Свято осені в дитячому садку: сценарії, костюм, вироби, ігри, відгуки

Свято осені — захід, яке проводиться не в кожному дитячому саду. А даремно. Як і в більшості дитсадківських ранків, у святі осені криється значний сенс як для самих дітей, так і для їх батьків. Мами і тата залишаються в захваті, дізнавшись, на розв’язання яких педагогічних завдань він спрямований: тут тобі і розвиток творчих здібностей дитини, і прищеплення йому любові і дбайливого ставлення до природи, а також запам’ятовування їм ознак і прикмет осені. Але що сухі слова в порівнянні з тим задоволенням, з тією радістю, які діти одержують, беручи участь у казковому сценарії, виготовляючи вироби і страви на пару з батьками, одягаючись у костюми зачаровують яскравих кольорів осені!

Свято осені в дитячому садку як правило проходить у кінці вересня — жовтні, але буває по — різному : головне, щоб листя за вікном були жовті, так і загалом атмосфера була дотримана.

Спеціалізовані сайти пропонують безліч варіантів сценаріїв на вибір, так і самі вихователі не проти проявити фантазію на багатогранну тему. Взагалі ж ранок повинен містити в собі наступні ключові моменти:

 • підготовка (починається задовго до святкового дня);
 • власне свято, в ході якого діти дивляться підготовлене подання, самі в ньому беруть участь, потім грають в ігри, беруть участь у невеликих конкурсах і готують вироби.

Зміст статті:

 • Як правильно підготуватися до осіннього дитячого свята в саду?
 • Цікаві сценарії проведення свята осені
 • Костюми для свята осені в дитячому садку
 • Свято осені-робимо вироби!
 • Відгуки батьків про святі осені в саду-що вони думають?

Підготовка до свята осені

Підготовчі роботи містять у собі дві сторони: з однієї, організатори (батьки і вихователі) готують реквізит, продумують сценки, прикрашають зал; з іншого ж — діти переймаються ідеєю свята, морально готуються, вчать віршики, пісні і танці, готують малюнки.

За пару днів до свята варто відвести дітей в осінній парк. Провести ігри на відкритому повітрі, дозволити дітям зібрати листя, які надалі знадобляться для гербаріїв. Гру можна поєднувати зі збиранням листя: хто більше збере листя певного дерева, якогось конкретного кольору і т. д.

Зал для свята також прикрашається засушеними листям та іншої осінньої атрибутикою. Цікава частина програми — запропонувати батькам приготувати страви на осінню тематику. Це може бути як сложносочиненная випічка, так і креативні або просто красиві композиції з ягід, фруктів, овочів, коротше кажучи, дарів осені. Всі будуть раді спробувати все це на чаюванні після заходу.

Сценарій свята осені в дитячому садку

Представляємо вашій увазі опис двох найбільш популярних і цікавих сценаріїв свята осені.

Сценарій свята осені №1 — Осінь і її друзі

 1. Для початку ведучий всіх вітає, потім зачитує вірш про осінь.
 2. Почувши, що про неї говорять, є головна винуватиця торжества (обов’язковий красивий і дуже яскравий костюм, доречним буде використання народних мотивів). Вітає всіх.
 3. Потім ведуча представляє всіх трьох своїх братів: Вересень, Жовтень і Листопад.
 4. Далі усі дію розбивається на три частини:

Головний герой першої частини — Вересень.

 • Осінь розповідає декілька цікавих фактів про вересні, підводить до того, що це місяць збору грибів.
 • Далі вона з Вереснем може виконати пісеньку або кілька частівок про гриби.
 • Влаштовується невеличка вікторина на грибну тему. Ведучий задає загадки, діти відгадують.
 • Після один з вихованців читає осінній вірш.
 • Далі- музична пауза: кілька дівчаток і хлопчиків в костюмах осінніх виконують танець (для фонограми підійде пісня А. Шаганова «Листопад»).
 • Потім ведучий і Осінь розповідають про надихає багатоколірності цього часу року, поступово підводячи до показу малюнків дітей (краще на проекторі).
 • Наступна вікторина — про ягодах.
 • Гра: «Хто швидше». На підлогу кладуть листя, повинно бути на один листок менше ніж учасників. Включається музика, хлопці бігають по колу, музика вимикається і кожен намагається встигнути схопити листок, хто не встиг — вибуває.

