Як дожити до 120

Згідно легендам буддизму, тривалість людського життя була 80 тисяч років! Біблійний Адам жив 930 років, Ной — 950. Господь сказав: «Нехай залишиться мій дух в людині назавжди. Якщо людина — істота тілесна: нехай живе лише 120 років». Сучасні геронтологи (вчені, що вивчають процес старіння) говорять так само: 120 років — це межа людського життя.

Рекордсменка Жан Калмен померла в 1997 році у віці 122 роки. Новітні відкриття в галузі медицини, генетики і біотехнології, вселили надію на збільшення цієї межі.

Війна зі старінням

Людина мріє як можна довше насолоджуватися здоров’ям, силою, розумовими здібностями, одним словом — молодістю. Чоловіки і жінки шукають сучасні еліксири молодості у лікарів, дієтологів і косметологів. А дехто, залежний від вживання засобів, що омолоджують, потрапляє в психіатричні клініки. Є такі, хто заради молодості йде на будь-який ризик, наприклад приймають уколи, не будучи впевненими в їх дії. Як, наприклад, режисер Олівер Стоун. Він не приховує, що для збереження молодецького вигляду регулярно ходить до лікаря за кінською дозою вітамінів і новою порцією гормону росту. Деякі лікарі стверджують, що в гормоні росту є справжній еліксир молодості. Якщо його регулярно вживати, то зникає жир, а м’язова маса збільшується. «Еліксир» має також і протипоказання: загрожує цукровий діабет, збільшенням серця, підвищенням тиску, інфарктом. Але охочих «омолодитися» це не зупиняє.

Людство живе сьогодні значно довше, ніж колись, але йому не вдалося перейти межа можливостей людського організму. Наука перемогла лише частина хвороб, які передчасно забирали людей з цього світу. Ліквідувати всі хвороби — означало б додати до життя ще кілька років. Старість — природний кінець життя, записана в наших генах, а не хвороби, які можна вилікувати. Так кажуть одні. Інші вчені заперечують: намагаються знайти ці гени, змінити їх і «перебудувати» біологічний годинник! І так вже кілька років генетики з запалом шукають «ген довголіття». Але ні один з учених, і навіть все відразу, не можуть затримати старіння. Незважаючи на великі старання, досі не знайдені диво-пігулки.

Рецепт продовження життя

У мріях можемо собі уявити, що достатньо буде однієї рожевої таблетки, яку будемо вживати щоранку, — і ми вічно молоді. Порівняно з чудесної пігулкою, «рецепт молодості» старий як світ:

  1. щодня снідати;
  2. обмежити споживання жирних та солодких страв;
  3. займатися спортом;
  4. не вживати у великих кількостях алкоголь;
  5. не курити;
  6. спати по вісім годин на добу;
  7. не засмагати на сонці до виду «шоколадки»;
  8. уникати стресів.

Ефекту від здорового способу життя ніхто не заперечує.

Натуральні продукти для продовження життя

Вчені стверджують, що саме натуральні продукти продовжують нашу молодість. У десятку найбільш корисних продуктів, які можуть нас вберегти від старіння і новоутворень, увійшли: помідори, шпинат, часник, брокколі, горіхи, вівсяні пластівці, лосось, червоне вино, а ще зелений чай.

Але водночас вони застерігають, що будь-які людські старання щодо збереження молодості зійдуть нанівець, якщо ми будемо зловживати алкоголем і курити. А також підкреслюють, що сонце — це перший ворог у боротьбі за молодість. 20-річна дівчина, яка мріє «шоколадкою» повернутися з курорту, як Наомі Кемпбелл, може виглядати старше 40-річної дами.
Найтриваліша життя чекає японців. Жителі цієї країни, народжені в 2000 році, найімовірніше, будуть жити 81 рік. Кажуть, це завдяки дієті, в яку входить риба і овочі.

Культ молодості

В рецепті довголіття знайшлося місце не тільки для тіла, але і для душі. Психологи прийшли до висновку: довше живе той, хто не боїться старості і думає про неї оптимістично. Літній чоловік м’який і доброзичливий — залишається молодим душею, а воля до життя допомагає йому перебороти фізичну слабкість. Часто довго живуть особи у міцній і дружній сім’ї, де люди похилого віку до кінця життя оточені теплом і повагою, беруть активну участь у вихованні онуків, просто відчувають себе потрібними близьким.

Культ молодості охоплює наше старіюче суспільство. Статистика свідчить, що люди живуть довше і менше народжують.
Можливо, в далекому майбутньому всі, кому виповниться 20 років, будуть ходити до лікаря, фахівця з сповільнення старості? Він випише рецепт на «еліксир молодості», пацієнти регулярно будуть навідуватися до нього і будуть вічно молодими. Мрії, мрії… А може реальність?

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015