знаєте, то добре. Треба тільки обов’язково дотримуватися цієї кількості. Якщо ж відповідь на питання негативний, то давайте разом вивчимо його.
Ми ж не хочемо після 40 років, коли, по суті, ви вже все знаєте, але ще повні сил, енергії, молодості, відчути себе нездоровим? А якщо більше 50 років? Теж можна уникнути зайвих проблем зі здоров’ям. Отже. Засвоюємо назавжди — кальцій відіграє важливу роль в нашому організмі. Чому? Він відповідає за передачу сигналів по нервовій системі, бере участь в з’єднанні клітин, у процесі травлення, виділення, впливає на імунну систему і систему відтворення. Кальцій один, а за скільки всього відповідає? Усвідомлюєте його значимість для здоров’я?

Кальцій і фосфор разом підтримують здоровими наші кістки і зуби, кальцій і магній — серцево-судинну систему. Якщо кальцію недостатньо (подивіться на більшість літніх людей), кістки, зуби, судини стають ламкими. Варто бабусі спіткнутися на порозі магазину і впасти, велика ймовірність перелому. А вже при переломі шийки стегна, більшість літніх людей більше не встають. Немає, можна піти на складну операцію, але не всі можуть перенести її фізично, а багато хто — і матеріально. Дешевше спробувати досягти потрібного для організму рівня кальцію і дотримуватися його все життя.

Недолік кальцію проявляється і в судомах ніг, оніміння рук. Особливо часто ці симптоми проявляються під час сну. Ломота ніг і оніміння рук призводить до ненормального сну і виникнення втоми після прокидання. А це, в свою чергу, призводить до підвищеної нервозності людини. Навіть ламкість волосся пов’язана з нестачею кальцію. Чи Можете ви уявити — недолік кальцію може призвести до більш ніж ста захворювань! Тільки вдумайтеся в цю кількість!

Отже, що ми можемо зробити? Усвідомити, що кальцій краще засвоюється з вітаміном D3. Так що знаходимо лікарські препарати, харчові добавки, які містять ці складові нашого здоров’я і приймаємо їх. Включаємо в раціон молокопродукти. Врахуйте, що краще вживати в їжу натуральні продукти — молоко (воно не всіма повністю засвоюється), кефір, ряжанку, сметану. Йогурти, десерти, за терміном свого зберігання, викликають подив у ступені своєї натуральності.

Пам’ятайте, кальцій плюс правильне харчування одно покращення вашого тиску на оптимальному рівні. Правильне вживання молочних продуктів може знизити рівень жиру у вашому організмі. Адже Не дарма весь Інтернет повний реклами про користь кефіру. Дуже корисні зелені овочі. Наприклад, всі види капусти, і салат.
Увага, кавомани! Чи знаєте ви про шкоду вживання вашого улюбленого напою для збереження потрібної кількості кальцію в організмі.

1. Так? Тоді чому досі зловживаєте потребами свого організму?

2. Ні? Тоді чому ви досі не вивчили користь і шкоду, рекомендовані дози вживання кави?

Адже мова йде про ваше здоров’я! А кожен з нас відповідає перед собою за своє здоров’я. Рекомендуємо — збільшення засвоєння кальцію сприяє залізо, і такі антибіотики, як пеніцилін і неоміцин. Кальцій краще засвоюється після легкого перекусу. Яка добова потреба в кальції? Це залежить від віку й коливається від 1000 до 1200 мг. Під час вагітності жінок та у період клімаксу потреба зростає у 1,5 — 2 рази. Отже, ви усвідомили важливість і потрібність кальцію для здоров’я? Тоді дозвольте трохи позанудствовать. Сподіваюся, ви зрозумієте причини, що спонукали наполягати на вашій увазі: — намагайтеся в своє харчування свіжі фрукти, зелені овочі (вище їх перераховували), каші, цільні злаки, соесодержащие продукти, молокопродукти (включаючи сир і сир), апельсиновий сік — не зловживайте газованими напоями.

За підрахунками фахівців, в середньому 80 відсотків споживаної нами їжі складають кислотоутворюючі продукти і лише 20 відсотків — щелочеобразующіе. А треба навпаки. Чому? Бо як щелочеобразующіе продукти, це ті, які дарують нам кальцій, а ми часом не усвідомлюємо цього (фрукти, квасоля, мигдаль, лляне масло). Тому порада — змініть свій раціон харчування! Шкода неправильного раціону харчування в тому, що при ньому окислюється кров і порушується обмін речовин. Це призводить до розвитку дисбактеріозу, зниження рівня кисню в крові, виникнення синдрому хронічної втоми. А вам потрібні такі симптоми? Настала весна. Організм відчуває весняний авітаміноз, а це стрес для нього.
Задумайтеся про своє здоров’я! Вже через 2-2,5 місяця у продажу з’явиться перша зелень щодо доступної ціни, і ви просто зобов’язані забезпечити організму таке харчування, щоб він відчував себе комфортно. Подбайте про себе!

]]>
http://owoman.com.ua/kal-tsij-v-nashomu-organizmi.html/feed 0
Що таке психічне нюх і яка від нього користь http://owoman.com.ua/shho-take-psihichne-nyuh-i-yaka-vid-n-ogo-korist.html http://owoman.com.ua/shho-take-psihichne-nyuh-i-yaka-vid-n-ogo-korist.html#respond Sun, 26 Apr 2015 09:54:18 +0000 http://owoman.com.ua/shho-take-psihichne-nyuh-i-yaka-vid-n-ogo-korist.html Read more »]]> Однією з найзагадковіших і поки ще мало вивчених здібностей людської психіки є психічне нюх. Ті люди, у яких є ця здатність, сприймають невидиму зору і неподвластную іншим почуттям інформацію про навколишньої дійсності. Відбувається це за допомогою розширеного спектру емоцій або надмірно широкого нюху.

В кінці сімнадцятого століття з’явився такий термін, як психічне сприйняття. Багато хто вважає, що це явище являє собою одну з численних форм сприйняття, характерного для екстрасенсів. Ця здатність дає людині можливість отримати доступ до знань за допомогою органів почуттів. Дану психічну здатність можна виявити і на власному досвіді. Наприклад, є люди, які тонко відчувають запах, що йде від померлого родича. Але і будь-яка інша людина, наприклад, згадавши, як пахнуть сигарети улюбленого друга, теж можуть відкрити для себе джерело додаткової інформації. Зробити психічне нюх своїм досвідом можна і дещо іншим чином. Так, медіуми часто практикують приєднання до енергій інших людей, які в цей момент знаходяться на іншій стороні реальності.

Відбувається це за рахунок спеціально проведеного сеансу. Нерідко в тому приміщенні, де здійснюється сеанс спіритизму, відчувається запах когось із членів сім’ї або близького друга. Медіуму під силу користуватися можливостями психічного нюху для культивування запаху, а потім логічного пояснення інформації, що стала доступною в результаті цього досвіду. При цьому в результаті сеанси спіритизму в приміщення може проникати запах, характерний для якогось конкретного духу. Екстрасенс пояснює цим явищем присутність померлого родича чи якоїсь іншої людини.

Робота з психічним сприйняттям немислима без повної довіри власним, обумовленою природою, почуттів та інстинктів. Якщо ви помітите, що дії якихось інших людей йдуть в розріз з вашими особистими переконаннями або інстинктивними підказками щодо того, що є правильним або ж ні, тоді рекомендується на декілька хвилин привести в повний спокій власний розум. Для цього потрібно налаштувати власне дихання. Не соромтеся при цьому просити всесвіт дати вам чіткі керівництва до дії. У тих людей, які можуть повністю довіритися подій власного життя, це добре виходить.