Друга частина присвячена Жовтня, місяцю, коли природа поспішає закінчити приготування до зими: останні птахи відлітають на південь, останні листя опадає з дерев. Але до зими готуються також і люди, зокрема заготовляють овочі.

 • Вікторина , в якій діти продемонструють свої знання про овочі. Кожна дитина навмання бере одну з заздалегідь приготовлених саморобних масок, що зображують овочі, і всі разом влаштовують дружній суперечка про те, «хто ж корисніше?»

Частина третя — Листопад. Усюди холоне, дощі все частіше.

 • Гра « Перепригни калюжі» : беруть участь п’ять хлопчиків і п’ять дівчаток. На підлозі розкладаються листи паперу , утворюючи дві доріжки, по яких потрібно пройти, не торкаючись інших частин підлоги. Поступово листи, один за іншим, прибираються, і дітям доводиться стрибати. Хто довше протримається, той виграв.

Осінь каже заключні слова, підводячи до думки, що «осінь потрібно проводити» хорошим чаюванням.

Сценарій свята осені №2 —Проводжаємо літо і зустрічаємо осінь

Для цього сценарію знадобиться більше костюмів, так як буде задіяно більше «акторів».

 1. Ведучий всіх вітає і пропонує згадати минуле літо.
 2. Виходять діти, одягнені в костюми літніх квітів (ромашки, дзвіночка і т. д.), читають вірші, розповідаючи про свого персонажа.
 3. Ведучий нагадує, що поруч з квітами завжди є дивовижні комахи.
 4. Виходять дівчатка, одягнені в костюми комах (метеликів і бабок). Вірші.
 5. Далі ведучий говорить, що для всього цього пишності необхідна допомога сонечка. Таким чином, з’являється новий персонаж. Потім всі разом (квіти, комахи сонечко) виконують символічний танець.
 6. Саме час запросити саму Осінь. Вона виходить, вітає всіх. Влаштовує вікторини.
 7. Спочатку загадки про осінь і основні осінні поняття ( вересень, жовтень, туман, дощ, вітер і т. д.).
 8. Потім вікторина «Закінчи прислів’я» ( про врожай, працю, і т. д.)
 9. Гра «Збери гриби»: по підлозі розкидаються кубики або маленькі м’ячики. Два учасника з зав’язаними очима збирають їх у кошики. Переможе той, хто збере більше і швидше.
 10. Серія загадок про овочі та ягоди передує наступний конкурс. Ті з дітей, хто дає більшу кількість правильних відповідей, беруть участь у грі «Відгадай за смаком». Учасникам зав’язують очі і дають на пробу шматочки овочів і фруктів. Діти, відповідно, повинні вгадати, що це. Вгадав — цілий плід у подарунок.

Прошу зауважити, що це приблизні сценарії. В будь-який з моментів можна вставляти пісні, вірші та танці.

Святкові костюми для дні осені в дитячому садку

Популярними костюмами на осінньому святі є костюми рослин, квітів, комах. Можна, звичайно, спробувати знайти і купити готовий, але це справа досить клопітка. Якщо тільки зшити під замовлення. Набагато простіше і ефективніше прикрасити базову нарядний одяг( плаття або костюм) елементами осінньої атрибутики.

Головні правила — яким повинен бути костюм на свято осені:

 • кольори повинні бути теплими, деревно — жовтої панелі;
 • прикрасами можуть послужити аплікації у вигляді осінніх квітів(айстр і хризантем) і листя;
 • використовуйте аксесуари — головні убори, пояси, замість сумочки можна дати дівчинці маленьку корзинку з прикріпленими штучними квітами й овочами з пап’є — маше.

Вироби для осіннього свята в дитячому садку

Творча частина — неодмінна складова осінніх свят. Вам вирішувати, в який момент зробити цю вставку: посеред заходи або після нього. Можна взагалі зробити все вдома, а в садочку влаштувати виставку.


