Спринцювання при вагітності.

Вагітність диктує власні правила, згідно з якими всі дії майбутньої мами повинні бути спрямовані на благополуччя малюка. Будь-який «невірний крок», наприклад, надмірне фізичне навантаження, емоційний стрес або ж неправильне лікування можуть вплинути на перебіг вагітності і здоров’я плода.

Одна з найбільш часто зустрічаються проблем при виношуванні — розвиток запального процесу в піхві. У зв’язку з тим, що жінка перебуває в цікавому положенні, лікування молочниці, кольпіту, вульвовагініту і запальних захворювань повинне бути максимально безпечним для плода. Спринцювання при вагітності — омивання стінок піхви і шийки матки лікувальними розчинами, є досить ефективним методом лікування, ставлення фахівців до якого вельми неоднозначне. В яких випадках спринцювання під час гестації є необхідним, і яка ймовірність виникнення ускладнень після процедури — про це і багато чому іншому в нашій статті.

Спринцювання під час вагітності: можна чи ні?

Молочниця — вічний супутник вагітності, позбутися від якого не так просто. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що в організмі жінки в цей період відбувається гормональна перебудова, в результаті якої мікрофлора і PH піхви зазнають якісь зміни, що сприяють розвитку запального процесу.

ВАЖЛИВО! Слабокисла середовище в піхві, потрапляючи під вплив статевих гормонів при вагітності, перетворюється на лужне, а це значить, що все умовно патогенні мікроорганізми, в тому числі і грибки, отримують «зелене світло» для розмноження і збільшення своїх колоній. І скільки б ми не лікували запалення, при зміні PH піхвового проблема запалення і неприємних відчуттів буде періодично загострюватися до тих пір, поки не завершитися вагітність.

На думку багатьох фахівців, спринцювання при вагітності протипоказане. Проте деякі лікарі все ж призначають дану процедуру, незважаючи на небезпеку проведення спринцювання під час виношування. Варто зазначити, що у більшості жінок, які все ж погодилися на таке лікування, настає поліпшення стану, а рівень запалення в піхві значно знижується.

Можна проводити спринцювання під час вагітності? Відповідь на це питання неоднозначна, тому рішення має бути обдумано і виважено. Слід пам’ятати, що у разі виникнення ускладнень саме лікар, який призначив цю ризиковану процедуру, несе повну відповідальність за здоров’я матері і плоду.

Спринцювання при вагітності: швидше «НІ», ніж «ТАК».

ВАЖЛИВО! Жінка під час вагітності повинна бути максимально обережним і уважним до власного здоров’я. Слід не тільки своєчасно звертатися до лікаря за допомогою, але і вміти «фільтрувати» отримані на прийомі рекомендації.

Ситуація: вагітна звернулася в жіночу консультацію зі скаргами на свербіж, болючість і почервоніння малих статевих губ. Лікар припустив, що має місце кольпіт або молочниця, після чого призначив обстеження — аналіз піхвових виділень і порекомендував спринцювання ромашкою і хлоргексидином в домашніх умовах. Чи Правильно вчинив лікар? Отже, розглянемо цю ситуацію.

Безсумнівно, лікування кольпіту, кандидозу та інших захворювань під час вагітності є вкрай необхідним, так як будь-яка інфекція, що знаходиться в піхву, може проникнути в матку і викликати інфікування плода. Саме тому першочергові дії акушера-гінеколога повинні бути спрямовані на санацію вогнища інфекції. Можливо, кілька десятків років тому, коли ще не існувало «чудо-ліків» від молочниці, спринцювання при вагітності було б варіантом вибору.

На щастя, в даний час прекрасною альтернативою спрінцевання можуть стати різні протигрибкові та протизапальні засоби місцевої дії у вигляді вагінальних свічок, таблеток, кремів і т. д. В залежності від терміну вагітності та результатів обстежень, лікар повинен підібрати максимально ефективне, але в той же час безпечне лікування, не вдаючись до допомоги спринцювання при вагітності.

Не можна спринцюватися під час вагітності, тому що:

  • Під високим тиском води в шийку матки може потрапити повітря і спровокувати початок родової діяльності;
  • Разом з лікувальним розчином, в порожнину матки проникають мікроорганізми, що мешкають у піхву;
  • Процедура сприяє «вимиванню» нормальної мікрофлори піхви, що може призвести до активізації умовно патогенних мікроорганізмів.

У тому разі, коли жінка налаштована провести спринцювання під час вагітності, під час процедури слід дотримуватися таких заходів безпеки:

  • щоб не завдати шкоди організму, спринцювання під час вагітності не можна продовжувати більш ніж п’ять днів;
  • перед процедурою слід ретельно простерилізувати наконечник груші-спринцівки, щоб уникнути додаткового інфікування статевих шляхів;
  • напір лікарського розчину при спринцюванні під час вагітності, як і обсяг, повинні бути мінімальними, щоб уникнути попадання мікрофлори піхви в порожнину матки;
  • обсяг рідини для однократної процедури спринцювання не повинен перевищувати 300 мл

Перед тим, як випробувати ефективність даної процедури на собі, необхідно проконсультуватися з лікарем, який підбере оптимальний лікарський розчин для спринцювання при вагітності.

Ссылка на основную публикацию