Що таке соціофобія і як з нею боротися — інструкція для социофобов

Страх перед суспільством заважає нормально розвиватися, заробляти гроші, врешті-решт, жити сучасній людині. Ця боязнь суспільних відносин, публічних виступів, контактів з незнайомими людьми отримала своє ім’я — соціофобія.

Як позбутися від социфобии і зажити повноцінним життям? У матеріалі colady.ru

Зміст статті:

 • Симптоми соціофобії
 • Основні причини соціофобії
 • Помилковий і правильний шлях у лікуванні соціофобії

Симптоми соціофобії — немає соціофобії у Вас або Ваших близьких?

Для довідки:
Соціофобія отримала свою назву від злиття двох слів «соціо», що позначає суспільство і «фобія» — страх. Іншими словами — страх перед суспільством.

 • Спілкування з незнайомими людьми
  В першу чергу, починає червоніти обличчя, потім може виникнути тремор голови і кінцівок, тахікардія. Важко дихати. Обмірковуєте, переживаєте цю ситуацію у себе в голові — внутрішній діалог.
 • Розмови по телефону
  Судорожно піднімаєте трубку телефону, коли Вам дзвонять навіть ваше знайомі люди. Важко спілкуватися з незнайомими людьми по телефону. Частіше всього не знаєте, як відповісти і що сказати. Думки плутаються, переживаєте, хвилюєтеся.
 • Публічні виступи
  Будь-який виступ перед аудиторією — справжнє випробування для хворого соціофобією. Голос починає різко змінюватися, найчастіше в сторону більш низького, тихого. Мова стає незв’язною, руки пітніють, а в ногах ніби залитий свинець. Шия горить, а пульс зашкалює. Знайоме?
 • Боязнь критики, засудження
  Тривожність, дратівливість і нервозність при спілкуванні з начальством, батьками чи іншими людьми, які Вас контролюють або намагаються це робити. Наприклад: боязнь йти на іспит, коли все вивчив, або боязнь співбесід з влаштування на роботу.
 • Громадські місця під забороною
  У театрах, нічних клубах, кінотеатрах, парках і барах Вас охоплюють думки, що всі навколо Вас оцінюють, причому не Вашу користь. В результаті небажання потрапляти в місця з великою кількістю людей, обмеження власної свободи вибору. Відмова в можливості отримати задоволення.

Основні причини соціофобії — у якому віці може виникнути соціофобія, і чому?

 • Генетика
  Вчені дають зрозуміти, що соціофобія, як і ряд інших захворювань, що передається від батьків. Однак у даний момент не виявлено конкретний ген, відповідальний за це психічне захворювання.
 • Недолік хімічних речовин в організмі
  Дисбаланс такої речовини, як сератонін, може вплинути на розвиток социфобии. Справа в тому, що сератонін регулює рівень емоцій, а як наслідок — настрою.
 • Дитяча психічна травма
  Можливо, в дитинстві батьки або друзі насміхалися над Вами, коли ти розповідали вірш або розповідали історію, що відклало істотний відбиток у пам’яті.
 • Батьки
  Нерідко дитина, що виросла в родині, де йому не давали і кроку ступити без батьківського дозволу, стає закритим для суспільства. Велику роль у розвитку соціофобії у дитини відіграють постійні переконання від батьків у вигляді прямих навіювань, що на вулиці бродять нехороші люди, що там скрізь чатує небезпека, і що говорити з незнайомими не можна.
 • Сексуальне насильство
  Психічна травма, пов’язана з насильством будь-якого характеру, як наслідок, стає причиною соціальної закритість людини.
 • Одноразова стресова ситуація
  Терористичний акт, смерть близької людини, автомобільна аварія.
 • Тривале емоційне напруження
  Може бути пов’язано з роботою, а також втратою коханої людини або друга.
 • Залежні люди
  Алкоголь, наркотики, переїдання ведуть не тільки до серйозних залежностей, але і є «чарівною пігулкою» для людини, щоб приховати свою сором’язливість, яка давно переросла в социофобию.

Такі різні шляхи подолання соціофобії — помилковий і правильний шлях у лікуванні соціофобії

 • Хибний шлях
  Самий неправильний спосіб лікування соціофобії люди знаходять самостійно — це алкоголь. Нерідко, нормальні люди стають спочатку затворниками, а потім — алкоголіками. Не можна всі біди і страхи глушити етиловим спиртом, це — не вихід!
 • Метод промовляння того, чого боїшся
  На тренінги з ораторської майстерності вчать виступати перед аудиторією, правильно вибудовувати діалог з аудиторією, підносити інформацію та коригувати голос. Якщо боїшся, то зроби! Обговорювання обмежуючих переконань дозволяє усвідомити фобію, підкоригувати свою поведінку, і, як наслідок — позбутися страху спілкування з незнайомими людьми.
 • Психотерапевт
  Лікарі завжди можуть прийти вам на допомогу, і не з одним десятком психотехнік. Це може бути і просто розмова, а може бути — гіпноз, що застосовується досить успішно при лікуванні психологічних проблем.
 • Візуалізація
  Уявити ситуацію, в якій Ви відчуваєте ознаки соціофобії: нервозність, страх, хвилювання, пітливість рук і т. д. Пережити стан з позитивним настроєм. Рекомендується виконувати під наглядом психотерапевта.
 • Препарати
  Для лікування застосовують антидеприсанты, сератониносодержащие речовини, бета-блокатори. Перед застосуванням необхідна консультація лікаря!
 • Впевненість у собі
  Необхідно робити те, чого ти боїшся найбільше. Тільки так можна знову повернути впевненість у собі, своїх діях, і отримати свободу вибору і можливість займатися тим, чим захочеш. Для цього потрібно ходити в громадські місця: бари, кафе, стадіони, заводити нові знайомства, сперечатися (відстоювати свою точку зору), спілкуватися, спілкуватися і ще раз спілкуватися.

 

А які шляхи подолання соціофобії знаєте Ви? Нам дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015