Що робити, якщо ви змінили чоловікові — інструкція для невірних дружин

Зрада власного чоловіка — найпоширеніша причина з тих, за якими наші сумлінні жінки звертаються до психологів. В одному випадку зрада — одноразове непорозуміння, в іншому — любовний трикутник (варіантів розвитку подій — безліч) але незалежно від ситуації, перед жінкою постає питання — що робити далі?

Читайте також: 10 найважливіших правил мудрої дружини — так як стати мудрою дружиною?

Варто впасти чоловікові в ноги і благати прощення, або в ім’я сім’ї зробити вигляд, що нічого не сталося? Що говорять на цю тему психологи?

Зміст статті:

 • Основні причини жіночих зрад чоловіка
 • Інструкція для невірної дружини

Основні причини жіночих зрад чоловіка — а Ви знайомі з ними?

У чоловіків ставлення до зрад напрочуд простий — «не спійманий — не зраджував». І говорити про зради дружині — практично моветон. Ну, якщо тільки в крайньому випадку, коли пробоїни сімейного човна не приховати, і є бажання позлити «безсовісну» подругу життя, яка не здатна оцінити ні зірок, ні цілого світу, кинутих до її ніг.

Читайте також: Чому чоловіки зраджують своїм дружинам?

А як же слабка половина людства? Рідкісна жінка ставиться до зрад «по-чоловічому» — тобто, як до нормального явища і під девізом «хороший лівак зміцнює шлюб». Як правило, жінки змінюють з певних причин і після важко переживають зраду — з докорами сумління, душевними метаннями і зароками «більше — ні за що!».

Чому і в яких випадках дружина зраджує чоловікові?

