Що робити якщо дитина погано спить вночі : справжні причини. Поради батькам

На сьогоднішній день діти все частіше і частіше страждають безсонням. У кожного малюка свій, персональний, режим сну. Одні діти легко засинають, інші — не дуже. Одні малюки добре сплять вдень, а другі — вночі. Для деяких дітей досить двічі в день спати, а для інших тричі. Якщо дитині немає рочки, то читайте нашу статтю про те, чому малюки погано сплять вночі? Але вже після року їм достатньо спати лише один раз в день.

Зміст статті:

 • Норми сну дитини і відступи від них
 • Причини поганого сну у дитини
 • Поради батькам, як організувати сон дитини правильно
 • Якщо у вашої дитини проблеми зі сном — рекомендації батькам

Норми сну дитини і відступи від них

Сон дістається людині від природи. Ще це можна назвати біологічним годинником, за роботу яких несуть відповідальність певні клітини головного мозку. У тільки що народжених малюків це не відразу налаштовується на певні норми. Організм дитини повинен адаптуватися до нових умов. У більшості випадків, чіткий режим відпочинку і сну у дитини вже встановлюється до року.

Але є винятки, коли проблеми зі сном не припиняються, а тривають вже і в більш старшому віці. Це не обов’язково пов’язувати зі здоров’ям. Причин, насправді, може бути дуже багато.

Причини поганого сну у дитини — зроби висновки!

 • Дуже часто порушення викликані різними психологічними причинами. Наприклад, стрес. Ви віддали дитину в школу або садок, навколишнє середовище змінилося для нього і ця ситуація нервує його. Це нервовий стан й може відображатися на сні дитини.
 • Також спровокувати поганий сон дитини може , наприклад, переїзд на нову квартиру або навіть народження другого малюка. Але, знову ж таки, це все неординарні фактори.
 • Ще однією причиною поганого сну дитини можна вважати погані стосунки в родині та ревнощі братів і сестер. Це дуже впливає на психіку маленьких дітей, а отже — і на їх сон.
 • Також сон у дитини порушується, коли у нього болить живіт або якщо у нього починають прорізатися зуби. Для діточок (особливо в перші рік-два) ці «проблеми» вважаються досить частим явищем.
 • Порушений сон у малюка часто буває, якщо його піжама незручна, або коли він спить на занадто незручною подушці, жорстких простирадлах.

Проаналізувавши ці фактори сон малюка можна зробити більш спокійним.
Але чому одна дитина в звичайних умовах спить нормально, а іншого укласти не можливо, він постійно прокидається ночами і вередує? Це питання задають багато мами.

Так от, найчастіше це може говорити про те, що ви не навчили правильно спати своєї дитини. Щоб це означало?

Майже всі батьки переконані, що сон для малюка — це звичайна фізіологічна потреба, як і, наприклад, поїсти. Але я думаю, що кожен погодитися, що дитину треба потроху привчати до дорослої їжі. Так само треба і зі сном. Батькам необхідно налаштувати роботу біологічних годин, щоб вони не зупинялися і не бігли вперед, так як самі по собі вони не налаштуються.

Поради батькам, як правильно організувати сон дитини

 • Перш за все, на сон добре впливає вік дитини. Однорічному пупсові необхідно спати 2,5 години вдень і вночі 12, трирічній дитині — півтори години вдень і 11 годин вночі, вже більш старшим діткам — достатньо всього 10 — 11 годин нічного сну. Якщо ваше чадо відступає від норми на годину — дві, то нічого страшного в цьому немає. Потреби у відпочинку і сні у всіх різні. Але все ж, що робити, якщо у малюка поганий сон, якщо ви довго не можете укласти, він вередує і прокидається по ночах?
 • Запам’ятайте! Щоб добре спати вночі, то ваше дитя до 4 — 5 років, має спати обов’язково днем. До речі, це корисно і більш старшим дітлахам, наприклад, якщо першокласник відпочине вдень близько години, він швидко відновить всі свої втрачені сили. Але багато хто з нас вважають, що якщо дитина не спить вдень, то в цьому немає нічого страшного, він швидко втомиться і легко засне. Але всі, на жаль, не так, як ми звикли думати. Нервова система в збудженому стані з працею заспокоюється, порушуються процеси гальмування і в результаті дитина погано засинає. Мало того, у нього ще можуть виникати нічні кошмари. Також, у дітей, які не сплять вдень, можуть виникати проблеми у дитячому садку, так як дитина може сприймати «тиха година», як обмеження його свободи. І іноді це стає причиною відмови дитини від походу в дитячий сад.
 • На протязі деякого часу, коли дитина відмовляється йти вдень спати, вам необхідно буде відпочивати з ним. Ляжте разом з ним в батьківське ліжко, поговоріть про щось приємне для малюка. Можете мотивувати його якоюсь нагородою за слухняність, наприклад, після сну, ви з ним підете гуляти в парк. Але головне тут не переборщити з цим, щоб ваша дитина не звик до того, що все треба робити за якусь винагороду.
 • Діти дошкільного віку повинні лягати спати не пізніше 21 години. Те що він не хоче спати і каже, що вже великий, можна інтерпретувати тим, що тато недавно прийшов з роботи, дитині хочеться спілкування, адже дорослі будуть дивитися телевізор або пити чай на кухні, а дитина повинна лежати в темній кімнаті абсолютно один. Поставте себе на його місце, йому прикро. Вам просто треба буде знайти компроміс на той час, поки дитина не звикне засинати в належний час. Кращий варіант — це погуляти після вечері з малюком близько години. Повернувшись, купувати його, почистити з ним зубки, одягнути піжаму — і укласти в ліжечко спати. Можна ще спробувати пограти з ним в тихі ігри, почитати йому казку, а потім спробувати вкласти спати. Але швидко успіху в цій справі, домогтися важкувато.
 • Але врахуйте, що дитина повинна звикнути засинати самостійно і в належний час, адже саме так ви виробите звичку нормального здорового сну. Вам потрібно бути наполегливими і не піддаватися примхам свого малюка, якщо ви витримаєте, то через тиждень — два ваша проблема буде вирішена.

Що робити, якщо дитина погано спить вночі? Поради

 1. Намагайтеся не нервувати! Все-таки ваш дитинка пов’язаний з вами і відчуває ваш настрій і стан, в якому ви перебуваєте. Якщо ви відчуваєте втому, то попросіть допомоги у рідних.
 2. Намагайтеся дотримуватися режиму дня. Це просто необхідно, щоб ваш малюк навчився засинати і прокидатися в один і той же час. І вам так буде набагато легше.
 3. Перевірте, може, в нього щось болить. Зателефонуйте своєму педіатра. Може він плаче через те що у нього ріжуться зубки або турбують коліки в животі.
 4. Також радимо вам спробувати перед сном прогулянки на свіжому повітрі і теплі ванни.

Читайте також: Як правильно укладати однорічну дитину спати без заколисувань і сліз — поради батькам.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015