Відпочинок в Євпаторії — головні визначні пам’ятки — дивитися обов’язково!

Незважаючи на те, що зараз дуже модно їздити відпочивати в жаркі екзотичні країни, багато хто все ж вважають за краще проводити свою відпустку на «рідних» курортах. Одним з таких курортів є Євпаторія — місто, який має славу дитячої оздоровниці, а тому щороку сюди приїжджають тисячі туристів. Якщо Ви хочете їхати в Євпаторію з дітьми.

Зміст статті:

  • Пам’ятки Євпаторії
  • Мечеть Дчума-Джамі
  • Караїмські кенаси
  • Музей Керкенитида
  • Собор Миколи Чудотворця
  • Церква пророка Іллі
  • Монастир дервішів
  • Трамвай бажань

Пам’ятки Євпаторії

Оскільки за весь період існування міста тут жили люди різних народів і віросповідань, в Євпаторії є безліч унікальних історичних пам’яток, за кількістю яких з нею може зрівнятися тільки Керч.

Мечеть Дчума-Джамі — найбільша мечеть в Криму

Адреса: парк ім. Кірова, вул. Революції, 36.
Відвідавши старе місто, ви побачите вузькі криві вулички в східному стилі. Саме тут ви зможете повноцінно зануритися в історію Євпаторії. Саме тут знаходиться найбільша мечеть Криму Джума-Джамі, яка була побудована в 1552г. Архітектура даної споруди унікальна: центральний купол оточений двома миноратами і дванадцятьма кольоровими куполками. Ще мусульмани цю мечеть називають Хан-Джамі, оскільки саме тут турецьким султаном був виданий фірман (дозвіл правити Кримським ханством).

Караїмські кенаси — молитовні будинки 16 століття

Адреса: вул. Караїмська, 68.
Караїми, які приїхали в Євпаторію з Чуфут-Кале в XVIII столітті, побудували на власні кошти кенаси (молитовні будинки). Караїми сповідували іудаїзм, однак для молитви вони не відвідували синагогу, а кенаси. У затишному дворику з лозою 200-річного винограду, розташований фонтан для обмивання рук. На сьогоднішній день ці споруди є пам’ятником караїмської архітектури. Тут зібрані відомості про історію, побут, культуру і обрядах кримських караїмів.

Музей Керкенитида — спадщина стародавніх греків

Адреса: вул. Дувановська, 11.
Цей музей-піраміда зведений на місці розкопок стародавнього міста. Тут ви зможете побачити предмети побуту стародавніх греків, які були знайдені під час розкопок. При бажанні, в Краєзнавчому музеї, що знаходиться навпроти, можна замовити тематичну екскурсію. Вона починається від піраміди, а закінчується в музеї в грецькому залі.

Собор святого Миколи Чудотворця — православний храм

Адреса: вул. Тучина, 2.
Цей величний православний храм був закладений в липні 1853. в пам’ять про загиблих у Кримській війні. Будівля храму виконаний у візантійському стилі, який підкреслює великий центральний купол. У соборі одночасно може перебувати до 2000 чоловік.

Церква святого пророка Іллі — храм біля моря

Адреса: вул. Братів Буслаевых, 1.
Ця церква була побудована в 1918р. будівля виконана в грецькому стилі, з характерним йому «хрещатим» планом центрального споруди. І хоча розміри храму невеликі, він виглядає дуже велично, перебуваючи на морському узбережжі. Церква св. Іллі донині діє і є державною пам’яткою архітектури.

Монастир дервішів — спадщина Османської імперії

Адреса: вул. Караєва, 18.
Це одне з перших релігійних споруд зведених Османською імперією на території Криму. Даний комплекс є унікальним пам’ятником середньовічної кримсько-татарської архітектури. На жаль, точний час спорудження не відомо. На сьогоднішній день даний монастир вже не діє. Тут проводять реконструкційні роботи та екскурсії для туристів.

Раритетний трамвай бажань — зворушливий ретро-транспорт

Євпаторія — єдиний кримський місто, де ходять ретро-трамваї. Екскурсійний маршрут «Трамвай бажань» постійно супроводжує екскурсовод, який розповідає найцікавіші факти з історії міста. Даний маршрут лежить через нові житлові мікрорайони, озеро Мойнаки і кордон курортної зони. Проїхавши на ньому, ви побачите такі знамениті будівлі Євпаторії, як публічна бібліотека Пушкіна, міський театр, набережну і стару частину міста.

Автор: Наталі.

Ссылка на основную публикацию