 • Дружина — голова сім’ї
  Ця ситуація — зовсім не рідкість у наш час. І саме при такій ролі в сім’ї шанси жінки на адюльтер сильно зростають. В даному випадку, відбувається зміна місць «доданків», і дружина, змінюючи традиційне світогляд, вирішує, що право на заборонений плід належить їй за фактом — «я тут головна, а всі незадоволені утриманці можуть їхати до мами».
 • Фізична незадоволеність в межах своєї ліжка
  Якщо сексуальні відносини подружжя являють собою «п’ятихвилинний забіг» на честь 8 березня (або навіть частіше, але механічно, для галочки, під цікавий серіал або футбол), то природний розвиток подій — мимовільний пошук того, хто може цей «голод» заглушити. Як правило, з цим «кимось» відносини стають разовими (хоча, буває, і переростають у довгограючий роман), а сім’я руйнується.
 • Адюльтер на роботі
  І тут є варіанти. Одну зухвало переслідує колега, безсовісно огортаючи її шлейфом запаморочливого парфуму, «випадково» торкаючись руки і заклично підморгуючи в бік кафетерію. Рано чи пізно (якщо є передумови у вигляді проблем в сім’ї) «оборона» жінки падає, і новий клієнт для анонімного гуртка «здрастуйте, мене звуть Алла, я зрадила своєму чоловікові» готовий. Інший варіант — корпоративи. Під впливом алкоголю і рвуться на волю емоцій жінки скоюють чимало дурниць.
 • Відпустка — гуляти, так гуляти!
  В деяких сім’ях, як не дивно, прийнято відпочивати порізно. Можливо, щоб відпочити один від одного і встигнути скучити по своїй половині. А іноді поїхати разом на відпочинок просто не виходить — робота тримає. У результаті дружина їде з подружкою і… Море, теплий вечір, келих вина, гарячі засмаглі хлопці з іншої країни — і програма «я заміжня!» в голові переходить в сплячий режим.
 • Екстрім
  Цей варіант можна віднести до незадоволеності в ліжку з чоловіком, але тут все трохи складніше. Просто стабільність «в ліжку» — це ще не все. Є і такі жінки, які без «перчика» і експериментів просто нудно. Екстримом, хвилюючим від голови до ніг, стає випадковий секс, секс з шефом в кабінеті, з колегою — на робочому столі, з іншого — в туалеті ресторану та ін. Звичайно, не всі варіанти відразу (це вже зовсім важкий випадок), а один з них. І каяття з муками совісті зазвичай після такого марафону не буває. Якщо чоловік здатний задовольнити всі екстремальні бажання своєї половини, то необхідність у зраді для неї просто відпадає.
 • «Спадковість»
  У цьому правилі чимало винятків. Але все-таки є доведеним фактом, що дівчинка, на очах якої мама регулярно змінювала шанувальників, починає вважати, що така поведінка — норма. І загуляти від чоловіка (якщо ну дуже захотілося, карти лягли і ніч така чудова) — це не страшно. Адже він все одно нічого не дізнається.
 • Вік
  Знову ж, правило з виключенням (всіх під одну гребінку помсти не можна). Але молоденькі дружини ще дуже нестійкі у тому, чого вони взагалі хочуть від життя. І розлучення у разі невеликої інтрижки їх зазвичай не лякає — «ну і ладно, за мною он чергу варто таких, як ти». Дорослі жінки більш стабільні у відносинах. Вони вже знають, що один з китів, на яких тримається сім’я — це довіра. І відсоток зрад у дорослих жінок вкрай низький. Тим більше що «черга шанувальників» з кожним роком все коротше і коротше.
 • Довга розлука
  Чоловік в армії, у відрядженні, чоловік — моряк або далекобійник та ін. Втомилася від самотності (але, звичайно, вірна) жінка раптом зустрічає чоловіка, який її розуміє і готовий підставити своє сильне «дружнє» плече. Сильне плече швидко трансформується в гарячі обійми, в яке жінка падає, навіть не роздумуючи. Бо вже забула — яке це. Само собою, на ранок буде совісно. І до приїзду чоловіка жінка встигне вимотати себе докорами сумління настільки, що або відразу зізнається, або до того часу зрозуміє, що говорити-то, в принципі, і не про що. Тому що «все одно чоловік — найкращий».
 • Поганий приклад
  Одні жінки збираються разом, щоб вишивати хрестиком. Інші — обговорювати проблеми світового масштабу і «як змусити дитину робити уроки». Треті із зустрічей влаштовують змагання — у кого «брэндовей» сумочка, дорожче чобітки, темніша загар і більше коханців. Є й інші, звичайно, але третій варіант — «безглуздий і нещадний». «Мати коханця» для деяких дівчат це питання престижу. Як хороша машина або собачка за 2000 доларів. І потрапили під вплив таких дам юні дівчата теж починають думати, що загуляти від дурника-чоловіка (свого гаманця на ніжках») — це нормально.
 • Помста і образа
  Потужний фактор. Ця причина зради найбільш поширена. «Око за Око», зрада за зраду. Природно, говорити про збереження сім’ї в такій ситуації не доводиться. Хоча буває, що така взаємна струс стає для обох подружжя початком нової стабільної життя.
 • Неуважність чоловіка
  У будь сім’ї одного разу наступає момент втому один від одного чи «момент кризи». І від обох залежить — чи переживуть вони цей період без струсів або розійдуться, статут підкидати дрова у сімейне вогнище. Як правило, сценарій один і той ж: чоловік вже не говорить ласкавих слів, не робить сюрпризів, не цілує при догляді на роботі, в ліжку його доводиться брати штурмом і пр. Втомившись від марних спроб змінити ситуацію, жінка починає дивитися по сторонах. Читайте також: Кризи сімейних відносин — як пережити їх і зміцнити сім’ю?

Інструкція для невірної дружини — що робити після зради чоловіка?

Для більшості жінок власна зрада — серйозне випробування, вийти з якого, не втративши обличчя, досить складно.

Як же бути, якщо «страшне» все-таки сталося — що радять фахівці?