Ви можете отримати конкретну відповідь. Він може виражатися у фізичному відчутті або ж раптово виник емоційному почутті. Можливо, ви здивуєтеся, але саме завдяки власній інтуїції у вас з’явиться знання про дії, вчинення яких буде правильним. І це дасть вам додатковий захист. Відчувши раптом запах, який видався вам підозрілим, рекомендується проявити максимальну обережність до тих фактів, подій або обставин, з якими цей запах зв’язується.

Психічний нюх дозволяє багатьом людям відчути безпосередньо аромат коханої людини, який вже пішов з життя. При цьому такий запах нерідко відчувається людьми напередодні смерті коханої людини або відразу після цього. Багато хто пояснює цю обставину тим, ніби ця людина бажає таким чином підготувати і якось заспокоїти своїх друзів або близьких.

Трапляються ситуації, коли людина відчуває поганий, неприємний, немов ворожий запах. Наприклад, запах сірки, яка горить. Такий запах слід розцінювати як своєрідне попередження про можливу небезпеку. Але відчувається запах може носити і цілком приємний відтінок. Наприклад, відчувається вами запах квітів троянди може говорити про щось позитивне.

Психічний нюх може стати передумовою виникнення запаху якогось предмета або людини на певній відстані. Це виходить за межі звичайних здібностей і почуттів. Психічний нюх може функціонувати в двох передбачуваних напрямках. Людина може відчути інтуїтивно різкий і виразний запах, або в нього може виникнути відчуття, ніби якийсь конкретний об’єкт пахне не так, як повинен.

Поряд з іншими здібностями, пов’язаними з психічним сприйняттям, для психічного нюху характерна велика глибина. І це відкриває собою масу можливостей для інтерпретації. Щоб давати почуттів, пов’язаних з таким запахом, об’єктивні оцінки, треба самому собі поставити питання. Запитайте себе, не може чи якийсь конкретний, відчутний вами запах, мати природу фізичного походження. Ви повинні бути впевнені в тому, що запах не є вашою фантазією або плодом уяви.

Щодо відчутних запахів у вас не повинно бути помилок. Кожна людина хоча б в деякій мірі повинен проявляти здоровий скептицизм. Так ви зможете обійти стороною ті пастки, які у великій кількості надає ваш розум.

]]>
http://owoman.com.ua/shho-take-psihichne-nyuh-i-yaka-vid-n-ogo-korist.html/feed 0
Стоматит у дорослих http://owoman.com.ua/stomatit-u-doroslih.html http://owoman.com.ua/stomatit-u-doroslih.html#respond Sat, 25 Apr 2015 17:54:22 +0000 http://owoman.com.ua/stomatit-u-doroslih.html Read more »]]> Побутує переконання, що стоматит-це, звичайно ж, дитяча хвороба. Але ця думка помилкова. Насправді стоматит може розвинутися як у дітей, так і дорослих. Крім того, така інфекція досить часто зустрічається саме у дорослих людей. Потреби в лікуванні стоматиту у дорослих такі ж, як і у маленьких діточок. Потрібно уважно поставитися до того, що етіологія захворювання у дорослих дорівнює причин цієї хвороби у дітей.

Зазвичай причинами служать неусвідомлені травми в районі рота і різні інфекційні розлади. У ряді випадків цей вид стоматиту у домашніх умовах може розвиватися на тлі прогресуючих захворювань травної системи або ендокринної.

Причинами розвитку стоматиту може сприяти:

— Погане харчування
— Теплова травма слизової рота
— Зневоднення організму, на тлі блювоти, проносу
— Значною втратою крові
— Тривалим підвищенням температури і малим споживанням води
— Погано зроблені або неправильно встановлені зубні протези
— Дуже мала або, навпаки, занадто велика гігієна рота
— Ще причина стоматиту — прийом лікарських засобів, высушивающих порожнину рота
— Авітаміноз
— Нестача фолієвої кислоти, заліза
— Анемія
— Недоброякісні освіти в районі носоглотки або шиї
— Куріння
— Гормональні порушення
— Здійснення хіміотерапії
— Користування зубними гелями, пастами та інших гігієнічних засобів, у складі яких лаурилсульфат натрію.

Які існують ознаки стоматиту у дорослих? В першу чергу, дане захворювання супроводжується дуже сильними больовими відчуттями, які у людини підсилюються під час їди. Далі явною картиною захворювання є утворення в ротовій порожнині окремих виразок. Слід звернути увагу, що якраз такі ранки заподіюють біль. При стоматиті у дорослих відбувається підвищення температури тіла, до того ж температура стає дуже високою. Ще симптом захворювання — збільшення лімфатичних вузлів, що повідомляє про початок інфекційного розвитку. Таке захворювання у дорослих може зустрічатися в природі декількох видів — це виразковий, катаральний і афтозний стоматити.

Кандидозний стоматит

Кандидозний буває набагато частіше всіх інших видів цієї недуги. Утворюється він в результаті недотримання всіх норм гігієни ротової порожнини.

Кандидозний стоматит — часто зустрічається захворювання слизової оболонки ротової порожнини, яке виникає і у дітей, і у дорослих. Не менш важлива причина освіти — неповна санація ротової порожнини. Це створює сприятливе середовище для розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Дуже часто дана форма стоматиту у домашніх умовах утворюється у тих людей, у яких є зубний камінь, наліт на зубах, незалеченный до кінця карієс. Виникнення стоматиту навіть можуть сприяти гострі краї зубів або цілком можливо тільки, що поставлені пломби. У рідкісних випадках герпетичний стоматит теж може залучити неприємності зі слизовою оболонкою в роті. Це можуть бути хвороби крові, шлунково-кишкові або ендокринні розлади. Стрімке ослаблення імунітету часто тягне за собою катаральний стоматит.

Симптоми

Кандидозний стоматит має конкретної симптоматикою, яка повинна змусити хворого прийти за допомогою до лікаря. Пацієнтів з даною формою стоматиту стоматологи лікують.

Особливо очевидним симптомом є почервоніння слизової оболонки порожнини рота. При цьому відбувається набряк у роті. Ще причини стоматиту — у хворого виникає відчуття, припухлості щік. Насправді ніяких візуальних змін, на обличчі немає. У місці утворення вогнища інфекції, де є потертості, тріщини, ранки, виникає наліт білого кольору. Людині з ураженої ротовою порожниною важкого розмовляти, вживати їжу — все це створює дискомфорт і хворі відчуття. У важких випадках цей вид стоматиту у дорослих може перейти до ясен — тоді вони стають роздутими, червоними. Відбувається підвищення слиновиділення, що також створює дискомфорт у роті. При подальшому перебігу запального процесу відзначається постійний неприємний запах з рота. Пацієнти стають нервовими і скаржаться на нездужання, втома.

На тлі цих симптомів і допоміжних аналізів, мазок з ротової порожнини, лікар розцінює такий діагноз як кандидозний стоматит.

Лікування

Лікування цього стоматиту не слід відтягувати. Крім дискомфортних і хворобливих відчуттів, які створює стоматит, ще велика небезпека перетворення в виразковий або афтозний стоматит. До цієї стадії хворого краще не доводити.

В терапії хвороби перше, що потрібно зробити, це прибрати запалення, яке заподіює страждання пацієнта. Для цього необхідно пополоскати рот настоянками лікувальних трав з кори дуба, ромашки, календули, звіробою — вони дуже добре знімають запалення. При лікуванні стоматиту у домашніх умовах, якщо поруч немає лікарських рослин, то можна використовувати содовий розчин — одну або дві чайні ложки на одну склянку теплої води або розчином перекису водню в тих же пропорціях для полоскання рота. Чим частіше проводити полоскання — тим швидше вилікується стоматит у дорослих. В метод лікування ще можна включити у проміжки між полосканням рота протирання запалених місць соком алое, а для зниження болю — лідокаїном. Під час терапії катарального стоматиту потрібно дотримуватися дієти — не споживати гарячу їжу, також кисле і солоне, велика кількість приправ, гостре.

