Що робити, якщо дитина застукав вас з чоловіком в ліжку

Статеве життя подружжя має неодмінно бути повноцінною і яскравою. Але буває так, що батьки, не подбавши закрити двері в свою спальню, опиняються в дуже делікатній і неоднозначній ситуації, коли в момент виконання подружнього обов’язку біля ліжка з’являється їх дитина. Як поводитися, що говорити, як діяти далі?

Зміст статті:

  • Що робити, якщо дитина стала свідком статевого акту батьків?
  • Що говорити малюкові 2-3 років
  • Що говорити дитині 4-6 років
  • Що говорити дитині 7 — 10 років
  • Що говорити дитині — підлітку 11-14 років

Що робити, якщо дитина стала свідком статевого акту батьків?

Це, звичайно ж, залежить від того, скільки дитині років. Величезна різниця є між дворічним малюком і п’ятнадцятирічним підлітком, тому поведінка і пояснення батьків, природно, повинні відповідати віковій категорії їх чада. У цій делікатній ситуації батьки не повинні втрачати самовладання, тому що платою за їх безпечність буде тривалий час спільного подолання виниклої неприємної ситуації. Насправді, від дій і слів батьків згодом залежить, наскільки дитина буде довіряти їм надалі, наскільки будуть подолані всі негативні емоції та враження про цей неприємний інцидент. Якщо вже сталася така ситуація, то в ній необхідно уважно і ретельно розібратися.

Що говорити малюкові 2-3 років

Маленька дитина, яка одного разу бачить своїх батьків за «делікатним» заняттям, може і не зрозуміти, що відбувається.

У цій ситуації важливо не розгубитися, зробити вигляд, що нічого дивного не відбувається, інакше дитина, не отримав пояснення, буде відчувати підвищений інтерес до цього. Малюкові можна пояснити, що батьки робили масаж один одному, гралися, пустували, штовхалися. Дуже важливо не одягатися при дитині, а відправити його, наприклад, подивитися — йде на вулиці дощ, принести іграшку, послухати, не дзвонить телефон. Потім, щоб у малюка не залишалося сумнівів в нормальності всього, що відбувається, можна запросити його весело пограти разом з батьками, покататися на папі, зробити всім один одному масаж.

Але у дітей цієї вікової категорії, а також у більш старших дітей, дуже часто після такої ситуації залишаються страхи — вони думають, що батьки б’ються, що тато б’є маму, і вона кричить. Дитину необхідно негайно заспокоїти, розмовляти з ним дуже рівним, доброзичливим тоном, всіляко підкреслюючи, що він помилився, що батьки дуже-дуже люблять один одного. Більшість дітей у такій ситуації починає відчувати страх, малюки просяться спати в ліжко до мами і тата. Має сенс дозволяти дитині засинати з батьками, а потім відносити його в своє ліжечко. З часом дитина заспокоїться і скоро забуде про свої страхи.

Поради батьків:

Тетяна: З народження дитина спав у власному ліжечку, за ширмою від ліжка. У віці двох років він вже спав у своїй кімнаті. У спальні у нас стоїть ручка з замком. Мені здається, неважко поставити такі в батьківських спальнях, і не мати таких проблем!

Світлана: Діти такого віку, як правило, не дуже розуміють, що відбувається. Дочка спала в ліжечку, і одного разу вночі, коли ми займалися любов’ю (потихеньку, зрозуміло), наше трирічне чадо заявило, чому ми граємося в ліжку і заважаємо спати. У ранньому віці дуже важливо — не загострювати на події увагу.

Що говорити дитині 4-6 років

Якщо свідком батьківського акту любові став дитина 4-6 років, батькам не вдасться перевести побачене ним на гру і жарт. У цьому віці малюк уже багато розуміє. Діти вбирають в себе інформацію, як губка — особливо ту, яка має наліт «забороненої», «таємницею». Саме тому величезний вплив на дитину має вулична субкультура, яка просочується навіть у колективи груп дитячих садків, навчаючи дітей «секретам життя».

Якщо дитина 4-6 років застав батьків у розпал виконання подружнього обов’язку, в темряві — може бути, він і не зрозумів, що відбувається (якщо мама і тато були накриті ковдрою, були одягнені). В такому випадку буде досить йому сказати, що у мами розболілася спина, і тато намагався зробити масаж. Дуже важливо — після цієї ситуації необхідно відвернути увагу дитини на щось інше — наприклад, сісти разом за перегляд фільму, а якщо дія відбувається вночі — укласти його спати, попередньо розповівши або прочитавши йому казку. Якщо мама і тато не стануть бігати, ухилятися від запитань дитини, вигадувати неправдоподібні пояснення, то ця ситуація незабаром забудеться, і малюк не повернеться до неї.