 • Зізнатися чи не признатися? Перш ніж зробити вибір, запитайте себе: чи ви любите свого чоловіка? Хочете й далі пливти з ним в одній сімейній човні до щасливої старості? У чому причина зради? Чи зможете ви жити як раніше з урахуванням факту зради? І як може розвиватися ситуація після вашого визнання?
 • Якщо ви любите свого чоловіка, якщо вас все в ньому влаштовує, а зрада — випадковий епізод (під впливом алкоголю, емоцій, образи тощо), який ви не мають наміру повторювати і про який ніхто ніколи не дізнається (це головне), то визнаватися в ній чоловікові не варто. Тому що за визнанням, як правило, слід розлучення. Усвідомлення своєї провини, безумовно, буде вас переслідувати і мучити, але у вас є можливість спокутувати свою провину всепоглинаючою любов’ю до чоловіка і зберегти сім’ю.
 • Якщо є хоч 0,001 %, що правда спливе, якщо вас зловили на гарячому, навіть якщо психолог не допоміг вам позбутися докорів сумління, і визнання рветься з вас, щойно ви подивіться в очі чоловіка — признавайтесь. Цілком можливо, що чоловік вас зрозуміє і пробачить. Іноді зрада навіть стає відмінним приводом нарешті обговорити скупчилися в родині проблеми і усунути всі непорозуміння між подружжям. Тільки не розповідайте чоловікові всі інтимні подробиці. І переконайте його, що все сталося за обставин, які від вас не залежали (алкоголь, затемнення, помста за ту блондинку тощо). І не забудьте додати, що ви розумієте свою дурість, не бажаєте розлучення, і взагалі «краще тебе нікого немає».
 • Розберіться в причинах, які штовхнули вас на зраду. Може, щось пора поміняти в сімейному житті? Чи настав момент серйозної розмови з чоловіком? Або ви самі вимагаєте від чоловіка більше, ніж він може дати? А любов може просто більше не живе у вас в будинку? Від чіткості розуміння причини залежить ваше рішення — бути чи не бути. Тобто, варто забути про адюльтері і повернутися в рідні руки чоловіка або пора сказати йому правду і почати нове життя без нього?

Як бути, якщо совість позбавляє вас сну, і ви відчуваєте, що якщо не скинути цей камінь з душі, то простіше буде разом з ним втопитися? Як заспокоїти свою совість і викреслити з пам’яті адюльтер, якщо ви катастрофічно не хочете визнаватися чоловікові в зраді і боїтеся його втратити?

 • Робота над помилками
  Відпочиньте від самопоїдання і проаналізуйте своє життя. Якщо в хорошій компанії під чарочку-другу ви починаєте танцювати на столі, і вас тягне на подвиги, то категорично уникайте таких компаній і алкоголю взагалі. Якщо вам не вистачає в ліжку різноманітності, відкрийте чоловікові «всі таємниці задоволення після 10 років шлюбу». Навряд чи він буде проти. Якщо у вас на роботі — суцільно шикарні хлопці, і погляд кожного топить вікові льоди, то пора шукати іншу роботу. І т. д.
 • Пам’ятайте: час лікує
  Звичайно, осад залишиться, але кнопки «видалити» в нашій пам’яті немає, тому розслабтеся, перестаньте посипати голову попелом, прийміть зраду як доконаний факт і живіть далі. Все одно вже нічого не змінити. Якщо буде зовсім погано — сходіть до батюшки на сповідь і зробіть все, щоб надалі у вас навіть бажання змінити не виникло.
 • Займіть свою голову більш корисними думками
  Знайдіть захоплення, яке допомагає вам абстрагуватися від цього «ганебного моменту».
 • Намагайтеся ігнорувати все, що може нагадати вам про зраду
  Не ходіть в кафе, в якому ви сиділи з «адюльтантом», не гуляйте тими вулицями і видалити всі дані про нього з телефону, записної книжки і комп’ютера.
 • Присвятіть себе своєму чоловікові та родині
  Повертайтеся частіше до того часу, коли ви тільки познайомилися з чоловіком (особливо повертайтеся до нього, коли приходять думки про те випадковому чоловікові). Плекайте в собі почуття любові до чоловіка.
 • Якщо ви відчуваєте, що вас просто розриває від почуття провини, не вываливайте правду на чоловіка
  Віднесіть її тому, хто вас вислухає, зрозуміє і поховає вашу таємницю в чашці кави (друг, подруга, батьки — близька людина). Полегшення вам точно гарантовано.

Ну і трохи про «профілактики». Ледве ви встаєте на «слизьку доріжку» зрадниці, ледь тільки іскри майбутнього пожежі випадкової пристрасті спалахують у вас всередині — відразу думайте про те, чи готові ви пожертвувати сімейним щастям, психікою дітей і довірою чоловіка заради години (ночі) задоволення.

А що Ви думаєте про жіночі зради? Ми будемо вдячні за Вашу думку!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015