Видалення симптомів ще не означає усунення причини стоматиту. Якщо підтверджується наявність дефекту зубів, то спочатку слід попрацювати саме з цією першопричиною, і також залікувати захворювання шлунково-кишкового тракту. Постійно робити профілактику ротової порожнини дотриманням гігієни, тобто полоскати рот настоєм трав або особливими ополіскувачами, купленими в аптеці типу «Лісовий бальзам», «ORAL-B».

Афтозний стоматит

Афтозний стоматит — це варіація стоматиту, найбільш особливим властивістю якої служить присутність на шкірі слизової ротової порожнини афт, тобто нездорових виразкових вад.

Афтозний стоматит — це одна з найбільш прикрих варіантів стоматиту, яка завдає хворому сильний дискомфорт.

Причини афтозного стоматиту

До ряду причин, можливих порушити зародження та оновлення афтозного стоматиту експерти вважають різного роду інфекційні хвороби: вірус герпесу, L-форми стафілококів, аденовірус, кір, дифтерію, грип тощо.

Супроводжуючими причинами стоматиту та особливими прискорювачами захворювання припадають:

— Слабкий імунітет
— Дефіцит в організмі вітамінів В, С і мінералів заліза, цинку, селену тощо
— Захворювання шлунково-кишкового тракту
— Схильність до алергії
— Погана спадковість
— Хвороби порожнини рота, такі, як карієс, пульпіт, зубні відкладення тощо
— Довільні ушкодження порожнини рота, наприклад, надкусывание, пошкодження слизової оболонки гострим зубом або жорсткою їжею
— Опіки слизової рота.

Дуже часто афтозний стоматит виявляється у дітей, а хронічний афтозний стоматит типовий для дорослих у віці від двадцяти до сорока років.

Стадії і симптоми афтозного стоматиту

У власному формуванні афтозний стоматит протікає в кілька стадій, будь-яких виражається особливою категорією проявів.

На початковій щаблі ознаки афтозного стоматиту, певною мірою, тотожні з ознаками ГРЗ і охоплюють:

— Високу температуру часто до 40 градусів
— Позбавлення апетиту
— Тотальну слабкість
— Розпухання шийних і потиличних лімфатичних вузлів.

У цьому періоді на слизовій в області рота утворюються почервоніння, які в подальшому перетворюються в осередок виникнення афт і починається афтозний стоматит.

Виникнення афт, округлих в однині або у множині ранок в діаметрі до п’яти міліметрів, є першою ознакою другого етапу перебігу захворювання.

Афти, зазвичай, виникають на слизовій оболонці всередині губ, щік, на дні ротової порожнини або по бічних поверхнях язика. При автозном стоматиті, вони обліплені огидно пахне фіброзної слизом жовтуватого або сіруватого кольору і обрамлені червонуватою облямівкою.

Загальна слабкість при цьому зберігається. Додатково до всього утворюється велике почуття дискомфорту від постійного печіння і жахливих болів при прийнятті їжі, розмові, переміщення язика в роті і так далі.

Види афтозного стоматиту

По природі проходження хвороби афтозний стоматит може бути двох видозмін:

— Гострий афтозний стоматит, розвивається на тлі вірусної інфекції;
— Хронічний відновлює афтозний стоматит, який проходить досить довгий час з фазами ослаблення і повторюваного загострення до декількох разів на рік, переважно навесні і восени. У більшості випадків посилення хвороби передує машинально травма слизової рота. Драматичність возобновляющего афтозного полягає в постійному наростанні кількості виникаючих афт, а час їх зарубцовывания може тривати до місяця.

За типом зараження тканин ротової порожнини виявляються наступні форми афтозного стоматиту:

— Некротичний
— Рубцующийся
— Деформуючий.

Діагноз афтозний стоматит ставиться порівняно елементарно на прийомі у стоматолога. Для конкретизації укладення та встановлення збудника зарази з афт беруть мазок на розгляд.

Лікування афтозного стоматиту

Вилікувати афтозний стоматит — це мета або повного усунення захворювання, або усунення його стійкої ремісії. І одне, і друге совершатся з участю як сукупного, так і локальної терапії, все залежить від тяжкості стану.

Особливо важливим в лікуванні стоматиту є антисептична обробка порожнини рота і безпосередньо обробка афт. Обробкою може проводити лікар-стоматолог в атмосфері стаціонару або ж самим в домашній обстановці.

На практиці лікування стоматиту виглядає як періодичне полоскання ротової порожнини специфічними антисептичними засобами, в які входять перекис водню, фурацилін, хлоргексидин і тому подібне, або настоями лікарських трав. Місцево застосовуються мазі від стоматиту: оксалиновая мазь, винилин.

Спільно хворий по мірі необхідності повинен приймати жарознижуючі засоби, протиалергічні та інші препарати, до складу яких входить новокаїн, лідокаїн, гепарин, гідрокортизон, здатні поліпшити сукупний стан пацієнта.

Споживання сумішей цитраля, вітаміну С і Р, ліків з вмістом прополісу сприяють прискоренню процесу загоєння афт.

Якщо ж поява афтозного стоматиту обумовлено вірусною інфекцією, то лікарі призначають противірусну терапію.

До складу лікування афтозного стоматиту також входить витримування особливої дієти, а конкретно — грунтовне стримування і обмеження гострої, гарячої, кислої, жорсткої їжі, що сприяє дратувати слизову. У довершенні лікування пацієнту пропонують також закріпити курсом вітамінотерапії з підвищеним вмістом вітамінів С і Ст.

При лікуванні стоматиту також пропонується намагатися зберігати підвищений імунітет цілісності організму, щоб уникнути загострень цього захворювання.

Якщо афтозний стоматит пустити на самоплив, не лікувати, то афти пропадуть самі приблизно через один або два тижні, а захворювання при цьому придбає хронічну фазу, яку дуже важко вилікувати повністю.

Виразковий стоматит

Виразковий стоматит у дорослих, він же ще його називають виразковий гінгівіт — критичне захворювання в порожнині рота, що супроводжується омертвлением, виразковим розкладанням хворої слизової. При виразковому гінгівіті уражається не тільки епітелій, але і всі шари слизової оболонки порожнини рота.

Причини виразкового стоматиту

До теперішнього часу етіологія цього виду стоматиту у дорослих остаточно не встановлена. Велика кількість досліджень розцінюють як інфекційне захворювання. Порушується виразковий стоматит фузиформной паличкою і спирохетой Венсана. Кількість цих збудників прямо пропорційно рівню небезпеки захворювання. Такі бактерії присутні у практично здорової ротової порожнини. У нормі дані мікроби повинні бути в малій кількості. Виразковий стоматит у дорослих супроводжується підвищенням одних видів мікробів над іншими. У здорової ротової області поодинокі палички та спірохети розташовані переважно в поглибленні карманів ясен. Такі мікроби в нормальній порожнини рота не хвороботворні або середньо хвороботворні, при появі стоматиту в домашніх умовах в специфічному стані організму вони набувають вірулентність. На сьогоднішній день вважається, що хвороба виникає тоді, коли з якихось причин відбувається ослаблення опірності організму. У дослідженні з тваринами герпесный стоматит виходив тоді, коли хвороботворні мікроорганізми приживалися після довгої травми ясен тварин, які перебували на неповноцінному харчуванні, переважно з дефіцитом вітамінів.

Першорядну роль в освіті та перебігу захворювання виступають фактори зовнішньої обстановки, і неодмінно санітарно-гігієнічні та соціально-побутові правила, ознаки харчування. Повальні захворювання виразковим стоматитом у дорослих простежувалися під час війни.

