Теплиця з віконних рам своїми руками: фото та відео

Сьогодні багато міняють старі віконні рами у себе в квартирах на нові, пластикові. А старі викидають. Але ж це не по-господарськи, скажуть дачники. І багато дачники вирішуються побудувати теплицю з віконних рам своїми руками. Така теплиця буде служити набагато більше, ніж звичайна — з поліетиленової плівки. Треба тільки її правильно побудувати.

Ось і ми вирішили побудувати на своїй дачі теплицю зі старих віконних рам своїми руками. Всі фото ми виклали в цій статті. А в кінці представили також і відео різних варіантів побудови теплиці у себе на дачній ділянці. Наші дії по кроках. 1) Перше, що треба зробити основу для майбутньої теплиці.

Найкращий варіант — це фундамент. По периметру майбутньої теплиці копається траншея у лопату шириною і глибиною. Туди кидається щебінь чи уламки старих цеглин і все заливається цементним розчином урівень із землею. Фундамент сохне зазвичай тиждень, потім тривають будівельні роботи.Другий варіант основи для теплиці — це звичайний підставки з цегли (див на фото нижче). Цей варіант набагато простіше і швидше. Тим більше, що теплиця з дерев’яних рам простоїть п’ять-сім років. І для цього не хочеться робити фундамент.

 

2) Етап другий.

З рам видирає шпінгалети, щоб потім не мішалися. Ручки можна залишити. Обов’язково залишаємо віконні петлі, за допомогою яких ми з’єднуємо рами між собою. Це перше з’єднання, так би мовити, наживляємо. Важливий момент — рами встановлюємо також, як вони стояли в хаті — то є кватирками всередину (так їх легше відкривати, і вітер їх не відірве зовні).

 

3) Етап третій.

Після складання теплиці по периметру останню з рам прикручуємо до сусідньої за петлі тільки з одного боку — це буде двері у теплицю.

 

4) Четверте.

Всі рами між собою скріплюємо металевими пластинами і куточками, які продаються в будівельних магазинах типу Бауцентр або Касторама.

5) Етап п’ятий.

По кутах теплиці забиваємо металеві куточки в землю, а між куточком і теплицею ставимо брус 50 х 40 мм, довжиною 2,5 метра по передньому краю і 1,9 по задньому краю теплиці (см як на фото нижче). Таким чином ми формуємо основу для даху. Тобто дах у теплиці буде односхилим. Зверху вертикальні бруси скріплюємо також брусками. Між ними робимо обрешітку із брусків 40 х 40.

 

6) Етап шостий.

Спереду встановлюємо дві віконні рами в горизонтальному положенні. Проміжок між ними скріплюємо великою металевою пластиною (див на фото).

 

 

7) Етап сьомий.

На обрешітку даху укладаємо армовану плівку і «пришиваємо» її рейками з саморізами. Ззаду плівку спускаємо на задню стіну теплиці і також її пришиваємо. Аналогічно пришиваємо плівку з боків теплиці.

8) Етап восьмий.

Залишилося запінити всі щілини монтажною піною і теплиця готова.А, так. Дверцята закриваємо на цвях (або на шпінгалет — кому як подобається). Ну і знизу теплицю закидаємо землею, щоб під низ у щілини не дуло.

 

Час побудови такої теплиці без фундаменту зайняло два дні. Причому, більше часу пішло на закупівлі матеріалів — металевих пластин, куточків, плівки, бруса і саморізів. Вартість усіх матеріалів — 1500 рублів. Віконні рами дісталися безкоштовно.

 

Ну і висаджуємо у теплицю розсаду.

 

А ось як теплиця виглядає в червні місяці:

10 червня 2012 року

 

У теплиці прикручуємо саморізи до решетування-стелі, а також до брусів бічних і задньої стінки, а до саморізами — мотузочки для напрямку росту огірків.

 

Знизу мотузки прив’язуємо до металевих дуг, що залишилися після укривного матеріалу. Крім того, там де не вистачило простору на дугах, я прив’язав мотузку до цеглин і поклав їх на землю.

 

А ось як виглядає моя теплиця з віконних рам через півтора місяця після будівництва.

 

 

А ось так виглядає теплиця 20 червня 2012 року — через два місяці після того, як я її зробив.

 

Всередині огірки щосили колосяться, тоді як на вулиці лише за три листочка випустили:

 

 

А ось так виглядає наша теплиця 31.07.2012 року.

 

До речі, треба також сказати, що літо 2012 року видалося дуже спекотне і сухе. А ось у теплиці створювався оптимальний мікроклімат для огірків: тепло і волого. В такому кліматі вони росли як на дріжджах.

 

 

Ну і наостанок — підбірка відео на тему «як зробити теплицю своїми руками».

Dim lights

Dim lights

Dim lights

Dim lights

Dim lights

 

Віктор Шарифуллин спеціально для жіночого сайту «Собі на замітку».

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015