Вигрібна яма на дачі

Як побудувати вигрібну яму на дачі? Це — тема нашого сьогоднішнього домашнього ради. Кожен власник дачного будинку стикається з необхідністю пристрою каналізації. Найекономічнішим способом, простим по монтажу і експлуатації, є споруда вигрібної ями.

По суті, вона являє собою накопичувач, що збирає використану воду і нечистоти, який періодично очищається з допомогою спецтехніки. Як же зробити вигрібну яму?

Підготовчий етап

Визначення місця. Вибирати місце для дачної каналізації своїми руками потрібно, дотримуючись санітарних норм. Вона повинна розташовуватися на відстані не менше 30 м від колодязя, не менше 1,5 м — від паркану, не менше 10 м від житлових будівель. Заборонено влаштовувати ями, якщо грунтові води підходять до поверхні ближче, ніж на 2 м.

Проведення розрахунків

Перед початком будівництва потрібно визначити об’єм ями, який залежить від кількості людей, наявності приладів (бойлерів, пральної машини). Далі визначається тип ями (з дном або без дна) і конструкція — з дерева, пластику, цегли, бетонних кілець.

Пристрій вигрібної ями

1. Земляні роботи. Викопується прямокутна або квадратна яма глибиною до 3 м, з ухилом у бік майбутнього люка.

2. Зведення стін. На дно ями укладають залізобетонну плиту або роблять стяжку, потім викладають стіни з бутового каменю або цегли. Зовні стіни герметизують.

3. Пристрій перекриття. Його споруджують із залізобетонних плит, стовпів, товстих колод так, щоб воно перекривало яму з боків на 30 см. Зверху поміщають шар гідроізоляції і засипають товстим шаром грунту. Включіть ці дії в осінні роботи в саду і на дачі.

4. Установка люка. Кришка люка робиться подвійний (щоб уникнути замерзання взимку і запахів влітку), верхня кришка повинна бути водонепроникною. Між кришками прокладають утеплювач. Ось так можна самостійно зробити автономну каналізацію на дачі.

Ось відео, де поетапно розглядаються всі етапи будівництва вигрібної ями:

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015