На ранок після події у дитини необхідно обережно запитати, що він бачив вночі. Цілком можливо сказати дитині, що батьки в ліжку обнімалися і цілувалися, адже так роблять всі люди, які люблять один одного. На доказ своїх слів малюка потрібно обійняти і поцілувати. Батькам варто пам’ятати, що діти даного віку, а також трохи старше, дуже цікаві. Якщо цікавість не буде задоволено, і відповіді батьків не влаштують дитини, то він може почати підглядати за ними, буде боятися засинати, під будь-яким приводом може приходити в спальню навіть вночі.

Якщо батьки помітять такі спроби, вони повинні негайно поговорити з дитиною серйозно, сказавши йому про те, що така поведінка неприпустимо, що це неправильно. Варто зазначити, що й самі батьки повинні дотримуватися тих вимог, які вони пред’являють дитині — наприклад, не входити в його особисту кімнату без стуку, якщо він закрив двері.

Поради батьків:

Людмила: у моєї сестри син дуже напугался, коли почув звуки із спальні батьків. Він думав, що папа душить маму, і відчував великий страх перед сном, боявся заснути. Їм довелося навіть звертатися до допомоги психолога, щоб подолати наслідки.

Ольга: Діти в таких ситуаціях дійсно відчувають себе зрадженими і покинутими. Я пам’ятаю, як я почула звуки із спальні батьків, і зрозуміла, що це за звуки, дуже на них образилася — сама не знаю, чому. Напевно, я ревнувала їх обох.

Що говорити дитині 7 — 10 років

Цілком ймовірно, що дитина в цьому віці вже давно знає про стосунки чоловіків і жінок. Але оскільки діти розповідають один одному про секс, вважаючи це брудним і ганебним заняттям, то побачений раптом акт любові батьків може дуже глибоко вплинути на дитячій психіці. Діти, які коли-небудь ставали свідками сексу між батьками, розповідали пізніше, у зрілому віці, що відчували образу, злість на батьків, вважаючи їх вчинки негідними, непристойними. Багато, якщо не все, залежить від правильної тактики, яку виберуть батьки в даній ситуації.

Насамперед, варто заспокоїтися, взяти себе в руки. Якщо на дитину накричати в даний момент, він буде відчувати озлоблення, несправедливу образу. Слід якомога спокійніше попросити дитину почекати вас у своїй кімнаті. Йому потрібні більш серйозні пояснення, ніж малятам — дошкільнятам. Серйозна розмова має обов’язково відбутися, інакше дитина буде відчувати неприємне почуття бридливості до батьків. Насамперед, потрібно запитати дитину, що він знає про секс. Його пояснення мама або тато повинні доповнити, поправити, направити в потрібне русло. Слід коротко розповісти, що відбувається між жінкою та чоловіком, коли вони один одного дуже люблять — «Вони міцно обіймаються і цілуються. Секс — це не брудно, це показник любові чоловіка і жінки». Дитині 8-10 років можна запропонувати спеціальну дитячу літературу на тему стосунків чоловіка і жінки, появи дітей. Розмова має бути максимально спокійним, батьки не повинні показувати, що їм дуже соромно і неприємно про це говорити.

Поради батьків:

Марія: Головне для дитини цього віку — зберегти повагу до батьків, тому брехати не треба. Заглиблюватися в опис статевого життя теж не потрібно — важливо просто пояснити саме те, що побачив дитина.

Що говорити дитині — підлітку 11-14 років

Як правило, ці діти вже дуже добре уявляють, що відбувається між двома людьми — чоловіком та жінкою — в любові, близькості. Але батьки — це не сторонні «інші», це люди, яким дитина довіряє, з яких бере приклад. Опинившись мимовільним свідком статевого акту батьків, підліток може звинувачувати себе, вважати батьків дуже брудними, негідними людьми. Найчастіше діти цього віку починають відчувати незрозуміле почуття ревнощів — «батьки люблять один одного, а на нього їм наплювати!»

Цей випадок повинен стати відправною точкою для серії довірчих і серйозних розмов із дитиною. Йому необхідно сказати, що він вже великий, і батьки можуть повідати про свої стосунки. Слід підкреслити, що потрібно зберегти подію в таємниці — але не тому, що це дуже соромно, а тому, що ця таємниця належить тільки двом закоханим, і ніхто не вправі її розкривати іншим людям. З підлітком необхідно поговорити про статевому дорослішання, про секс, про стосунки між чоловіком і жінкою, підкреслюючи, що секс між люблячими людьми — це нормально.

Поради батьків:

Ганна: Я погано уявляю ситуацію, коли батьки так безтурботно можуть себе вести при вже великих дітей. Така історія сталася у моєї сусідки, гарної подруги, причому у хлопця не було батька — вона займалася сексом з іншим чоловіком, що погіршило ситуацію. Хлопчик прийшов зі школи раніше часу, відкрив двері, а квартира однокімнатна… Він утік з дому, його шукали до пізнього вечора, хлопчиська і маму було дуже шкода. Але батькам такі історії мають слугувати уроком, що необхідно подбати про те, щоб двері були зачинені. Тому що дитині простіше якось пояснити закриті наглухо двері, ніж потім пояснювати і лікувати неврози.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015