Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти? Інструкція для колишніх дружин

Досить поширеною стала, на жаль, ситуація, коли колишній чоловік відмовляється платити аліменти на дитину. Приводів для такої поведінки у чоловіка може бути вооз і візок, але жоден з них, звичайно, не виправдовує таке ставлення до власної дитини. Як бути в цьому випадку? Які існують способи домогтися від колишнього чоловіка виплати аліментів?

Зміст статті:

 • Чому чоловіки не хочуть платити аліменти?
 • Важлива інформація про аліменти
 • Як добитися виплати аліментів від колишнього чоловіка?
 • Якщо аліменти після громадянського шлюбу?

Чому чоловіки не хочуть платити аліменти?

 • Помста колишній дружині. Більшість розлучень у нашій країні відбувається за ініціативою жінок. І чоловіки, йдучи, нерідко кидають фрази, на кшталт «Раз така самостійна, сама дитини і виховуй! І ні копійки від мене не чекай!». На жаль, в конфліктах з жінками, чоловіки часто забувають про благополуччя своїх дітей, які волею-неволею перетворюються в знаряддя помсти.
 • Погано розвинений батьківський інстинкт. Дуже оберігає чоловіка від домашніх турбот дружина повинна знати, що навряд чи він буде відповідальним татом у разі розлучення. Розпещений чоловік стає тим самим утриманцем, за якого все робить дружина. І звикаючи у шлюбі, що міняти дитині підгузки, колисати і годувати, водити в садок і школу не потрібно, після розлучення він, звичайно, навіть замислюватися про аліменти не буде.
 • Протест. Така ситуація досить поширена. Дружина забороняє колишньому чоловікові зустрічатися з малюком, а чоловік, в свою чергу, в помсту відмовляється платити аліменти.
 • Відсутність можливостей. Соціальні установки за останні десятиліття змінилися до невпізнання. І якщо раніше заробляти багато — це було чоловічий обов’язком, або доходи були рівними, то тепер жінка нерідко заробляє набагато більше за чоловіка. І після розлучення, вже створивши свою нову сім’ю, чоловік не може зрозуміти — для чого, власне, він буде зі своєї крихітної зарплати платити аліменти, якщо у колишньої дружини грошей в три рази більше, ніж у нього. Читайте, як пережити розлучення з чоловіком?
 • Егоїзм. Почуття відповідальності — воно або є, або немає. А діти «колишніми не бувають. Чоловіка, який ігнорує той факт, що його дитині потрібна їжа, одяг і навчання, можуть виправити тільки судові пристави.

Важлива інформація про аліменти

Для тих, хто не знає, скільки зобов’язаний платити колишній чоловік своїй дитині:
Відповідно до статті 81 СК РФ, сума аліментів дорівнює четвертій частині заробітку (включаючи інший дохід) на одну дитину. На двох дітей виплачується одна третина, на трьох — п’ятдесят відсотків доходів.
Якщо колишній чоловік совість і відповідальність не втратив, випрошувати у нього грошей не доведеться. Якщо він працює на держслужбі, то гроші будуть перераховуватися бухгалтерією прямо з його зарплати.

А що робити, якщо ви знаєте про його великі доходи, але офіційно колишній чоловік визнаний безробітним і не платить аліменти?

 • Варто пам’ятати, що подати до суду на колишнього чоловіка не вийде, якщо він не має офіційного місця роботи. Але є таке поняття — «тверда грошова сума, що визначається судом з урахуванням стану обох сторін. Тобто, розмір цієї суми не може бути нижчою, ніж мінімальний рівень доходу.
 • Готуйтеся заздалегідь до того, що грошей ви можете не отримати навіть при позитивному судовому рішенні щодо аліментів. Як бути? Працюйте з судовими приставами. Вони оголосять в розшук відповідача. І при першому ж офіційному працевлаштуванні на роботу колишнього чоловіка прийде папір про заборгованості.
 • Пристав ставиться до своєї роботи недбало? Надсилайте заяви самі або оскаржуйте його дії в суді.
 • Невиплата «дитячих» грошей більше шести місяців вважається злісним ухиленням від сплати аліментівта відповідача можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Не платить більше півроку? Беріть у пристава довідку, в якій проставлена сума заборгованості, і звертайтеся в поліцію із відповідною заявою чоловіка будуть зобов’язані притягнути до кримінальної відповідальності. А подібна заява, подана до суду, може стати причиною арешту майна чоловіка у межах суми боргу та примусового продажу цього майна.

Варто зазначити, що кримінальна відповідальність, в даному випадку, позбавлення волі не передбачає, але сам факт можливої судимості часто змушує недбайливого батька потурбуватися строкової виплатою грошей. Якщо ж і це не допомогло, значить «горбатого могила виправить», і є сенс подати на позбавлення батьківських прав.

Як добитися виплати аліментів від колишнього чоловіка? Варіанти вирішення проблеми

 • Для початку потрібно спробувати домовитися про все мирно. Тобто, пояснити колишньому чоловікові, що зарплати однієї матері на гідне виховання дитини не вистачає, і допомогу батька просто необхідна.
 • Чоловік не реагує? Тоді можна звертатися в поліцію писати заяву за статтею «Ухилення від сплати аліментів» для залучення чоловіка до суду. Рідко трапляється, що «ухильників» дійсно «садять» (максимальний термін — три місяці), але до виправних робіт можуть засудити.
 • Колишній чоловік ніде не працює? Не має значення. Виплачувати регулярне зміст він все одно зобов’язаний. У нього немає грошей? Пристави вирішують це питання швидко, шляхом вилучення майна.
 • Колишній чоловік інвалід і отримує відповідну пенсію? Навіть це не звільняє його від сплати аліментів. Винятків для різних категорій громадян ст. 157 не передбачає.
 • Чоловік працює неофіційно? Вихід — звернення в поліцію і виявлення приставами фактичного положення (майнового) боржника.
 • Чоловіка позбавили батьківських прав? Не має значення! Він все одно (за законом) зобов’язаний платити аліменти.
 • Дитині вже вісімнадцять років? Сума боргу не прощається, поки вона вся не буде погашеною.

Якщо аліменти після розірвання цивільного шлюбу?

Однозначно. Мало того, розраховувати на аліменти можна і потрібно, навіть коли цивільний чоловік офіційно батьківство не визнав. Але для цього доведеться встановити батьківство в судовому порядку.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015