Виразковий стоматит розвивається у дорослих, раптово виснажених серйозними хворобами, наприклад, грипом, а також у дорослих, хворих на лейкоз, порушеннями в шлунку і кишечнику. Причинами хвороби можуть також виступати нервові розлади. Сприяють розвитку хвороби гіповітаміноз і авітаміноз, більшою частиною недолік вітамінів Р, С, групи В, також допомагає перебігу хвороби герпесный стоматит, цинга, пелагра, інтоксикації продовольчими продуктами і хімічними матеріалами.

Вчені, які вивчають прояви виразкового стоматиту у дорослих на різних рівнях, пишуть про значну роль у його появі гіповітамінозу С. Автори вважають захворювання сезонним. Численні рецидиви у весняний сезон при зменшенні в організмі запасів вітаміну С. Винуватцем виразкового гінгівіту, як вказують вивчають хвороба, є авітаміноз.

Досвідчений професор С. В. Вайс підрозділяє виразковий стоматит у дорослих на два види — некротичний і гангренозний.

За течією хвороби розпізнають три типи виразкового гінгівіту: гострий, підгострий і хронічний. По тяжкості розвитку — важку, середню і легку форми виразкового стоматиту.

Симптоми

Клініка виразкового стоматиту у дорослих все-таки особлива. Часто він виражається у вигляді виразкового гінгівіту. Процес в основному народжується на краю ясен близько одного або декількох зубів і поширюється по десні поруч з присутніми зубами, охоплює все нові купки зубів на якому-небудь окремому ділянці або оволодіває всієї щелепою, або обома щелепами. Цей стоматит у дорослих не трапляється в порожнині рота, де немає зубів і відповідно немає і кишень в яснах. Дуже часто у дорослих, у місці нижнього зуба мудрості, утворилося збільшення десни елементарно піддається травмі і інфікуванню. Не рідкість, що виразковий гінгівіт виникає у районі кишені різця або якого-небудь іншого підданого зуба, або зачіпає десну пломби, або в місці скупчення чималою величини зубного каменю. У підсумку, виразковий гінгівіт може зародитися на тлі герпесного стоматиту, головним чином, в області ясен там, де присутні найкращі умови для припинення подальшого формування інфекції.

Попередня фаза коротка і не постійно досить виражена. Іноді хворий скаржиться на подразнення в яснах, на те, що в роті постійно сухо, часом на обпалюють болю в яснах. Хвороба починається з проявів кандидозного стоматиту. Десна по зубному краю робиться набряклою, припухлою, спостерігається почервоніння. З’являється значна болючість при торканні, біль значно підвищується під час пережовування. Запальний процес блискавично наростає. Може виступити герпетичний стоматит. Буквально на наступний день хвороби сосочки на яснах перетворюються у виразки, і відбувається їх некроз. Десна в метастазе покрита сірувато-білим, пачкающим шаром. Шар являє собою безструктурну тканина, пронизане величезною кількістю мікроорганізмів, неживими лейкоцитами, залишками волокон із сполучної тканини. Некротичне розкладання відносно легко знімається. При усуненні мертвих тканин виразкова слизова кровоточить.

При виразковому стоматиті у дорослих запалення часто охоплює шкіру слизову щік, язика, губ, на них утворюються сліди зубів. Некроз іноді переходить на периост кістки. Виразки вміщують сіро-брудне денце. Виразкова слизова оболонка відділяється. Характерна ознака неприємного запаху з рота. Спочатку несуттєвий, він відчувається тільки хворим, а потім робиться відчутним, для людей, що знаходяться поруч. Запах має гнильний характер. Паличка і спірохета Венсана впливає на розпад білків виразкової тканини і відбувається виділення аміаку і сірководню.

При стоматиті у дорослих місцеві лімфатичні вузли: підщелепні і підборіддя — збільшуються, ущільнюються на дотик, стають дуже болючими при пальпації. Рідко відбувається збільшення шийних, пахвових лімфатичних вузлів. Великі болі в роті мимоволі посилюють слиновиділення, досягає часто до двох або трьох літрів на добу. Через рясне слиновиділення і утрудненого ковтання у багатьох хворих стоматитом дорослих слина частково не вміщується в порожнині рота, у них виникає необхідність безперервного сплевиванія слини. Кровоточивість слизової слина часто забарвлена кров’ю. Коли величина слини підвищується, вона перетворюється в тягучу, густу, смердючу. Всілякі руху в роті болючі.

Загальні прояви не завжди однотипно виражені. В одному випадку виразковий стоматит у дорослого проходить при звичайній або трохи підвищеній температурі, в іншому — температура стає дуже високою 38-39° і 40°. При важких випадках стають явними загальні прояви. Це виражається у неспокої, втрати апетиту і сну, нападає депресія.

У крові відбуваються порівняно малопомітні зміни. Навіть у найтяжчих випадках стоматиту у дорослих узагальнене кількість лейкоцитів підвищується незначно. Лейкоцити трохи зсуваються вліво, інший раз проглядається дуже значний лімфоцитоз, до 70%, ШОЕ трохи вповільнена. У всяких випадках гострого чи хронічного перебігу виразкового стоматиту необхідно досліджувати кров. У сечі зустрічається білок. Слина, витікаючи з рота, дратує шкіру і може сприяти утворенню дерматиту, в основному біля рота.

Виразковий стоматит у дорослих зазвичай починається з одного боку в порожнині рота, в основному, на стороні, де існує схильність для утворення і перебігу інфекції. Піддається найбільше сторона, яка особливо дратується, мимовільно не очищається або постійно травмується. Тривалість загостреною фази захворювання протікає від десяти до п’ятнадцяти днів. Належне лікування стоматиту у дорослих набагато скорочує час гострого періоду захворювання. Болі йдуть, хвора площа очищається від омертвевшего розкладання, плівка некротичної тканини постійно відторгається, відбувається грануляція виразок та їх загоєння. Однак при відсутності або недостатньому лікуванні в домашніх умовах стоматиту може статися поновлення на вже заживавшем ділянці.

Ознаки виразкового стоматиту — схильність до рецидивів і перетворення в хронічний вигляд. Рецидиви бувають в основному тільки при виразковому гінгівіті.

Хронічний тип може розвинутися як ускладнення після гострої хвороби, рідко починається спонтанно. При хронічному перебігу виразкового стоматиту у дорослих хворіють, насамперед, десна між зубів. Хвороба проходить загальмовано, симптоми слабко виражені, болю щодо непомітні. Трапляються нескінченні, досить стійкі види виразкового стоматиту, важко піддаються лікуванню, наприклад, при захворюванні малярією. При виразковому стоматиті у дорослих можуть бути ускладнення: хронічний нежить, запалення середнього вуха, запалення статевих шляхів. Помічені ще гастроентерити, плеврити і ендокардити.

Сприятливий прогноз

Бездоганне лікування і виконання всіх приписів лікаря — вірний шлях до одужання. Епітелізація після терапії призводить до зарубцовыванию десни з оголенням коронки і ділянки кореня зуба.

Як вилікувати стоматит

Сьогодні в ліках від стоматиту використовують, насамперед, антибіотики. Місцево терапія спрямована на виключення всіх подразників і санацію виразкових областей слизової. Тому місцево лікування починають з рясних промивань в порожнині рота слабкими антисептичними розчинами перманганату калію, перекису водню, фурациліну. Промивання в області рота робиться під напором, для цього користуються багатофункціональної стоматологічною установкою, кухлем Есмарха або при лікуванні стоматиту у домашніх умовах шприцом для води. Найбільш скрупульозно треба полоскати простору між зубів. Необхідно використовувати мазі від стоматиту: Метрогіл Дента, оксолінову мазь. Подальше ліки від стоматиту міститься в позбавленні від зубного каменю, нашарувань на зубах, дбайливому, але доскональному вилучення продуктів некротичного розкладання. Як вилікувати гостру стадію виразкового стоматиту? Лікування стоматиту гострого виразкового у дорослих наполягає на дієвої хірургічній обробці запаленої тканини. Виразкові вогнища хірургічно обробляються під анестезією.

