ТОП найбільш затребуваних професій на ринку праці в Росії

Перед тим, як визначитися з професією, яка стане основним заняттям на довгі роки, є сенс вивчити ті спеціальності, що будуть затребуваними в країні не тільки в найближчі 5 років, але і в більш далекому майбутньому. Наприклад, юрист або економіст — професії престижні і добре оплачувані. Але, на жаль, сьогодні практично не затребувані. На які ж спеціальності варто звернути увагу?

Читайте також: Як успішно поєднувати роботу і навчання?

Читайте також: Найбільш сучасні професії з зростаючим попитом на ринку праці.

 • IT-фахівці
  Без комп’ютера в наш час не обійтися. Навіть бабусі й дідусі використовують їх для оплати рахунків, відпочинку і для підробітку (всім відомий фріланс). Ріст і розвиток комп’ютеризації не підлягає обговоренню, та спеціальності, пов’язані з розробкою програмного забезпечення, з проектуванням і тестуванням комплектуючих, з обслуговуванням локальних мереж, забезпеченням захисту та ін., будуть затребувані завжди. З найбільш популярних професій в сфері IT можна виділити системних адміністраторів, програмістів 1С, інженерів тощо
 • Банківська справа
  Досить широко і швидко розвивається сфера діяльності. Незважаючи на те, що ринок вакансій за даними спеціальностями сьогодні перенасичений, бухгалтера, кредитні експерти та фінансові аналітики будуть затребувані ще дуже довгі роки.
 • Медицина та освіта
  Зарплата лікарів і педагогів поки що залишає бажати кращого (якщо не брати в розрахунок фахівців у приватних закладах), але її зростання все-таки спостерігається. Що стосується затребуваності, вчителі та лікарі — це практично вічні професії. Робота для випускників мед — та педагогічних вузів знайдеться завжди.
 • Менеджмент і маркетинг
  Змін у даній професійній сфері також не передбачається. Від професіоналізму менеджерів безпосередньо залежить рентабельність компанії і прибуток. Тому хороший менеджер — сьогодні на вагу золота. Затребувані спеціальності — менеджери і маркетологи, фахівці з реклами та ін.
 • Будівництво
  Дана область відрізняється постійним, незмінним розвитком. Вибираючи професію з цієї сфери, можна не хвилюватися про незатребуваність. Інженерам, архітекторам, фахівцям по будівельній техніці та іншим будівельним спеціальностям гарантовано працевлаштування і цілком забезпечене життя.
 • Туризм і готельна справа
  Спеціальності туристичної сфери з кожним роком все більш популярні. Туристичний бізнес лише набирає обертів, і затребуваність в адміністраторах, службовців і працівників ресепшна незмінно зростає. При відповідному освіті, впевнене користування ПК та відмінним володінні англійською мовою вам забезпечена в майбутньому гідна (і, головне, цікава) робота з не менш гідною зарплатою.
 • Робочі спеціальності
  Без них теж нікуди. У всі часи буде потрібен кваліфікований персонал з числа слюсарів і токарів, інженерів, ковалів та ін Попит на ці спеціальності в компаніях і на підприємствах досить високий, і з урахуванням того, що більшістю своїм абітурієнти обирають економічну сферу, потреба в цих фахівцях буде рости з кожним роком.
 • Фахівці в області нанотехнологій
  Років через п’ять попит на них буде дуже високим. Кількість підприємств у країні і світі зростає, рівень забруднення нашої навколишнього середовища стрімко підвищується. Пройде зовсім небагато часу, і за грамотними екологами буде вистоюватися чергу. Фахівці з галузі нанотехнології, застосування якої скоро стане повсюдним, можуть гарантовано розраховувати на стабільність роботи і зовсім не «нано» зарплату.
 • Перекладачі і лінгвісти
  Ці фахівці без роботи не залишиться ніколи. Міжнародні відносини розвиваються семимильними кроками, і особливий з’являється попит на фахівців зі східних мов. Одну мову — це вже занадто мало. Кваліфікований лінгвіст майбутнього — це знання європейських і східних мов досконало.
 • Web-дизайнери, 3d-дизайнери
  Без персонального сайту не обходиться жодна компанія, і навіть крихітні фірми, в першу чергу, створюють ресурс для клієнтів із зручною навігацією, корисною інформацією, можливістю придбати товари прямо через світову павутину. Кажучи коротко, сайт — це додатковий прибуток і нові клієнти. Попит на веб-дизайнерів і програмістів високий сьогодні і залишиться таким в майбутньому.
 • Психологи
  Не має значення, продиктований попит на цих фахівців модним впливом заходу, або дійсно в наших громадян з’явилася потреба в спілкуванні з психологами, але дана спеціальність — у десятці найбільш затребуваних в наші дні. Крім основного завдання психолога, розвиваються такі напрямки, як психологічні та професійні тренінги, які сприяють підвищенню продуктивності праці, згуртування колективу та ін. тобто, фахівці зі сфери психології — це люди зі стабільною роботою і високим заробітком.
 • Також затребуваними будуть фахівці зі сфери логістики, хімії та фізики, біотехнології та електроніки.

Читайте також: 10 найбільш високооплачуваних професій для жінок — вибираємо майбутнє.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015