Ваш чоловік не хоче дітей — 8 причин, чому чоловікові не потрібна дитина

У житті будь-якої жінки одного разу наступає момент, коли думка про майбутніх дітей витісняє всі інші. Але, на жаль, не завжди коханий чоловік готовий до того, щоб в будинку дзвенів дзвіночком сміх. Чому так відбувається? Які причини ховаються за небажанням чоловіка ставати батьком?

Відповідальність — занадто важка ноша

Так уже його виховали. Теоретично він не має нічого проти дітей, але що з ними потім робити? А у відпустку як їздити? І попрощатися з тишею і порядку в домі? Це ж дитина — не хом’ячок. Не вийде просто посадити його в банку і, пару раз в день підсипаючи корм, зворушливо посміхатися і чесати за вухом — дитині потрібна турбота! Приблизно так мислять ті чоловіки, які просто не готові до відповідальності — бути батьком. Це може бути і чоловік у віці, якого з дитинства привчили жити для себе, і молодий чоловік, для якого коляска з немовлям — найгірший кошмар.

Що робити?

 • Почніть з малого. Принесіть в будинок собаку або кошеня — хай навчається нести відповідальність за вихованця. Можливо, відчувши віддачу емоційного тепла, чоловік стане більш податливим на серйозну розмову.
 • Частіше ходіть в гості до друзів, у чиїх сім’ях є діти. Запрошуйте їх до себе в гості. Дивлячись на друга в ролі гордого батька сімейства, чоловік (якщо, звичайно, не все втрачено) автоматично буде відчувати — «що-то в моєму житті не так…». А також зрозуміє, що дитина — це не тільки безсонні ночі і пелюшки, але і маса позитиву.
 • Якщо у вас є племінник (-ца) — забирайте його іноді до себе на вихідні, погостювати. Та залишайте з чоловіком під приводом «ой, хліб скінчився», «я у ванну на хвилиночку», «піду вечерю приготую».

А чи є почуття?

Буває і таке. Чоловік просто не впевнений (ще або вже), що палає до вас любов’ю. Або у нього є інша жінка. Один з «симптомів» такої ситуації — коли чоловік будує далекосяжні плани, але ви в них чомусь не фігуруєте. Відповідно, і «зв’язувати» себе дитиною він не планує.

Що робити?

 • В першу чергу — розберіться у відносинах. Немає сенсу піднімати настільки серйозне питання, як народження малюка, якщо відсутня впевненість в чоловікові і його почуття.
 • Якщо ваш союз ще зовсім молодий, не поспішайте — можливо, ще просто не час (хоче пожити для двох).
 • Якщо ж ваше весілля було настільки давно, що ви не пам’ятаєте — у кого потрапили букетом, пора задуматися. Швидше за все, ви вже спізнилися. А народжувати малюка заради збереження шлюбу не має сенсу. Якщо чоловік вас розлюбив, вагітність його не втримає.

Ще не час…

«Дитину? Зараз? Коли ми тільки-тільки почали жити? Коли ми такі молоді, а попереду стільки гір, які ми ще не згорнули? Нетушки! Тільки не зараз.

Насправді, така реакція може виникнути і в 20 років, і навіть у 40. Тут в меншій мірі відіграє роль страх відповідальності і більшою — банальний егоїзм. Чоловік не проти малюка, але не зараз. Тому що зараз саме час — засипати, обійнявшись, на світанку після ночі кохання, а не батьківського нічної вахти. І саме час — лежати на пляжі рука об руку, а не бігати за непосидючим карапузом, відмиваючи його від шоколаду і витрушуючи пісок з його сандалій. Загалом, причин — море.

Що робити?

 • Уважно і з холодною головою оцініть обстановку. Якщо це той самий випадок, коли відмовка «ще не час» повторюється з року в рік — то, швидше за все, пора в житті щось міняти. Тому що зазвичай це означає, що дитину чоловік просто не хоче, а відстрочка «потерпи, люба, поживемо поки для себе» — це пил в очі, щоб ви не втекли або не впали в істерику.
 • Якщо прохання потерпіти дійсно не має ніяких глибинних змістів, не є ширмою, за якою чоловік ховає свою нелюбов до дітей, і являє собою просто людське бажання молодого чоловіка — підійти до народження спадкоємця з толком, з почуттям, то розслабтеся і отримуйте задоволення.
 • Не забудьте уточнити у чоловіка — скільки конкретно він хоче почекати, і що саме він хоче встигнути, перш ніж стати розсудливим. Після з’ясування всіх деталей просто дочекайтеся зазначеного терміну. До якого ви повинні максимально підготувати чоловіка в моральному плані.

«Ось назбираю на будинок (квартиру, машину…), тоді і народимо»

Або — «Нічого злидні плодити!». Можливі й інші варіанти. Причина одна: бажання встати на ноги. Щоб не викроювати копійки на памперси і не перекуповувати коляски у друзів, а дати дитині все, відразу і в достатній кількості. Похвальний намір, якщо тільки воно не є, знову ж таки, ширмою , щоб приховати своє небажання мати дітей. І якщо ви ще молоді, і час на «почекати» є. Тому що у випадку, коли обом уже за 30, а кар’єрна планка задерта до космічних висот — справа погано. Можна цього моменту і не дочекатися.

Що робити?

