Вузькі грядки: мій досвід вирощування овочів

Дача у нас існує вже десять років. І якраз десять років тому я прочитала перший раз брошуру про овочівництво на вузьких грядках за Миттлайдеру. Загорілася. Вирішила спробувати. І ось вже десять років є прихильницею саме цього методу вирощування овочів.

Отже, мій досвід овочівництва на вузьких грядках.1) Копаємо землю на два багнети лопати довжиною п’ять-сім метрів. Рыхлим її і формуємо грядку шириною 45 см, разом з бортиками. Тобто за мінусом бортиків ширина внутрішньої частини грядки у нас повинна бути 30-35 див. Цілком нормальне відстань для більшості рослин-овочів.

2) Робимо два рядки по краях грядки біля самих бортів. І садимо в них насіння. Я зазвичай сажу так: морква, буряк, цибуля, часник річний, редиска, редька, горох — у два ряди, а капусту, томати, перці — в шаховому порядку, а також у два ряди.

3) Догляд і прополка нічим не відрізняється від інших способів обробітку.

Взагалі, Миттлайдер запропонував робити свої вузькі грядки з огорожами. Але, по-перше, якщо брати дерево, то вони згниває, а воно досить дороге. По-друге, пластикові огорожі теж не дешеві. І третє, найголовніше — проміжок між вузькими грядками повинен бути близько 50 див. Тоді який сенс робити огородження? Тільки гроші витрачати на матеріали. Позитивні моменти вузьких грядок:

1) Рослини не затінюються. Якщо вирощуються три ряди рослин на одній грядці, середній ряд завжди закритий від сонця сусідніми. Саме тому крайні рослини зазвичай великі, а середні — дрібні. 2) Зручно прополювати і рихлити механічними пристосуваннями — розпушувачами або плоскорізом Фокіна. 3) Зручно мульчувати скошеною травою. Між рядками овочів кинув траву і вона затінюють землю, щоб вона не тріскалася. 4) Зручно поливати. Кинув шланг між рядками і не боїшся, що середній ряд вимиє.

Ще момент. Вузькі грядки можна робити не тільки на відкритому просторі на дачі, але і в теплиці (у кого є бажання, можна прочитати матеріал на цю тему — як зробити теплицю своїми руками).

 

Ну і як результат обробітку рослин на вузьких грядках — великі овочі при зборі врожаю.Восени спеціально викладу сюди фотографії овочів.

P. S. А ось так мої вузькі грядки виглядають в кінці липня:

Бачите, яка потужна бадилля і в буряків і моркви — півметра у висоту. До речі, відстань між грядками — півметра. А в результаті росту бадилля проміжку майже не видно.

А ось так от ростуть овочі на загальній квадратної грядці:

Бачите, які вони маленькі і кволі.

Ось наочний приклад преимушества вирощування овочів на вузьких грядках.

Восени будуть фото викопаних овочів.

А в одній з наступних статей я розповім все про кольорах і кімнатних рослинах, а також можна їх вирощувати на своїй дачній ділянці.

Марія Іванова спеціально для жіночого сайту «Собі на замітку».

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015