Рамка, прикрашена жолудями
Ось кілька ідей того, що можна виготовити з природних матеріалів, на які так щедра осінь.

Знадобиться: базові рамки, капелюшки від жолудів, клей для дерева ( можна використовувати каучуковий або епоксидний )

Осінній їжачок

Знадобиться: пластикова пляшка в якості каркаса, оболонкою послужить солоне тісто (або багато пластиліну), а також всіляку природний матеріал: шишки, сушені листя, гриби, горобина та ін

Букет із листя

Складна композиція, без допомоги дорослих не обійтися. Але якщо постаратися, вийде ну дуже красивий букет. Дуже добре використовувати в якості домашнього завдання на виставку.

Знадобиться: осіннє листя ( не сильно сухі), нитки.

Інструкція:

 • Беремо листя (близьких відтінків).Перший лист складаємо навпіл, залишаючи лицьову сторону зовні, скачуємо його в рулон — це буде основа майбутнього квітки.
 • Послідовно, навколо цієї основи, починаємо робити «пелюстки».
 • Беремо лист лицьовою стороною всередину квітки, в центрі розміщуємо рулончик-серцевиною, перегинаємо назовні навпіл, залишаючи невелику крайку, потім загинаємо назовні цю кромку. Виходить двічі складений лист, який ми обмотуємо навколо основи.
 • Притримуємо квітку знизу. Повторюємо те ж саме з наступним листком-пелюсткою, але маємо його з протилежного першим листком боку. І продовжуємо до тих пір, поки бутон не виявиться достатньо пишним.
 • Зав’язуємо бутон біля основи нитками.
 • Потім робимо «листя» у підстави квітів. Вибираємо ті, що яскравіше, пропрасовуємо їх попередньо праскою, поклавши між газетами ( щоб не згорнулися в трубочку, коли просохнуть). По колу фіксуємо їх у підстави бутонів нитками.
 • Кріпимо букет у вазі.
 • Важливий момент: вже готовий виріб варто змастити соняшниковою олією, поступово масло вбереться, листя стануть м’якими, довше протримає форму і колір.

Осіння картинка з сухого листя

Знадобиться: блюдечко, акварельні фарби, стара зубна щітка, аркуш паперу (бажано щільною).

Інструкція:

 • Тонким шаром розводимо фарбу на блюдечку .
 • Вмочуємо щітку в фарбу (не повністю, а тільки кінчики).
 • Укладаємо листочки на папір.
 • Проводячи чим-небудь тонким за щетинкам за напрямом « до себе», разбрызгиваем акварель..
 • Поступово прибираємо листочки — один за іншим.

Що кажуть батьки про свято осені? Відгуки

Катерина: коли син був в яслах, на свято осені приходити не дозволяли(як, втім, і більшість ранків). Зате коли діти стали трохи старші і перестали постійно на нас відволікатися, стали кликати батьків. Одного разу доручили всім мамам що-небудь осіннє приготувати. Я звичайну шарлотку прикрасила зверху жовтими запеченими яблуками. З костюмами проблем не виникало, скажімо, костюм грибочка — мухомора самі зібрали: білий верх, білий низ, на голову саморобну капелюх з поролону (пофарбували червоною гуашшю, і наклеїли білі папірці по колу).

Юлія: не розуміла, що такого особливо святкового до осені, що треба цілий ранок влаштовувати. Але якось вчителька з музики в нашому садку (рідкісна ентузіастка) зачитала мені цілий трактат про те, що «це свято несе в собі глибоко історичні, народні, коріння, так дітям багато століть на підсвідомість вселяють господарську значимість осені і т. д.» загалом, щось в цьому дійсно є. З приводу костюмів: не варто прикрашати костюми засушеними квітами і листям — вони дуже крихкі. Краще зробити з картону викрійку і вже з її допомогою робити красиві прикраси з накрохмаленої тканини, так і красивіше і практичніше.

А у Ваших дітей вже було свято осені в Дитячому садку? Поділіться з нами своїми ідеями, досвідом і думкою!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015