Як діють правдиві тести на вагітність. Види тестів на вагітність

Тест — це найлегший метод визначення вагітності. Виділяють два головних види тестів на вагітність: тест з сечі і крові. За допомогою таких тестів можна швидко дізнатися результат, проте необхідно пам’ятати, що найбільш вірний відповідь дасть лише лікар. Адже всі фізіологічні особливості можна визначити будинку, наприклад наявність позаматкової вагітності або стану, схожого з вагітністю, але насправді є симптомом якої-небудь хвороби.

Принцип дії тестів на вагітність

У вагітної жінки плацента спочатку виділяє спеціальний гормон — хоріонічний гонадотропін (ХГ, ХГЛ), який не дозволяє вироблятися новим яйцеклітин, не даючи таким чином розвинутися вторинної вагітності. Як раз на виявленні такого гормону і заснована раннє (з першої доби затримки менструації) діагностика. Точніше сказати, тест виготовлений так, що фіксує певну кількість ХГЛ в організмі жінки. Коли тест покаже позитивний результат, обумовлений фізіологічними особливостями жінки. Це можливо у перші добу затримки менструації або через шість днів. Уявлення, ніби тест виявляє вагітність через день після зачаття, в корені невірно, так як лише при збільшенні концентрації гормону в сечі справді можна дізнатися результат. Незалежно від якості тестів, яка зумовлює ступінь їх точності, позитивний результат може бути тільки після закінчення 14 днів після овуляції. Ось чому фахівці радять виконувати тестування лише після затримки місячних.

Тести на вагітність, які застосовують в домашніх умовах, — це в основному тести, що визначають вагітність по сечі. Вони досить прості у вживанні і при цьому дешеві. Найчастіше такий тест проводиться за малу кількість часу і надає вірні результати в 99% випадків. Тести на вагітність можна придбати в аптеках або магазинах без призначення лікаря. Помилковий позитивний відповідь буває вкрай рідко, а ось невірні негативні цілком можуть бути часто, якщо тест робити передчасно, до вироблення потрібного кількостей ХГЛ.

Чутливість тестів


Виділяють два їх види залежно від чутливості:

1. Встановлюють вміст ХГЛ від 10 мЕд/мл За допомогою цих тестів можна визначити вагітність на шосту добу після запліднення. Необхідно врахувати, що запліднення відбувається пізніше зачаття.

2. Визначають зміст від 25 мЕд/мл Дані тести, звичайно, дешевші, вони можуть виявити вагітність на більш пізній термін.

Тести-смужки

Дуже популярний вид тестів. Для застосування тесту-смужки треба набрати сечу в чистий посуд, опустити тест на 15 секунд до вказаної відмітки, подивитися результат через 4 хвилини. Коли на тесті з’являється одна червона смужка — це означає, що вагітності немає, коли дві червоні смужки — це означає вагітність.

Планшетні тести

Вважається, що планшети точніше смужок, так як реактив закритий пластиковим каркасом. Для застосування тесту також потрібно зібрати сечу, а після додається піпеткою капнути трохи в віконце на тесті. Через 5 хвилин подивитися підсумок.

Струменеві тести

Найбільш новомодні тести. Для їх застосування не треба збирати сечу, варто лише на кілька секунд піднести тест під струмінь — і все.

Електронний тест

Дії виробляються ті ж, що і в інших випадках, тільки замість смужок виникає напис «вагітна» або «не вагітна».

В яких випадках результат може бути помилковим?

Результат може бути хибним, якщо:

  • у тесту закінчився термін придатності;
  • існують хвороби, які викликають виділення ХГЛ (дисфункція яєчників, пухлини і т. д.);
  • вживалися гормональні ліки або сечогінні препарати.

Отже, отриманий результат тесту

Тест потрібно проводити тоді, коли приблизно має виникнути менструація. Після того, як отриманий результат тесту, необхідно незалежно від підсумку сходити на прийом до фахівця. Тільки лікар може виключити позаматкову вагітність, а раннє обстеження стане гарною страховкою для вдалого розвитку вагітності. У разі, якщо затримка триває, а тест виявляє негативний підсумок, гінеколог виявить причину порушення менструального циклу.

Максимальна ефективність тестів на вагітність

Для того щоб тест дав достовірний результат, важливо слідувати вкладеної інструкції. Існує кілька правил, як отримати більш достовірний результат:

  1. Не потрібно намагатися визначити наявність вагітності пізніше ніж через 5 хвилин від початку проведення тесту. Лише до цього тест дає вірний результат. Навіть якщо після 5 хвилин з’явилася друга смужка, це не буде надійним результатом.
  2. Вміст ХГЛ у крові більше, ніж у сечі, відповідно аналіз крові дає правильний результат на більш ранньому терміні.
  3. Тест більш точний, коли він виконується вранці, за умови, що вночі ви не ходили в туалет.
  4. При несистематическом менструальному циклі термін вагітності, можливо, буде менше передбачуваного, відповідно тест може видати псевдонегативний результат.
  5. Не можна застосовувати тест у несвіжої частини сечі, тоді він може видати невірний результат: тест необхідно проводити відразу після сечовипускання.
Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015