 • Зверніть увагу на себе. Може, у вас занадто високі запити? Може, чоловік просто боїться, що якщо вас насилу утримує, то разом з малюком взагалі не потягне?
 • Не ставте перед чоловіком глобальних цілей — хочу додому, хочу сад з басейном, хочу нову машину і пр. Насолоджуйтеся тим, що у вас є. Кожна ваша матеріальна мрія змушує чоловіка відкласти рішення «дитячого» питання на пізніше.
 • Поясніть чоловікові, що для дитини головне — батьківська любов. А мега-дорогі коляски з габаритними вогнями і кондиціонерами, повзунки від провідних будинків мод та діамантові брязкальця вам ні до чого. Ви ж не збираєтеся виростити егоїста.
 • Подумайте, чим ви можете допомогти чоловікові. Якщо головна перешкода — відсутність житла, є привід звернути увагу на іпотеку. Чоловік працює в 3 зміни 25 годин на добу? Влаштуйтеся на роботу, дайте йому зрозуміти, що ви не збираєтеся висіти каменем на його шиї.
 • Будує кар’єру? Поясніть, що самовдосконаленню немає меж, а життя тільки одна, і здоров’я на народження дитини може просто не вистачити до моменту, коли чоловік, нарешті, досягне стабільності.

Дитина вже є від попереднього шлюбу

Дерево посадив, сина народив, дім збудував. Інше не хвилює. Навіть те, що син від першої дружини, а ви мрієте про малюка. Таке, на жаль, буває. Почуття виконаного обов’язку і небажання надалі ходити як зомбі від недосипу, ходити на батьківські збори і вчити уму-розуму ще одне чадо перекреслює всі мрії нової дружини. Знову проходити цей «кошмар» чоловік не хоче. Це не означає, що він вас не любить, просто йому вас досить.

Що робити?

 • Змиритися.
 • Довести чоловікові, що дитина — це щастя, а не нескінченний кошмар.
 • Донести, що для вас сім’я — це троє (як мінімум), а не пари старіючих бездітних подружжя. І крапка.

Шлюбний контракт

Не кіно і навіть не роман — нова реальність, в якій, на жаль, існують сьогодні багато пари. Якщо при укладенні союзу має місце шлюбний контракт з формулюванням «на всякий випадок, дорога, життя — штука непередбачувана», то навряд чи можна говорити про серйозні почуття. І навряд чи буде потрібна дитина чоловікові, який ще навіть не ступивши на килим в Загсі, переживає за гроші, які ви можете у нього відсудити в майбутньому. Не менш рідкісна ситуація, коли чоловікові просто потрібна прописка, житлоплощу і пр. Але такий союз зазвичай закінчується раніше, ніж жінка навіть заговорює про дитину.

Що робити?

 • Добре подумати, перш ніж виходити заміж за чоловіка, розмахує перед вашим носом шлюбним контрактом.
 • Змиритися з тим, що ви будете жити «як сир у маслі», але вдвох з чоловіком.
 • Народжувати і все. Зрештою, навіть «завбачливі» чоловіки з шлюбними контрактами бувають відмінними батьками і люблячими чоловіками.

Чоловік боїться вас втратити

Не в тому сенсі, що ви втечете від нього прямо з пологового будинку, навіть не дозволивши заглянути в блакитні очі новонародженого. Чоловік боїться, що ви віддаліться від нього. Адже новонароджений малюк займає всі думки і час молодої мами на дуже довгий термін. А змагатися за вашу увагу з власною дитиною чоловік абсолютно не готовий. Другий страх — втратити вас, як жінку, яка пахне дорогим парфумом, а не молоком. Яка виглядає як фотомодель, а не хронічно втомлена тітка з відвислим животом і розтяжками на сідницях. Чоловіки люблять перебільшувати свої страждання, але слава небесам, не всі. І дана причина небажання мати дітей — не вердикт. Чоловіка легко можна переконати в зворотному.

Що робити?

 • Пояснити, довести, переконати, що дитина, звичайно, вимагає чималого часу, але це не значить, що більше ні для кого в будинку не залишиться місця, любові та уваги.
 • Спонукати чоловіка до того, щоб він захотів цього малюка більше вас.
 • Ніколи не розслаблятися — виглядати «як з обкладинки» навіть під час ремонту в квартирі і після важкого трудового дня. Виробити звичку завжди тримати себе в тонусі. Щоб у чоловіка навіть думки не виникло, що після пологів ви надягнете старий халат і закриєтесь, товста і ненафарбована, в чотирьох стінах з малюком.

Чоловік не може мати дітей

Багато чоловіків приховують справжній стан справ, прикриваючись відмовками «ще рано», «боюся тебе втратити» та ін. Не кожен здатний зізнатися коханій жінці своєї репродуктивної неспроможності. Як правило, правда спливає, коли жінка все-таки вагітніє (зрозуміло, що не від чоловіка), або коли жінка, втомившись сподіватися, починає збирати валізи.

Що робити?

 • Якщо ви вже знаєте про цей факт і любите свого чоловіка — не тисніть йому на мозоль. Або змиріться, або (якщо чоловік йде на контакт з цієї теми) запропонуйте всиновити малюка.
 • Досягніть визнання. Дозвичайно, максимально обережно і тактовно. Якщо ви поставите ультиматум «дитина або розлучення», чоловік може вибрати розлучення, не бажаючи визнавати і не в силах подарувати вам дитину.
 • Не всі чоловіки з подібною проблемою знають, що безпліддя успішно лікується в 90 % випадків. Тому ви можете ненароком поділитися вигаданою історією своєї «подруги», чоловік якої багато років страждав від безпліддя і боявся зізнатися дружині. І як в результаті все добре скінчилося, бо подруга відвела його до лікарів, і тепер їх дитинці вже рік справили. І ще подруга на чоловіка навіть образилася, бо хіба можна так погано думати про свою дружину, адже безпліддя — не привід міняти чоловіка.

Якщо Вам сподобалася наша стаття і у Вас виникли думки з цього приводу, поділіться з нами. Нам дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015