Розвиваємо мова скоромовками

Скоромовки — один з найпоширеніших жанрів народної творчості, допомагає розвитку і вдосконалення мовлення вашої дитини. Вона вчить дитину правильно вимовляти слова, звуки та склади.

Якщо постійно промовляти скоромовки мова дитини стане чіткою, виразною і зрозумілою. Він буде почувати себе впевненіше, тому що правильно поставлена дикція дозволяє дитині відчувати себе дорослішими.

Скоромовки для дітей корисні ще й тим, що вчать одночасно і говорити, і слухати. Дитина хоче якомога швидше запам’ятати текст, щоб навчиться вимовляти його швидше. Цей змагальний дух, властивий всім малятам можна використовувати для ігор зі скоромовками (в них можна грати як з колективом діток, так і дитини з дорослим).

Гра 1. Хто швидше запам’ятає скоромовку.

Візьміть для початку просту однострочную скоромовку, наприклад: «Фекла їла буряк». Тепер попросіть повторити учасників гри.

Гра 2. Хто швидше виголосить скоромовку.

Повторіть кілька разів скоромовку: На гармошці голосно заграв Єрьомка. А тепер контролюйте час, і хто швидше виголосить текст, той переможець.

Гра 3 Хто вимовить скоромовку більшу кількість разів і не зіб’ється.

Повторіть кілька разів скоромовку: Корова Корівка лає теляти: «Навіщо за овражком буцався з баранчиком?»

У цій грі переможе той, хто більшу кількість разів виголосить текст і не разу не зіб’ється.

 

Такі ігри дуже корисні для розвитку мовлення, крім того, вони допоможуть дитині в подальшому під час навчання в школі (адже їй буде набагато простіше запам’ятати новий матеріал, якщо ви привчите свого малюка з раннього віку уважно слухати і швидко запам’ятовувати, концентруватися в потрібний час, вдумуватися та аналізувати почуте). Мало навчити дитину читати книги, сучасних дітей треба навчити ще й концентруватися на занятті, запам’ятовувати, бути уважним.

Скоромовки мають не великий розмір, саме тому дуже зручні для перших тренувань. Ігрові форми занять завжди більш привабливі для дітей, а для вас це ще один простий, корисний і доступний спосіб його розвитку.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015