Омертвілий наліт раціонально зняти маззю від стоматиту або змоченими в розчині пеніциліну у новокаїні ватними тампонами. Обробку вогнища інфекції виробляють до розкриття дна виразок. Таким чином, кисень стає доступний запаленої тканини і з’являється можливість придушення діяльності анаеробних мікроорганізмів. Слідом за обробкою інфікованих ділянок і старанного туалету ран використовуються ліки від стоматиту такі, як аплікації розчинами микроцида або пеніциліну. Можна користуватися іншими антибіотиками, зокрема антибіотиками широкого спектру дії. П. Т. Максименко рекомендує комбінувати ліки від стоматиту — пеніцилін, стрептоміцин, граміцидин. Перед тим як застосувати антибіотик необхідно перевірити на чутливість мікроорганізму.

Непохитність мікрофлори до конкретного антибіотика означає, що потрібно випробувати інший. Безумовно, місцеве використання антибіотика, наприклад, пеніциліну, тягне за собою утворення живучих щодо пеніциліну штамів стафілокока і, найчастіше, сприяє виникненню чутливості організму до препарату більше, ніж внутрішньом’язові введення.

Буквально на наступний або третій день слідом за проведенням місцевої терапії ліками від стоматиту призупиняються або зменшуються болі, кровотеча ясен, знижується або зникає смердючий запах з рота, виразки очищаються від омертвевшего розкладання. У деяких випадках на третій чи четвертий день починається процес загоєння, в особливих випадках він починається на п’ятий, восьмий день, а при хронічному перебігу — від шести до восьми днів. В даному проміжку лікування стоматиту у дорослих потрібно часто полоскати рот лилоцимом, що тягне за собою більш швидке загоєння. Можна рясно полоскати содовими розчинами, що підвищують переселення лейкоцитів з ясен, що підсилюють в цій області імунітет. В даний час при санірування виразкового гінгівіту, на десну накладають твердіючу медикаментозну пов’язку. Захисна цілюща пов’язка помітно прискорює процеси загоєння.

При важкому виразковому гінгівіті ліки від стоматиту зводяться до антибіотикотерапії. Призначають внутрішньом’язово. Або при захворюванні середньої тяжкості ефективний таблетований метод лікування.

Лікування стоматиту у дорослих обов’язково входить загальнозміцнюючу лікування, тобто вітамінотерапія. Призначають ударну дозу вітамінів С, Р, групи В.

В якості знеболюючого засобу застосовують пірамідон з анальгіном. Свідчення в гострій стадії — постільний режим, що щадить, рідка, висококалорійна їжа.

У гострій стадії виразкового стоматиту у дорослих не можна проводити хірургічні втручання, зокрема видалення зубів.

Хворі, які перенесли стоматит виразково-некротичний, належать активного контролю протягом року. Спочатку оглядають через один місяць, подальші огляди через шість 6 місяців.

Профілактика Виразково-некротичного стоматиту

Дотримання гігієни порожнини рота, регулярної санації, лікування ліками від стоматиту вчасно і повністю ізлечіванія інфекційних захворювань, які призводять до зниження імунітету, захищає від виразково-некротичного захворювання.

]]>
http://owoman.com.ua/stomatit-u-doroslih.html/feed 0
Лікування ясен http://owoman.com.ua/likuvannya-yasen.html http://owoman.com.ua/likuvannya-yasen.html#respond Wed, 22 Apr 2015 20:54:08 +0000 http://owoman.com.ua/likuvannya-yasen.html Read more »]]> За допомогою новітніх технології зараз є можливість проходити лікування ясен швидко і безболісно. В даний час захворювання ясен сильно поширені, і кожна сьома людина потребує лікування ясен. В даний час визначено більше 20 захворювань пародонту.

А в стоматології навіть вивели окрему область, яку називають парадонтологией.
Лікування ясен це сукупність стоматологічних заходів із застосуванням різних методів: терапевтичних, хірургічних, ортопедичних, фізичних, гомеопатичних і народних.
Основною причиною захворювання ясен є хвороботворні бактерії. Вони скупчуються у вигляді прозорої плівки, яка міцно прикріплюється до зубів і поступово утворює зубний наліт. Лікування ясен зводиться до того, щоб регулярно проводити чистку зубів, так як цю плівку необхідно вчасно видаляти, інакше утворюється зубний камінь — грубий і пористий наріст.
Гінгівіт
Лікування ясен на ранніх стадіях дає змогу зберегти міцні і здорові зуби. Гінгівіт є початковою стадією ураження пародонту. Коли камені починають тиснути на пародонт (комплекс тканин, що фіксують зуб), починається запалення. Необхідно обов’язково пройти лікування ясен в цей період, інакше захворювання може прийняти більш серйозні форми.
Першими ознаками гінгівіту є запалення, а разом з тим кровоточивість ясен, зокрема в момент їх чищення. Можуть з’являтися біль, а так само неестетичний душок з рота. Все це обумовлено тим, що в пористих каменях починають розвиватися інфекційні агенти. Якщо не пройти лікування ясен в цей період, гінгівіт переходить в пародонтит.
Пародонтит
Починає руйнуватися нормальна структура альвеолярних відростків (частин щелепи, які тримають на собі зуби). Якщо не взятися за лікування ясен, то сформується зубоясневу / кишеня (патологічний зазор між зубом і яснами), який також заповнюється відкладеннями. З зубоясенних кишень починає виділятися гній, зуби стають рухомими. Щоб не втратити здорові зуби, необхідно терміново пройти лікування ясен.
Пародонтоз
Це захворювання є наслідком деяких системних і хронічних захворювань організму, цукрового діабету, спадковості. При обстеженні і лікуванні ясен, слід враховувати, що при пародонтозі виникає атрофія альвеолярних відростків, десна опускається, оголюючи шийки зубів.
Пародонтома
Різні, як правило, доброякісні пухлини та новоутворення в пародонті. Вони часто травмуються, ускладнюються запальними течіями. Лікування ясен при цьому захворюванні передбачає хірургічне втручання.
Щоб зберегти зуби на багато років здоровими, необхідно стежити за їх станом і регулярно навідуватися до стоматолога.

Запалення ясен лікування

Якщо ви зіткнулися з тим, що під час чищення зубів або при вживанні виділяється кров, так і дихання стає малоприємним, то повинні знати, що почалося запалення ясен. Лікування в такому випадку необхідно починати негайно. Якщо ви не приймете заходи вчасно, то в гіршому випадку можна залишитися без здорових зубів.
Гингвит і пародонтит — найбільш поширені захворювання викликають запалення ясен. Лікування гингвита і пародонтиту має ряд подібностей і відмінностей. Кожен зуб зафіксований в альвеоле (лунки) щелепної кістки і втримується на ній за допомогою зв’язок. У тому випадку, якщо запалена тільки слизова оболонка біля зуба, то це гінгівіт. Якщо в процес залучені і навіть зруйновані зв’язки — це пародонтит.
Гінгівіт
Дуже часто багато хто не звертають уваги на запалення ясен, так як відсутні больові відчуття. Крім цього можуть турбувати не зовсім приємний запах і присмак у роті, почервоніння і набряклість ясен. При цьому відкладають лікування, не думаючи про наслідки.
Ротова порожнина постійно рясніє різними бактеріями, які сприяють появі зубного нальоту, що викликає запалення ясен. Лікування в даному випадку зводиться до того, щоб усунути цей наліт (або зубний камінь). Адже він служить найкращим середовищем для хвороботворних мікроорганізмів.
Видалення зубних каменів є важливим кроком у лікуванні гінгівіту. Зняти їх можна чисто механічним шляхом, або ультразвуком. Після такої процедури зуби необхідно відполірувати. Це можна зробити тільки у стоматолога. Щоб зняти запалення ясен застосовують накладання аплікацій, промивання антисептиками, ванночки. Як правило, таке лікування дає прекрасний результат.
Гінгівіт може бути наслідком більш серйозних захворювань, наприклад лейкозу. У даному випадку лікар виявить причину запалення ясен, і призначить лікування, необхідне в конкретному випадку.
Пародонтит
Коли запалення ясен переходить до руйнування опорного апарату зубів, вам необхідно лікування від пародонтиту. В наявності сильне запалення ясен, які кровоточать, часто з зубоясенних кишень виділяється гній. Крім м’яких, утворюються тверді зубні камені, що знаходяться і над десною і під нею. Лікування призначається хірургічне — це зняття зубних каменів, і далі — терапевтичне.
Крім того до пародонтиту можуть призвести імунодефіцит, хронічні захворювання у важкій формі, захворювання крові, цукровий діабет. В даному випадку при запаленні ясен застосовують лікування супутнього нездужання.
Коли запалення ясен виникло з травматичною причин (неправильний прикус, аномальні положення зубів, занадто високе кріплення вуздечок), лікування повинен виконати фахівець, який обере метод ефективний для кожного конкретного випадку.

