Робота — поєднання з навчанням: як поєднувати навчання і кар’єру жінці?

Від сучасної людини в прогресуючому суспільстві потрібна наявність величезного багажу знань і умінь. І часто, щоб бути успішною особистістю в майбутньому, доводиться поєднувати роботу і навчання в сьогоденні.

Читайте також: Як і де шукати роботу після інституту — інструкція для випускників Вузів.

Якщо перед вами стоїть питання — як поєднувати роботу й навчання без шкоди для кожної з сторін, до того ж — регулярно приділяти увагу сім’ї, то відповідь читайте тут.

Поєднання роботи і навчання цілком реально. Правда, від вас буде потрібно неймовірна сила волі, терпіння і наполегливість. Якщо ви володієте цими невід’ємними складовими успіху, то у вас все вийде. Але при всіх цих якостях потрібно навчитися правильно планувати свій час. Взагалі, грамотно розподіляти свій час бажано вміти кожній людині, а жінці, що поєднує навчання і кар’єру це просто необхідно. Бажано заручитися підтримкою сім’ї, яка може на період навчання звільнити вас від частини домашніх турбот, а також у важкі хвилини підтримати вас морально. Читайте також: Як правильно розподілити домашні обов’язки в сім’ї?

Чи були у вашому житті періоди, коли ви помічали, що день пройшов, а з намічених планів зроблена тільки половина справ, або ще менше? Заковика в тому, що ви не розпланували свій день.

Щоб розпланувати свій час і всюди встигати, треба:

  • Завести зошит або файл в ноутбуці і розписати щохвилини свої дії. Не пишіть велика кількість планів, заздалегідь знаючи, що не встигнете їх виконати.
  • Розділити справи по важливості на три типи:1 — особливо важливі, які потрібно зробити обов’язково сьогодні; 2 — важливі, які бажано зробити сьогодні, але можна і завтра; 3 — необов’язкові, що потрібно зробити, але терміни ще є. Бажано виділити їх різним кольором.
  • В кінці дня викреслювати зі списку зроблену роботу.
  • Виключити із списку справ домашні обов’язки, які можуть виконувати інші члени сім’ї.
  • Повідомити керівництву про свій намір вчитися і обговорити з начальством можливі компромісні варіанти робочого графіка на період здачі іспитів.
  • Поговорити з викладачами, предмети яких ви не зможете відвідувати регулярно і домовитися про вільне відвідування, а також попросити лекції в електронному вигляді для самостійного вивчення.
  • Забути про комп’ютерних іграх, соціальних мережах, телевізорі, вечірки з друзями — все це буде, але пізніше, після досягнення наміченої мети.
  • Іноді відпочивати. Звичайно, виснажувати себе суміщенням роботи і навчання до знемоги не варто. Відпочинок — необхідний, але при цьому, відпочивати потрібно з користю для здоров’я. Наприклад, вечірні прогулянки на вулиці корисні для хорошого самопочуття, а також з’являється можливість обміркувати плани на наступний день. Під час фізичних навантажень — зміцнюються м’язи тіла, а голова відпочиває. Відпочивайте, але пам’ятайте: справі — час, потісі — годину.
  • Забути про лінь. Всі справи повинні бути зроблені сьогодні і зараз, а не залишатися на потім. І як сказав Омар Хайям: «Якщо ти щось почав, то повинен обов’язково закінчити, і не можна зупинятися, поки не буде так, як треба». Іншими словами, поки на руках немає бажаного диплома, розслаблятися не час.

Робота спільно з навчанням — не так вже й страшно. Наполеглива праця заради досягнення наміченої мети — гідного освіти, яке в майбутньому буде приносити хороший дохід — це необхідність подальшого успіху.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015