Розмноження туї живцями і насінням

Туя західна — одне з порід вічнозелених хвойних дерев, які отримали широке застосування в ландшафтному дизайні та для озеленення особистих присадибних ділянок. Ця рослина культивується в багатьох країнах світу через своїх дивовижних властивостей.

Одна з характеристик — невибагливість до складу грунту. Росте навіть на заболочених торф’яних грунтах, непридатних для садових дерев.

Туя західна — властивості, посадка і догляд

Життєстійкість — має високу морозо — та посухостійкість, сонце — та тіньовитривалість, благополучно росте в абсолютно протилежних умовах життя.

Декоративність — в залежності від віку приймає пірамідальну форму або краплеподібну, а також вирощується в якості живої огорожі біля приватного будинку або дачної ділянки.

Дізнайтеся, як зробити доріжки на дачі: http://dometod.ru/dom-i-hoziaistvo/kak-sdelat-dorozhki-na-dache.html

А ось тут читайте, як зробити своїми руками дачний душ.

Довговічність — середній термін життя складає більше 100 років.

Фитонцидность — має високу здатність до оздоровлення навколишнього середовища, хвоя дерева виділяє ефірні масла, корисні для здоров’я.

Живцювання туї

Розмноження туї в домашніх умовах не становить особливої праці садівникові. Найпростіший і найбільш часто використовується метод розмноження — весняне живцювання туї. Для цього необхідно акуратно зрізати гілочку туї до початку набрякання бруньок з будь-якої частини крони дерева. Держак повинен бути з «п’яткою» — невеликий частиною стовбура дерева, відрізаною разом з гілкою.

Живці витримують близько 12 годин в розчині гетероауксину або корневін, а потім висаджують у грунт, який складається з суміші торфу, крупного піску й дернової землі. Висаджені живці поливають і накривають плівкою-парників для створення вологого та теплого мікроклімату до утворення кореневої системи.

Виключно важливо підтримувати в парнику високу вологість повітря, одночасно не допускаючи перезволоження грунту. Укорінені живці туї поступово привчають до звичайних умов, періодично відкриваючи і провітрюючи парник. Через деякий час плівку прибирають.

На зиму молоді рослини вкривають ялиновим гіллям, листям або тирсою, а при настанні заморозків додатково накривають плівкою. Навесні укриття прибирають і здійснюють звичайний догляд — видалення бур’янів, полив, внесення комплексних добрив. І зовсім не обов’язково влаштовувати зимовий сад в квартирі.

Цікава стаття, як поливати квіти у відпустці: http://dometod.ru/dom-i-hoziaistvo/kak-polivat-cvety-v-otpuske.html

Або почитайте, як прикрасити дачну ділянку своїми руками

Розмноження туї насінням

Посадка туї насінням також не представляє для садівника труднощі, але цей процес більш тривалий у порівнянні з живцюванням.

Восени з материнського рослини знімають шишки і розкладають для просушування в прохолодному приміщенні. Коли лусочки шишок підсохнуть і розкриються, насіння збирають, просівають через велике сито і поміщають в полотняні мішечки, де насіння зберігається до випадання снігу. Потім насіння в цих мішечках закопують в сніг до весни. Таким чином насіння проходять природну стратифікацію в холоді.

При настанні весни насіння висаджують на підготовлені грядки, зверху мульчують торфом або тирсою і поливають. Посіви захищають від прямих пекучих сонячних променів, поливають і підживлюють розчином коров’яку.

Захист сіянців від спеки і морозу, прополка, полив і мульчування грунту проводиться до досягнення туї трирічного віку. У цьому віці їх пікірують, а посадку на постійне «місце проживання» починають тільки на п’ятий рік життя сіянців. Кращий час посадки туї — весна.

 

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015