Кровоточивість ясен лікування

Кровоточивість ясен — явний сигнал їх захворювання. За статистикою практично 100% людей страждали від захворювань ясен в тій чи іншій формі. Необхідно пройти лікування ясен, інакше можуть виникнути ускладнення, що приводять до втрати зубів.
Їжа, багата вуглеводами сприяє розмноженню хвороботворних бактерій, що викликають запалення, що провокує кровоточивість ясен. Лікування, як правило, призначає лікар, вибираючи методи залежно від укладення і тяжкості захворювання.
Найчастіше кровоточивість ясен викликають такі захворювання, як гінгівіт і пародонтит. Лікування включає в себе ретельне дотримання гігієни, а так само зняття зубних каменів і лікування запальних процесів.
Нерідко кровоточивість ясен викликає стоматит. Характерною ознакою стоматиту є наявність на слизовій рота хворобливих виразок, підвищене слиновиділення. Залежно від причини, лікування може бути місцевим (полоскання лікувальними розчинами, накладання мазей, аплікацій), або загальним (лікування антибіотиками, протигрибковими препаратами).
Нестача вітамінів і мінералів також провокує кровоточивість ясен. Лікування спрямоване на заповнення відсутніх елементів. В основному це вітаміни групи С, кальцій та інші елементи.
Вагітність теж може бути чинником, що викликає кровоточивість ясен. Лікування, як правило, профілактичну, так як це стан пов’язаний з перебудовою організму і не є небезпечним.
Захворювання крові (анемія, лейкемія, гемофілія та ін) здатні викликати кровоточивість ясен. Лікування комплексне. Наголос робиться на боротьбу з основним захворюванням, яке визначить спеціаліст після проходження необхідного обстеження.
Кровоточивість ясен можуть викликати ліки, що розріджують кров (гепарин, варфарин та ін). Вони, як правило, супроводжуються з носовими кровотечами, матковими кровотечами та ін У даному випадку необхідна консультація з лікуючого лікаря.
Важливо! Визначити етіологію кровоточивості ясен вам зможе лікар-стоматолог. Він визначить, чи є захворювання на запалення пародонту (комплекс тканин, що фіксують зуб), або направить до терапевта або гематолога. Лікування, в такому випадку будуть призначати фахівці потрібного вам профілю.

Свищ на десні лікування

При утворенні на десні невеликого мішечка схожого на прищ, можна бути впевненим, що утворився свищ. Не намагайтеся самостійно позбавитися від абсцесу на десні. Лікування в цьому випадку треба обов’язково проводити у стоматолога, інакше захворювання може загрожувати серйозними ускладненнями.
Свищ (Fistula) є каналом, що з’єднує вогнище інфекції з поверхнею. В разі його появи на десні, лікування розпочинають із з’ясування причини його появи. Для того щоб виявити захворювання, необхідно пройти рентгенографію. Крім того його можна виявити і при огляді стоматолога.
Як правило, при загостренні періодонтиту, так само може розвинутися ускладнення, в результаті якого може утворитися абсцес на десні. Лікування полягає в тому, щоб усунути причину, через яку утворився свищ, тобто зайнятися лікуванням періодонтиту. А це може зробити тільки стоматолог.
Вам необхідно знати, що якщо не лікувати карієс, або лікувати не до кінця, бактерії продовжують руйнувати зуб. І у верхівці кореня розвивається інфекція, за якої утворюється свищ і набряк на десні. Лікування починають з хворого зуба, а потім вже проводять реабілітацію десни.
Переохолодження, якісь захворювання, послабили імунну систему, перевтома можуть бути причиною появи нориці на яснах. Це означає, що лікування карієсу або періодонтиту до цього було неякісним і в сукупності це дало свої сумні результати.
Крім того, при неправильній перфорації зуба, якщо лікар допустить помилку і просвердлить отвір в стінці кореня, воно може привести до гнійного запалення, і, як результат, виникнення абсцесу на десні. Лікування перфорацій проблематично, але може бути досить успішним. Для цього необхідно почати лікувати свищ в ранні терміни, і, звичайно ж, кваліфікація лікаря грає не останню роль.
Всі перераховані вище причини показують, що основною причиною появи свища, який формується навпаки хворого зуба на десні, є занедбаний стан хворих зубів, або лікування хворого зуба було неякісним.
Лікування за допомогою народних засобів необхідно поєднувати з лікуванням у фахівця. Добре починати лікувати свищ в самому початку захворювання. І навіть якщо ви подумаєте, що впоралися з абсцесом на десні, лікування необхідно продовжити у стоматолога, інакше хвороба перейде в хронічну форму.
Пропонуємо кілька ефективних народних засобів для зняття запалення в яснах і лікування нориці.
Засіб 1
40 грам евкаліпта перемішати з 1 столовою ложкою олії соняшникової очищеного і настоювати добу. Потім суміш ретельно перемішати з дрібно нарізаною цибулиною. Суміш покласти в марлю і протягом 20 хвилин потримати на десні. Лікування продовжувати, поки свищ не заживе.
Засіб 2
по 10 грам: квітки календули, корінь кульбаби, квіти і трава деревію;
по 5 грам: трава буркуну, корінь щавлю городнього, трава і квітки пижма.
Подрібніть всі трави в блендері або м’ясорубці, додайте 5 грам мазі Вишневського та 5 грам іхтіолової мазі.
Щоб у вас вийшла однорідна маса, додати трішки олії календули. Отриманим засобом змащуйте хворий ділянку на десні.

