Уколи ношпы при вагітності.

Призначення лікарських препаратів при виношуванні — звична справа для працівників вітчизняної медицини. На відміну від зарубіжних, наші акушери-гінекологи вважають, що краще перестрахуватися, ніж ризикувати вагітністю, яка в більшості випадків є бажаною.

Найбільш поширеною проблемою в гестаційний період є загроза аборту. Так як матка — м’язовий орган, для усунення підвищеного тонусу призначають спазмолітики. Уколи ношпы при вагітності — традиційний спосіб вилікувати жінку від загрози переривання. Незважаючи на популярність спазмолітичний препарату Но-шпи, у майбутніх матусь досить часто виникають сумніви з приводу даного ліки.

Уколи ношпы під час вагітності. Загальна інформація про препарат.

Але-шпа (дротаверин) — лікарський препарат, що володіє вираженими спазмолітичну і гіпотензивну дію. Крім уколів, ношпу під час вагітності часто призначають у вигляді таблеток. Понад 60 років тому група угорських фармакологів розробила нову речовину — дротаверинагидрохлорид, всім відому «Но-шпу». З того часу лікарський засіб широко використовується при головного, зубного, менструального болю, кишкових, ниркових, жовчних коліках, сечокам’яної хвороби, спастичних запорах і т. д.

Протипоказаннями до прийому Но-шпи є:

  • гіперчутливість;
  • ниркова та печінкова недостатність;
  • серцево-судинна недостатність;
  • атеросклероз коронарних артерій;
  • артеріальна гіпотензія і т. д.

Уколи ношпы при вагітності. Коли це актуально?

При тягнуть болі внизу живота і поперекової області, появі мажуть кров’янистих виділень із статевих шляхів в першому або другому триместрі говорять про загрозу переривання вагітності. Починаючи з 22 тижня, перераховані вище симптоми вказують на наявність загрози передчасних пологів. У таких випадках живіт «кам’яніє», з’являється відчуття тяжкості в області малого тазу. Уколи ношпы під час вагітності впливають на гладку мускулатуру, тим самим знижуючи тонус матки. Крім того, Но-шпа впливає на шийку матки, прискорюючи її дозрівання, що сприяє полегшенню стану жінки під час пологів.

Чому так важливо вчасно нормалізувати тонус матки під час вагітності? Причина в тому, що при скороченні м’язів матки відбувається часткове здавлювання кровоносних судин, кровопостачання погіршується, отже, плід одержує кисень і поживні речовини в меншому обсязі. Кисневе голодування (гіпоксія) — одна з причин затримки внутрішньоутробного розвитку плода.

ВАЖЛИВО! Уколи ношпы у період вагітності призначають лише в тих випадках, коли загроза аборту дійсно існує. Легке поколювання в боці, періодично виникають тягнучі болі в животі, пов’язані зі зміною положення або емоційним перенапруженням і при всьому при цьому «м’який» живіт не є показанням до призначення спазмолітиків.

Уколи ношпы при вагітності. «За» і «Проти».

На думку деяких зарубіжних фахівців, призначення уколовношпы в період гестації небезпечно для здоров’я майбутнього малюка. Так, наприклад, в США, Німеччині, Великобританії прийом даного лікарського препарату заборонено. Навпаки, дослідження, проведені угорськими вченими, показали, що дротаверин не чинить тератогенного ефекту на плід, що розвивається.

Переваги уколов ношпы в період гестації.

Уколи ношпы під час розвитку вагітності по тижнях є своєрідною «швидкою допомогою», так як препарат має спазмолітичний ефект вже через дві хвилини після введення. При тривалому лікуванні частіше використовують Но-шпу в таблетках або капсулах, які починають діяти приблизно через 20 хвилин після прийому.

Уколи ношпы при вагітності, в порівнянні з таблетованої формою препарату, призначають досить рідко. Основна перевага ліки у вигляді ін’єкцій — відсутність у складі лактози, яку містить оболонка таблетки. Цей факт є вирішальним при призначенні препаратовдротаверина жінкам з непереносимістю лактози.

Але-шпа ефективна при спазмі шийки матки під час пологів. Ін’єкція препарату допомагає шийці матки розкритися, що є профілактикою затяжних пологів і запобігає розвитку слабкості пологової діяльності.

ВАЖЛИВО! Незважаючи на те, що Но-шпу можна придбати без рецепту в будь-якій аптеці, самостійний безконтрольний прийом ліків вкрай небажаний.

Недоліки уколов ношпы при вагітності.

Дротаверин, як і будь-який інший лікарський речовина, має ряд побічних ефектів. Відсутність прямого негативного впливу препарату на плід не гарантує безпеку для мами.

Можливі побічні дії прийому Но-шпи:

  • запаморочення;
  • падіння артеріального тиску;
  • пітливість;
  • алергічний дерматит.

З обережністю Но-шпу призначають при головному болю, яка може бути пов’язана, як із спазмом, так і з розширенням судин головного мозку. Дротаверин володіє судинорозширювальним ефектом, отже, може погіршити самопочуття жінки.

Як правило, уколи ношпы при вагітності призначають у першому, рідше в другому триместрах. Це пов’язано зі здатністю препарату прискорювати дозрівання шийки матки, тим самим наближаючи термін пологів. Саме тому застосовувати Но-шпу на пізніх термінах гестації не рекомендується, щоб уникнути передчасного розвитку пологової діяльності.

Уколи ношпы при загрозі переривання вагітності — далеко не панацея, у цій справі потрібен комплексний підхід. Іноді буває досить постільного режиму і емоційного спокою, щоб зберегти вагітність, тому прийом будь-якого лікарського препарату, в тому числі і Но-шпи, повинен відбуватися під контролем лікаря.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015