Відгуки про роботодавців Росії — чорний список роботодавців

Ринок праці в Російській Федерації є відмінним полем діяльності для шахраїв. Обманом при прийомі на роботу недоброчесні роботодавці витягають з громадян грошові кошти або ж звільняють після виконання будь-якого обсягу робіт під приводом пройденого випробувального терміну, природно, не виплачуючи винагороду.

Як уберегти себе від подібних неприємностей, спробуємо описати в цій статті.

Зміст статті:

 1. Ознаки недобросовісних роботодавців
 2. Анти рейтинг найбільш недобросовісних роботодавців Росії

Ознаки недобросовісних роботодавців — як розпізнати обман при влаштуванні на роботу?

Найперше, що потрібно знати і ніколи не забувати, це те, що ви прийшли на роботу заробляти гроші, а не витрачати їх. Якщо у вас при працевлаштуванні вимагають внести якусь передоплату, наприклад — за уніформу або робочі інструменти, тут явно щось не те.

Читайте також: 10 кращих сайтів з пошуку роботи в Росії — де шукають роботу росіяни?


У більшості людей пошук роботи відбувається в три етапи:

1. Пошук оголошення про вакансії.

2. Телефонний дзвінок роботодавцю.

3. Співбесіда з роботодавцем.

 • Перший етап пошуку роботи, як правило, починається з пошуку оголошень у засобах масової інформації або інтернеті. Вже на цьому етапі ознаки несумлінності роботодавця можна помітити, якщо придивитися уважніше.

1. Оголошення занадто принадна

Істотно занижені вимоги до шукача. В оголошенні роботодавець не виявляє інтересу до віку, досвіду роботи кандидата, а часто навіть, навпаки, робить на цьому акцент.

2. Великий тираж оголошень у різних засобах масової інформації та на порталах з працевлаштування

Постійно повторюється в нових публікаціях протягом тривалого періоду.

3. У контактах до оголошення вказані підозрілі дані

Немає назви підприємства або для зв’язку вказаний стільниковий телефон. Це, звичайно, не є основною причиною, але все ж.

Після пошуку підходящого оголошення здобувачеві найкраще провести власне дослідження. Зробити це дуже просто — тим більше, що у сучасної людини, для цього є всі інструменти.

Критерії, на які потрібно звернути увагу при більш глибокої перевірки зацікавила роботи:

1. Рівень заробітної плати, зазначений в оголошенні вище, ніж середньоринкова зарплата за аналогічну роботу.

2. Відсутність офіційного сайту в інтернеті або опису компанії і її діяльності на інформаційних ресурсах. Повна відсутність інформації.

3. Часта редакція одного і того ж оголошення в різних засобах масової інформації та на різних ресурсах в інтернеті, що говорить про великий текучці.

4. Дуже настирна запрошення на співбесіду.

 • Другий етап

Після пошуку оголошень і перевірки хоча б коротких даних організації, яка розмістила оголошення, настає етап телефонного дзвінка за вказаним номером. Цей етап також може дати дуже багато інформації, якщо правильно до нього підійти, знати, що робити і що говорити при першій телефонній розмові з роботодавцем.

Отже:

 1. Роботодавець відмовляється назвати дані про себе і про рід своєї діяльності. Не називає назви компанії, адреси, за якою знаходиться, та ПІБ директора. Замість цього вам пропонують прийти на співбесіду для отримання всієї цієї інформації. У більшості випадків звичайного рядимому роботодавцю зовсім нема чого приховувати дані про себе
 2. На ваші питання стосовно вакансії вам відповідають питанням на питання, наприклад, просять спочатку розповісти про себе. Швидше за все з вас просто хочуть витягнути інформацію для того, щоб зрозуміти чи можливо працювати з вами далі.
 3. На ваші питання стосовно вакансії співрозмовник відповідає абстрактними фразами. Приміром «Ми — команда професіоналів» або «Ми займається просуванням на ринку світових брендів».
 4. Співбесіда призначена в неробочий час. У будь добросовісної компанії наймом співробітників займається відділ кадрів, який, у свою чергу, не може мати плаваючого графіка і традиційно працює тільки в будні дні і в робочий час доби. Наприклад, з 9-00 до 17-00.
 5. Адреса, за якою призначено співбесіду, є адресою приватної квартири. Це легко перевірити через довідник. Часто буває, що офіс фірми дійсно знаходиться на території квартири, але про це обов’язково повинна бути відповідна інформація. Якщо її немає, краще утриматися від подібного співбесіди.
 6. При телефонній розмові роботодавець просить скинути на електронну пошту ваше резюме або паспортні дані. Резюме є вашою особистою конфіденційною інформацією, але збитку, при її розголошенні, швидше за все, не буде. А ось з паспортними даними зовсім навпаки. На етапі телефонної розмови та співбесіди ці ваші дані точно не повинні цікавити роботодавця.

