Вітрянка у дітей — як починається і скільки триває вітрянка у дітей

Вітрянка у народі — в медичних довідниках це захворювання має назву вітряна віспа. Збудником вітрянки є поширений вірус герпесу, вельми живучий, який, як відомо, живе в клітках кожного людського організму. Існує думка, що підтверджується лікарями, що вітрянку краще перехворіти в дитинстві, адже діти переносять цю недугу значно легше. Тим не менш, коли настає період епідемії вітрянки в дитячих установах — а це, найчастіше, осінь — батьків хвилюють найголовніші питання — як вберегти малюка від вітрянки, як визначити симптоми вітрянки у дітей напевно, як лікувати вітрянку у дитини?

Зміст статті:

 • Вітрянка — інкубаційний період
 • Симптоми вітрянки
 • Форми вітряної віспи у дітей
 • Чим небезпечна вітрянка для дитини?

Вітрянка — інкубаційний період у дітей; що таке вітрянка, як заражаються вітрянку діти?

Вважається, що вітряна віспа — це єдина вірусна хвороба, яка залишається самим частим інфекційним захворюванням контингенту дитячого віку по сьогоднішній день. Фахівці стверджують, що на вітряну віспу можна перехворіти за все життя тільки один раз, так як перехворіла на організм надалі виробляє імунітет до вітряну віспу. Хоча все ж інколи трапляються випадки, коли люди у своєму житті хворіють на вітрянку по 2 рази.

Вітрянка найбільш часто вражає дітей вікової категорії від 2 до 10 років. Як правило, захворювання більше всього схильні ті діти, які перебувають у дитячих садках і школах, відвідують гуртки, секції і т. д. Новонароджені малюки до 6-місячного віку не можуть захворіти на вітряну віспу, адже у них з народження зберігається імунітет, отриманий від матері і підтримуваний грудним вигодовуванням.
Вірус вітрянки дуже леткий, шлях передачі інфекції — повітряно-краплинний. Цей вірус може осідати на слизових оболонках очей, носа та ротової порожнини, всій поверхні дихальних шляхів, звідки з легкістю і високою швидкістю проникає в організм.
У дітей захворювання вітрянка зовні проявляється спочатку червонуватими плямами на поверхні шкіри, які потім утворюють дрібні за розмірами пухирі, наповнені рідиною.

Треба відзначити, що вітрянка — це стійка інфекція і стрімко швидко розповсюджується між людьми хвороба — саме тому виникають щорічні сезонні епідемії вітрянки в дитячих установах. З током повітря і пилом вірус вітрянки безперешкодно проникає в сусідні квартири та приміщення. Якщо в дитячому садку один вихованець захворів на вітрянку — значить, всі інші діти також схильні до зараження, і ті з них, які не мають в анамнезі цього захворювання, швидше за все, захворіють.
Епідемічна картина захворюваності вітрянкою пояснюється тривалістю її інкубаційного періоду від 2 до 3 тижнів. В інкубаційний період вітрянка ніяк проявляється. Діти виглядають абсолютно здоровими і активними. Але під час цього періоду хворий дитина, яка не має навіть ніяких зовнішніх проявів вітрянки, представляє епідемічну загрозу для всіх оточуючих його людей і може заразити їх. Коли інкубаційний період проходить і починається фаза найбільш активного ділення вірусу в організмі, самопочуття дитини починає погіршуватися, з’являються типові симптоми захворювання вітряної віспи. Коли захворювання йде на спад, вірус вітрянки припиняє свою активність через 5 днів після появи останніх висипань на тілі.

 

Вітрянка у дітей — симптоми: як починається і як виглядає вітрянка у дітей?

У переважній більшості випадків вітрянка показує типову картину захворювання, і у всіх дітей проявляється, можна сказати, однаково.

Серед основних симптомів вітряної віспи можна виділити наступні:

 • Різко зростає температура тіла (до 40 градусів С);
 • Болі в голові, кінцівках та м’язах;
 • Дратівливість, плаксивість малюка, сильна слабкість і апатія;
 • Безпричинне занепокоєння, порушення сну;
 • Зниження апетиту у дитини і навіть відмова від їжі;
 • Поява на всій поверхні тіла характерних висипань плям, пухирців, які не вражають лише поверхні долонь і ступень.


Висипання являють собою рожево-червоні плями невеликого розміру, які досить стрімко покривають все тіло дитини за дуже короткий проміжок часу.