Лікування ясен зубів

Можливо, немає такого індивідуума, який ніколи б не займався лікуванням ясен або зубів. Причина в тому, що в порожнині рота весь час накопичується велика кількість мікроорганізмів, що веде до різних запальних процесів.
Варто відразу обмовитися, що якщо у вас з’явилися якісь запалення, кровоточивість або больові відчуття, то варто попередити, що лікування ясен зубів зобов’язаний проводити тільки стоматолог.
Важливим аспектом у попередженні лікування ясен зубів є профілактичні заходи. Це ретельне чищення зубів выметывающими рухами від ясен не менше п’яти хвилин. Після чищення прополощіть рот, непогано б трав’яними настоями. Використовується зубна нитка.
Розглянемо деякі захворювання і лікування ясен зубів
Гінгівіт — характеризується почервонінням ясен, кровоточать при чищенні зубів, наявністю зубного нальоту і неприємного запаху. Лікування проходить досить швидко і практично безболісно. Лікар видаляє зубний наліт або камінь. Далі застосовуються полоскання, аплікації, гелі.
Пародонтит — характеризується сильним почервонінням і набряком ясен, вона починає відшаровуватися від зубів, утворюючи при цьому зубоясневу / кишеня, зуби починають хитатися, або зміщуватися. При цьому виникають больові відчуття. Лікування ясен зубів набагато складніше, ніж при гінгівіті. Крім зубного каменю очищають зубоясневу / кишеню. Крім того додається прийом антибіотиків та антибактеріальних засобів.
Пародонтоз — характеризується оголенням коренів зубів, при цьому десна не запалені. Причинами цього захворювання стає недостатня навантаження на зуби, а так само ендокринні захворювання або обмінні порушення, захворювання серцево-судинної системи, деякі захворювання крові.
Лікування ясен зубів зводиться до виявлення і лікування основного захворювання. Масаж і нанесення гелів і аплікацій на ясна. При пародонтозі лікування ясен зубів повинен проводити лікар — стоматолог. Він виявить тяжкість захворювання і призначить необхідне лікування.
Карієс, пульпіт та інші зубні хвороби не лікуються в домашніх умовах. Тільки у фахівця. Враховуючи, що на сьогоднішній день медицина зробила крок вперед, лікування ясен зубів у клініках проходить практично безболісно і комфортно. Не чекайте моменту, коли залишитеся без зубів.

Народне лікування ясен

Все частіше викликає інтерес у наших сучасників народне лікування ясен і зубів. Досить широко поширені захворювання ясен, такі, як запалення кровоточивість, часто протікають безсимптомно, і в цьому полягає їхня небезпека. Не надана своєму організму своєчасна допомога може закінчитися втратою зубів.
Як правило, сукупність професійного і традиційного (народного) лікування ясен, дає найкращі результати. А про профілактичному дії застосування лікарських рослин вже й говорити не доводиться.
Народна медицина в своєму арсеналі має чимало засобів, для лікування ясен. Для захисту від досить поширеної недуги, як кровоточивість ясен народне лікування припускає використання настоїв і мазей з лікарських рослин для полоскання ясен і накладення примочок, містять лікарські суміші.
Найбільш ефективними травами в народному лікуванні ясен при кровотечі вважаються ромашка, осока, перстач, шавлія лікарська, арніка та багато інших. Відвари і настої з цих трав мають кровоспинну і загальнозміцнюючою дією.
Для профілактики захворювань у народному лікуванні ясен крім рослин застосовуються натуральні продукти, найпоширенішим з них є мед. Часто для полоскання використовується сік алое, розведений теплою водою.
Крім того при лікуванні народними засобами запалення ясен користуються настоєм трав календули, деревію, пижма, евкаліпта, звіробою, шавлії, кореня кульбаби і так далі. Ці рослини володіють протизапальними властивостями. Використовуються для профілактики і більш серйозних захворювань ясен.
Ефективний збір для запобігання зубного каменю в народному лікуванні ясен: шкірка квасолі з коренем лопуха в пропорції 1 до 1 заварюють як чай, настоюють протягом доби. Вживати всередину по 150 мл Денна норма 450 — 500 мл
Крім того, для попередження виникнення зубного нальоту і каменю і запалення ясен у народному лікуванні застосовуються такі продукти, як лимон, чорна редька, морква. Для полоскання використовуються хвощ або березові листя.
Найкращим рішенням при захворюванні буде звернення до стоматолога, який зможе оптимально підібрати комплекс заходів, що включають народне лікування ясен.
Використання сучасних технологій і медикаментів разом із народними засобами лікування ясен і профілактичними заходами дадуть найкращий результат.

Лікування ясен в домашніх умовах

Досить часто люди цікавляться: як вибрати ефективне і безпечне лікування ясен в домашніх умовах? Тут застосовуються різні методи. У хід йдуть і «бабусині» секрети, і нетрадиційні методи, і народні рецепти, і сучасні препарати.
З препаратами досить просто. Ви купуєте в аптеці необхідні ліки (мазі, гелі, еліксири тощо) і в домашніх умовах проходите курс лікування ясен, згідно інструкції до застосування.
«Гексорал» — чудовий препарат у вигляді аерозолю. Застосовується для лікування ясен. Діє на різні типи бактерій. Практично всі, хто проходив лікування в домашніх умовах, прекрасно оцінюють цей препарат.
Ефективний препарат «Метрагіл Дента» є замінником трихопола і являє собою гель. Використовується для лікування ясен, пародонтиту, пригнічуючи своєю дією анаеробну мікрофлору. Зручний тим, що пацієнт не може застосовувати препарат в домашніх умовах.
Лікування ясен в домашніх умовах відварами, а так само настоями цілющих трав надає ефективний профілактичний і лікувальний вплив на організм, знищуючи хвороботворні бактерії. Виготовленими настоями або відварами, можна робити полоскання, або компреси.
Дуже часто при лікуванні ясен у домашніх умовах застосовують кровоспинні і протизапальні трави: ромашка, кровохлебка, шавлія, деревій і ехінацея.
Прекрасне дію при лікуванні ясен надає ополіскування рота медовою водою. Приготування її в домашніх умовах не складе праці. Розчиніть в 200 р. теплої води 1 ст. л. меду і видавіть туди прямо з аркуша алое 10 крапель соку.
Для підвищення ефективності лікування ясен, після полоскання наносити на уражену ділянку ясен аплікації з лікувальних паст. Куплених в аптеці, або приготованих в домашніх умовах.
Ефективним засобом при лікуванні ясен є масаж. Його неважко робити в домашніх умовах. Масаж покращує кровообіг і підвищує регенерацію пошкоджених тканин. Кінчиком пальця масажуйте десну крізь щоку.
В якості профілактичного заходу для поліпшення стану ясен і зміцнення зв’язок і м’язів ротової порожнини проробляйте проста вправа: щільно стисніть зуби і розтягніть, як би посміхаючись, куточки рота. Глибоко вдихніть, витягніть губи «трубочкою», потім, не розтуляючи зубів, зробіть видих.

Лікування ясен народними засобами

Багатовіковий досвід існування народної медицини дає підстави вважати, лікування ясен народними засобами так само, безсумнівно, буде успішним. Адже на сьогоднішній день тільки одиниці в стані пишатися здоровими зубами.
Основна ж частина населення страждає всілякими захворюваннями ротової порожнини. І тут може допомогти лікування ясен народними засобами, тому, що часом вони доступніші, ніж сучасні препарати та послуги.
Для лікування гінгівіту ясен народними засобами чудово підходить настій з аїру болотного. Подрібніть 1 чайну ложку кореневища, заваріть у 300 гр окропу. Необхідно тримати вкутаним в рушник протягом 2 годин. Полоскати теплим настоєм.
Запалення ясен — інший метод лікування народними засобами. Дубову кору (1 столову ложку) залити 200 грамами окропу. Тримайте 15 хвилин на слабенькому вогні. Укутайте в рушник і залиште так на 4 години. Полощіть рот теплим настоєм.
Крім ясен народними засобами можливо лікувати пухлини та нариви десни. Російські лікарі застосовували для лікування такий дієвий метод: на дно маленької каструльки наливають близько пів сантиметра липового меду. Беруть іржавий цвях (іржавий, який тільки знайдете), раскаляют його почервоніння і занурюють у мед. Утворилося дьогтоьподібний чорне речовина навколо цвяха використовується для змазування ясен, в основному на ніч. Завдяки такому забавному народному засобу, лікування ясен проходило досить швидко. Нарив швидко проривався і пухлина швидко спадала.
Ще одне ексцентричне народний засіб лікування гнійника (флюсу). Загорніть іржавий цвях в шматочок несолоного сала і потримайте протягом години. Сало треба прикласти до хворої десні тією стороною, де був цвях.
А ось маловідомий рецепт лікування пародонтозу народними засобами. Набираєте в рот нерафіновану олію і полощіть десна хвилин п’ятнадцять. Масло выплевывайте. Лікування таким способом займе приблизно місяць. Це народний засіб, крім лікування ясен дуже добре впливає на весь організм.
Мабуть, самим загальновідомим народним засобом лікування пародонтозу завжди був часниковий сік. Половинку часточки часнику втирайте стороною зрізу в хвору десну. Повторюйте втирання щодня і через 30-35 днів побачите ефект.