 • Третій етап і останній — це, звичайно, сама співбесіда. Якщо ви все ж зважилися на нього піти, то звертати увагу потрібно на наступні критерії:
 1. Співбесіда призначена одночасно кільком претендентам. Якщо роботодавець порядна, а робота, яку він пропонує стабільна і добре оплачувана, такий формат проведення співбесіди не прийнятний.
 2. На співбесіді вам пропонують внести які-небудь грошові кошти, припустимо — на спец одяг або інструменти, пройти якийсь платний тест або тренінг по навчанню — розвертайтеся і сміливо йдіть. Такі дії абсолютно незаконні.
 3. Якщо на співбесіді вас просять підписати якісь документи, договору про нерозголошення комерційної інформації або щось в цьому дусі, то це теж ознака недобросовісності роботодавця. На етапі співбесіди ви не маєте ніяких правовідносин з роботодавцем, і підписувати нічого не зобов’язані.
 4. На співбесіді вам повідомляють, що перший час роботи в їхній компанії не оплачується, так як вважається випробувальним терміном або часом навчання.В цьому випадку цей пункт обов’язково повинен бути описаний в трудовому договорі і чітко давати формулювання, за яких обставин випробувальний термін вважається пройденим, а за яких — ні.

Знаючи описані вище критерії і оперуючи ними, ви зможете вберегти себе від дій недобросовісних роботодавців і захистити себе від попадання в неприємні ситуації, перш за все, пов’язані з безглуздою тратою часу на шахраїв.

Анти-рейтинг найбільш недобросовісних роботодавців Росії

Безумовно, створення подібного анти рейтингу — справа досить складна. Але все ж є ресурси, які покликані виконувати саме цю задачу. Їх робота, як правило, заснована на листуванні співробітників тієї чи іншої компанії з відгуками та рекомендаціями.

Знайти на просторах таких ресурсів можливо практично будь-яку цікаву для вас компанію в будь-якій галузі і в будь-якому регіоні.

 • Одним з таких ресурсів є проект antijob.net. Він запропонує вам до ознайомлення більше 20 000 тис. реальних відгуків, а якщо ви самі потрапили в не дуже приємну ситуацію, то можна і самому взяти участь у формуванні анти рейтингів.
 • Також багато інформації можна отримати з ресурсу orabote.net.

Звичайно, єдиного реєстру недобросовісних роботодавців не існує, але слід зазначити замые часто спливають на ресурсах, типу antijob.net компанії:

 • Гарант-Вікторія — нав’язує платне навчання, після чого відмовляє претендентам з причини незадовільних результатів.
 • ТОВ Сателіт — просять шукачів сплатити 1000 руб. на організацію робочого місця, що повністю суперечить закону Російської Федерації.
 • ТОВ «Гидрофлекс Руссланд» — керівники компанії, генеральний директор і його дружина, комерційний директор, абсолютно не цінують своїх працівників, а принципом їх роботи є організація плинності кадрів, з метою невиплати заробітної плати під приводом штрафів.
 • ТОВ «Мосинкаспломб» — займається будівельним бізнесом, в якому не розуміє рівним рахунком нічого. Наймає підрядників в особі компаній ТОВ «БелСлавСтрой» і АБСОЛЮТ-НЕРУХОМІСТЬ. Дуже часто не виплачує працівникам нічого крім авансу під приводом неякісно виконаних робіт.
 • ТОВ «СФ БУДСЕРВІС» — це великі і гарні об’єкти р. Москви і Московської області. ТОВ «СФ БУДСЕРВІС» не має свого штату обробників і постійно здійснює пошук обробників через інтернет. Після виконання робіт не виплачує працівникам заробітну плату під приводом неякісно виконаних робіт.
 • ТОВ ЩИТ-М — компанія займається наймом приватних квартир. Відома вона відсутністю виплат за договорами найму.
 • 100 відсотків (Мовний центр) — систематично затримує заробітну плату. Багатьом співробітникам навіть при звільненні так і не виплатили розрахункові. * 100РА (Група компаній) — при працевлаштуванні говорять не правду про умови праці. Працює дуже багато нелегалів, які живуть прямо в цехах. Платять набагато менше, ніж обіцяють при працевлаштуванні.
 • 1С-СофтКлаб — укладають строкові договору з претендентами, а через місяць виганяють без виплати заробітної плати.

Звичайно, відгуки теж треба належним чином фільтрувати. Так як конкуренти часто замовляють компрометуючу інформацію на своїх опонентів, але все ж їм можна вірити. Особливо, якщо вони носять масовий характер.

Читайте також : Де краще шукати роботу і з чого починати пошуки — поради бувалих

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015