 • Через деякий час ці рожеві плями починають перетворюватися в пухирці з прозорою рідиною всередині;
 • Бульбашки викликають сильний свербіж. Дитину починає турбувати свербіж, він прагне розчісувати бульбашки на шкірі — що робити категорично не можна. Батьки повинні пам’ятати про це і всіма силами запобігти розчісування малюком сверблячих пухирців на шкірі. В іншому випадку — в розчесані ранки може потрапити інфекція, спричинивши важке ускладнення — вторинне інфікування шкіри;
 • Плями від вітрянки на шкірі підсихають протягом 3-х днів і покриваються скоринкою червоного кольору. Але в процесі хвороби на тілі хворого з’являються чергові висипання, у типовій формі захворювання — в період від 4 до 8 днів, супроводжуючись усіма перерахованими вище симптомами цієї хвороби;
 • Скоринки, покривають плями на шкірі, починають відпадати через 2 тижні. На місці висипань після вітрянки на шкірних покривах залишаються малопомітні сліди, які спочатку пофарбовані в блідо-рожевий колір, потім зливаються з кольором зі здоровою шкірою, не виділяючись. Але, якщо дитина за час хвороби розчісував бульбашки вітрянки на шкірі, на місці цих расчесов можуть утворитися різних розмірів рубці, що залишаються назавжди.

Форми вітрянки у дітей; скільки триває вітрянка у дітей?

Скільки триває вітрянка у дітей? Однозначно відповісти неможливо. Організм кожної людини індивідуальний, і вітряна віспа у всіх протікає по-різному. Якщо брати усереднені дані, то можна сказати — поява нових плям призупиняється у період 5 — 8 дня захворювання. З цього часу вважається, що вітрянка йде на спад і дитина одужує. Сліди на шкірних покривах від плям вітрянки проходять протягом 3-х тижнів.
Всі випадки вітрянки потребують абсолютно різному лікуванні — це повністю залежить від форми перебігу хвороби.

Існує типова вітрянка, яка протікає в легкій, середній або тяжкій формі, а також атипова вітрянка.

 • Вітрянка у легкій формі протікає без підвищення температури та інших симптомів. Можлива поява лише кількох окремих плям, пухирців на шкірі, які також супроводжуються сверблячкою.
 • Якщо дитина хворіє вітрянкою середньої тяжкості, його тіло покривається характерними для вітрянки плямами, у хворого з’являється висока температура і симптоми інтоксикації організму. При вітряній віспі середньої тяжкості, температура тіла не більше 38 градусів С.
 • Важка форма вітрянки в дитячому віці зустрічається вкрай рідко — зазвичай вона проявляється у дорослих хворих. У період вітряної віспи важкої форми тіло хворого майже повністю покривають віспини з сильно зудять бульбашками, при цьому температура тіла різко підвищується до 40 градусів. При важкій формі вітрянки на тілі людини з’являється велика кількість зливаються один з одним плям, проявляються симптоми загальної інтоксикації організму. У рідкісних випадках важкою формою вітрянки можуть захворіти малюки першого року життя зі слабким імунітетом. Вагітні жінки теж схильні цій формі вітрянки, це необхідно пам’ятати.
 • До атипової формі вітрянки відносяться випадки аггравированной форми захворювання, яка характеризується дуже сильно вираженими проявами всіх симптомів, а також рудиментарна форма хвороби, при якій вітряна віспа протікає зовсім безсимптомно.

Вітрянка — ускладнення у дітей: чим небезпечна вітрянка для дитини?

При дотриманні всіх санітарно-гігієнічних норм вітрянка не викликає ніяких ускладнень. Якщо в процесі захворювання бульбашки на шкірі запалилися або були сильно розчесане, на їх місці утворюються видимі рубці, що залишаються на все життя. Більш серйозних наслідків вітряної віспи у хворих практично не зустрічається. Єдине грізне ускладнення після вітрянки — яке, на щастя, виникає вкрай рідко — це енцефаломієліт, так зване запалення головного мозку.

Як правило, лікування вітряної віспи проводиться в домашніх умовах. Спеціальних ліків для лікування вітряної віспи не існує, у них немає необхідності. При вітряній віспі лікарі рекомендують хворому дотримуватися певної дієти, пити багато рідини, дотримувати строгий постільний режим, приймати протиалергічні препарати для запобігання сильного свербежу, змащувати шкіру заспокійливими свербіж лосьйонами, а виникають бульбашки — зеленкою.

Сайт Colady.ru попереджає: самолікування може зашкодити Вашому здоров’ю! Якщо у Вас виникли сумніви з приводу симптомів і проявів у дитини того або іншого захворювання — за консультацією звертайтеся до лікаря, не ставте діагноз самостійно!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015