Кровоточать ясна лікування

Із-за чого кровоточать ясна і яке лікування застосовувати в такій ситуації? Ці питання в наш час досить часто ставить велику кількість людей.
Якщо у вас кровоточать ясна, означає, що у вас в організмі виникли проблеми зі здоров’ям і вам необхідно провести лікування. Справа в тому, що десни «насичені великою кількістю капілярів. А сама яснева тканина, яка розташована на зубах має товщину близько 1 міліметра. Внаслідок багатьох причин десна може стискатися або набрякати. А це може призвести до руйнування капілярів.
У будь-якому випадку, коли кровоточать ясна, необхідно скористатися рекомендаціями стоматолога, який призначить вам необхідне лікування. А якщо незабаром немає можливості відвідати лікаря, можна застосувати деякі способи зупинки крові. Не забувайте, що лікування потрібно проходити під наглядом лікаря.
Коли у вас не дуже сильно кровоточать ясна, прикладіть до них пакетик чаю на 5-10 хвилин. Пакетик повинен бути мокрим, а чай краще вибирати зелений. Дубильна кислота, що міститься в чайному листі, збільшує згортання крові. Таке лікування зупинить кров і досить швидко загоїти ранку.
Добре допомагає лікування за допомогою перекису водню (3% р-н) у разі, коли кровоточать ясна. Вона швидко зупинить кров, а так само продезинфікує ранку і не дозволить викликати запалення.
Якщо у вас кровоточать ясна, впоратися з цим допоможуть лікарські гелі «Солкосерил», «Дентал» та інші. У цьому випадку лікування забезпечується антибактерицидні та протизапальними властивостями цих препаратів.
Причинами того, що у вас кровоточать ясна, можуть стати стрес і куріння. Найкраще лікування в цьому випадку, це прийом легких заспокійливих засобів або робота над собою, і, звичайно ж, потрібно кинути палити.
Якщо ви проходите лікування, то коли кровоточать ясна не можна використовувати відбілюючу зубну пасту. Поміняйте її на спеціальну пасту, зміцнюючу десни, і перешкоджає кровотечі. І поміняйте щітку на нову, з більш м’якою щетиною.
Відвар з дубової кори виявиться ефективним засобом, коли кровоточать ясна, і надасть додаткову дію при лікуванні кровоточивості і запаленні ясен. Стакан кори дуба варять у двох літрах води. Настояти, обернувши рушником, приблизно 3 години. Відфільтрувати через марлю і долити в настій 2 літра води.
Хорошим засобом при лікуванні, коли кровоточать ясна, буде шавлія. Він має протизапальні, а так само антимікробні властивості. Для настою залийте ст. л. шавлії двома склянками окропу. Шавлія має настоятися протягом півгодини.

Флюс на десні лікування

Флюс, а інакше він називається періостит це запалення окістя. Може спостерігатися набряк обличчя з боку флюсу. Буває підвищення температури. У будь-якому випадку, якщо у вас виникає флюс на десні, терміново звертайтеся до лікаря. Лікування може призначити тільки фахівець.
Тільки у випадках, коли виникає гостра біль, з’являється флюс на десні, а лікування в медичних установах або центрах не доступні, можна скористатися лікуванням за допомогою народної медицини.
Причинами виникнення флюсу на десні можуть бути механічні пошкодження десни, або незавершене лікування зуба, або карієс. Запальні захворювання теж можуть призвести до периоститу.
Якщо виник флюс на десні, обов’язково потрібно вживати заходів до лікування захворювання. Інакше він проникне в сусідні тканини і викличе ускладнення. Остеомієліт, наприклад, дуже важко піддається лікуванню, а запущений флюс на десні веде до ускладнень такого роду і навіть до летального результату.
Залежно від перебігу та тяжкості захворювання, лікар вибере метод лікування. Він може розрізати флюс на десні і вставити дренаж, може видалити зуб, з-за якого виник флюс, а може вибрати консервативне лікування.
Важливо, щоб ви не прикладали до того місця, де виник флюс теплий компрес. Це спровокує ускладнення і поширення гною на яснах. Лікування захворювання в такому випадку ускладнюється.
У будь-якому випадку, після хірургічного втручання і розкриття флюсу на десні, лікар призначить лікування антибіотиками і полоскання травами.
Ось кілька рецептів відварів для лікування флюсу на десні.
Заваріть зелений чай навпіл з шавлією, через півгодини, процідіть. Засипте сіль (кухонну) ½ ч. ложки і перемішайте. Розчином кімнатної температури полощіть рот досить часто.
Якщо у вас флюс на десні викликає сильну біль, жуйте прополіс протягом дня, поступово ковтаючи невеликі шматочки. І при першій можливості вирушайте до лікаря на лікування.

Болять ясна лікування

Якщо у вас виникло питання, з-за чого болять ясна і яке лікування вибрати, то для початку треба розібратися, а чому вони болять.
Причинами того, що болять ясна, можуть стати запалення ясен або захворювання зубів. З’ясувати це не складно. Якщо біль у яснах локалізується в області хворого зуба, то треба проводити лікування зуба, а якщо біль поширюється у всіх зубів, або у більшої частини, то це явно захворювання ясен, і лікування призначать для ясен.
Якщо болять ясна через запальних процесів в десні, необхідно пройти лікування у стоматолога. Це може означати, що у вас гінгівіт, пародонтит або періодонтит.
Лікар з’ясує конкретну причину, чому у вас болять ясна, і призначить курс лікування. Він почистить зуби від нальоту і каменів і призначить антибактеріальні і протизапальні препарати.
Якщо біль у яснах виникає з причини хворого зуба, то тут однозначно необхідно проходити лікування у стоматолога. Але для того, щоб тимчасово впоратися із зубним болем скористайтеся деякими порадами.
Якщо сильно болять ясна, поставте маленький шматочок чистого прополісу посеред десни і хворого зуба. Через певний час біль пройде. При першій можливості пройдіть лікування у стоматолога.
Якщо болять ясна, включайте в раціон вітаміни. Пийте, наприклад, натщесерце свіжовичавлений морквяний сік. Або скористайтесь іншим найпростішим способом лікування, особливо при кровоточивості. Неодноразово протягом дня прожевывайте довго капусту.
Ще дуже простий спосіб лікування, коли у вас болять ясна. Вичавіть сік з хрону через соковижималку або через марлю (натертий). Розбавте цей сік з водою і прополощіть рот.
Заваріть одну частину зеленого чаю з однією частиною м’яти. Наполягати потрібно півгодини. Коли болять ясна, як лікування полощіть чайним настоєм рот протягом всього дня.
Коли болять ясна з-за хворого зуба. Зробіть заздалегідь настоянку. Купіть в аптеці корінь лепехи. Чверть пачки залийте склянкою самогону або горілки. Тримайте без доступу світла протягом 12 днів. Після цього процідіть склад. У той же час залийте 5 грамів прополісу і так само залийте склянкою самогону або горілки. Знову ж без доступу світла 12 днів. Теж процідіть. Потім з’єднайте 1 ст. л. настоянки прополісу і 4 ст. л. настоянки з лепехи. Вилийте цю суміш у невелику ємність. Коли болить зуб, візьміть чайну ложку ліки і потримайте 10 хвилин. Виплюньте суміш. При необхідності повторіть процедуру.

]]>
http://owoman.com.ua/likuvannya-yasen.html/feed 0