Що треба говорити, якщо Ви запізнилися на роботу -30 перевірених варіантів!

Якщо Ваш шеф байдуже ставиться до того, скільки ви приходите на роботу, то можна вважати, що Вам дуже пощастило. Проте зазвичай на запізнення начальство реагує, м’яко кажучи, негативно. Звичайно, всяке може трапитися, але часом підлеглі придумують купу абсолютно безглуздих відмовок, які навряд чи шеф повірить: «Помер хом’як, ховали всією сім’єю», «кішка народила» та інша нісенітниця. І це далеко не все, на що здатна уява працівника, який ніяк не може прокинутися на роботу вчасно. Читайте: Як же навчитися не спізнюватися?

Зміст статті:

 • Як правильно виправдовуватися за запізнення?
 • 30 перевірених пояснень свого запізнення

Правила виправдання свого запізнення на роботу

Відразу кілька слів про ваших «правдивих» поясненнях:

 • Як тільки Ви, нарешті, дісталися до роботи, не чекайте поки Вас «викличуть на килим», ідіть до начальника самі і вибачтеся за запізнення. Не бійтеся говорити з шефом особисто. Начальник — така ж людина, як і всі ми, в нього теж бувають проблеми і неприємності.
 • Поводьтеся стримано і впевнено. Ви не прогульник — ви жертва обставин. Не варто йти на конфлікт, пам’ятаєте, де ви знаходитеся і хто тут головний. Проте, звичайно, можна спокійно заперечити, якщо Вас образили або принизили Вашу людську гідність.
 • Не можна називати як причини запізнення смерть рідних або близьких, якщо це неправда. Жартувати таким не варто, тому що здоров’я родичів — це Ваше власне здоров’я.

30 варіантів виправдання запізнень на роботу

А тепер перейдемо безпосередньо до правдоподібним причин запізнень. Що можна сказати начальству, якщо час застало Вас зненацька або ж Ви опинилися не в той час і не в тому місці:

 1. Зламався тролейбус (трамвай, автобус), на якій Ви добиралися до роботи. Дуже правдоподібно, однак у цьому випадку час Вашого запізнення має відповідати часу очікування наступного тролейбуса.
 2. Пробки на дорозі. Відмінний варіант, особливо якщо шеф добирається до роботи таким же маршрутом.
 3. Ви потрапили в аварію, спустило колесо у маршрутки, фуру розвернуло на дорозі перед Вами, і проїзд сповільнилося.
 4. З ранку прорвало трубу у ванній, і Ви чекаєте майстра.
 5. Погано себе відчули з ранку: розлад шлунку. Зазвичай таке повідомлення викликає розуміння — не дуже-то попрацюєш, коли доводиться відлучатися з робочого місця кожні півгодини.
 6. Ви спізнилися із-за проблем з родичами. Наприклад, ви терміново виїхали в район відкопати будинок бабусі, який за ніч занесло снігом. Або няня до дитини запізнилася — не було з ким залишити малюка.
 7. Спізнилися із-за проблем з домашніми тваринами. Наприклад, собака з прогулянки втекла, і Ви намагалися її знайти.
 8. Похмілля. Учора відзначали день народження тата, мами, бабусі.
 9. Ви порвали колготки. За новими довелося бігти в магазин.
 10. Ви застрягли в ліфті. Мобільний зв’язок працювала дуже погано, і попередити Ви не змогли.
 11. Ви забули ключі (мобільник, голову і гроші). Ключ від решітки вилетів за межі досяжності. Ви застрягли між вхідними дверима і гратами в коридорі; Вам не залишили ключ і Ви не змогли вийти з квартири; запізнилися, тому що втратили ключ від кабінету і шукали його будинку.
 12. Ви забули вимкнути праску або праска-випрямляч. Довелося повертатися додому.
 13. Ви заснули в метро і проїхали свою зупинку.
 14. Ви застрягли на залізничному переїзді, який перекривають по кілька разів в день.
 15. Вас обікрали в метро, вкрали гроші, вирвали сумочку.
 16. П’яні сусіди влаштували у себе пожежа або навпаки — затопили Вас.
 17. Ви приймаєте ліки — не можна пропускати прийом, а упаковку забули вдома — довелося повертатися, інакше все лікування піде нанівець. А що за хвороба? Інтимного плану, не хочу говорити.
 18. Вас затримали на прийомі у лікаря. Здавали аналізи.
 19. Вчора Ви були настільки завантажені роботою, що не встигли зробити її в офісі, довелося продовжувати працювати вдома. До речі, всю ніч не змикали очей: готували звіт, підбивала цифри, становила графіки та інше. Лягли під ранок і спали всього пару годин.
 20. Вас затримав співробітник поліції і дуже довго перевіряв документи, вирішивши, що Ви сіли за кермо п’яним або маєте схожість з фотороботом.
 21. Ви проспали — напевно, найбільш правдива відмазка для спізнюється працівника. Хоча не кожен начальник погодиться з тим, що така причина об’єктивна і може виправдати співробітника.
 22. У Вашого порога (на виході з під’їзду) сидить чужий злий пес, невідомо звідки з’явився, і Ви не можете вийти з дому — боїтеся.
 23. Зламався і не продзвенів будильник.
 24. Погода нельотна. Ви так поспішали, що не помітили калюжу. Посковзнулася і впала. Брудна й мокра пішли додому переодягатися.
 25. У Вас строго кожен місяць ДПС виробляє повний огляд транспортного засобу.
 26. У Вас всю ніч болів зуб і з’явився флюс. Ви терміново йдете до стоматолога.
 27. З ранку раптово піднялася температура.
 28. Будинки заклинило замок. Ви півгодини возилися, поки змогли його відкрити.
 29. Хворобливі критичні дні — дуже правдоподібна причина запізнення. Ви бігали за знеболювальним.
 30. З самого ранку Вам подзвонили по серйозному питанню з Жеку, газового господарства, банку, який сьогодні працює тільки до певної години. Причину виклику додумайте самі.

Щоб не спізнюватися, треба раніше виходити, а для цього — раніше вставати. Як не огидно, але дуже діє, якщо наорут. Звичайно, мета виправдовує засоби, якщо ваша відмазка досить проста і одночасно те, що трапилося дає вам серйозні причини для запізнень. Головне — не зловживайте! А взагалі, краще не вигадуйте, — порозумітися з шефом чесно. Банально, зате правдиво. А, правда завжди краще блукаючих очей і невпевненого бурмотіння перед начальством.

Якщо Вам сподобалася наша стаття і у Вас виникли думки з цього приводу, поділіться з нами! Для нас дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015