Як купити краще автокрісло для дитини? Поради і відгуки

Сучасний ринок заповнений сотнями автокрісел. А адже мова йде про комфорт і безпеку Вашого малюка — без автокрісла їздити не можна. Як вибрати автокрісло, яке буде відповідати всім необхідним вимогам? Відповідь проста — потрібно про цих самих вимогах дізнатися!

Зміст статті:

 • На які групи поділяються автокрісла?
 • Критерії при виборі автокрісла
 • Додаткові критерії при виборі автокрісла
 • Де краще придбати автокрісло для дитини
 • Відгуки батьків про моделі автокрісел

Існуючі автокрісел групи

Вибирати автокрісло слід за кількома критеріями і для початку необхідно розібратися в групах автокрісел (віково-ваговий приналежності):

1. Група 0 (Призначені для дітей вагою до 10 кг (0-6 міс.))

Взагалі-то це люльки, як у візках. Вони рекомендовані до використання тільки в разі наявності медичних показань, оскільки мають низький рівень захисту.

2. Група 0+ (Призначені для дітей вагою від 0 до 13 кг (0-12 міс.))

Ручка, якою оснащені більшість автокрісел цієї категорії, дозволяє переносити дитину прямо в ньому.

Внутрішні ремені такого крісла, забезпечують безпеку дитини.

3. Група 1 (Призначені для дітей вагою від 9 до 18 кг (9 міс.-4 роки)

Безпека малюка забезпечується внутрішніми ременями або столиком безпеки.

4. Група 2 (Призначені для дітей вагою від 15 до25 кг (3-7 років))

Безпека улюбленого чада в автокріслах цієї категорії, крім внутрішніх ременів самого крісла, забезпечується ще й ременями безпеки автомобіля.

5. Група 3 (Призначені для дітей вагою від 22 до36 кг (6-12 років))

Автокрісла цієї категорії практично порожниною зняті з виробництва, оскільки не відповідають стандартам безпеки із-за відсутності бічного захисту — воно й зрозуміло, адже це просто сидіння без спинок.

На що слід звертати увагу при виборі автокрісла?

Коли Ви визначилися з групою автокрісел, яка підходить саме Вашій дитині, переходьте до наступного етапу — пошуку ідеалу всередині групи.

 1. Розміри автокрісла. Незважаючи на приналежність крісел до однієї групи, всі вони різних розмірів. Є просторі моделі, а є й не дуже. У деяких автокріслах малюки можуть їздити до року (якщо вибрано простора модель);
 2. Кріплення внутрішніх ременів автокрісла повинні бути комфортними, міцними і надійними. Вони повинні виключати можливість їх відкривання самою дитиною. А так само повинен бути виключений ризик травмування цими кріпленнями при можливому ударі;
 3. Установка автокрісла. Проводиться кількома способами:
 • За допомогою ременя безпеки самого автомобіля

Істотним плюсом такого способу кріплення є те, що автокрісло можна використовувати в різних автомобілях по черзі. Однак, незважаючи на надійність, через хитромудрого способу встановлення більшість автокрісел виявляється в результаті неправильно закріпленими;

 • Кріплення ISOFIX

З 1990 року є альтернативою кріплення ременем безпеки. З застосуванням цього способу, автокрісло жорстко кріпиться до кузова авто. При цьому практично виключена ймовірність неправильної установки крісла. Надійність системи ISOFIX підтверджена численними краш-тестами. За допомогою системи ISOFIX кріпиться саме крісло, а дитина в ньому — ременем безпеки автомобіля і внутрішніми ременями автокрісла.

Недолік системи ISOFIX — обмежений вага дитини (до 18 кг). Він вирішується за допомогою з’єднання нижніх кронштейнів автомобіля з кріпленнями сидіння авто.

Додаткові критерії при виборі автокрісла для дитини

Є деякі деталі, які варто врахувати при виборі автокрісла:

 • Можливість регулювання нахилу спинки. При виборі автокрісла для дитини, орієнтуйтеся по передбачуваної тривалості поїздок. Якщо тривалих поїздок не уникнути, то варто вибрати крісло, що дозволяє перевозити дитину і в положенні лежачи;
 • Діти старше року, вперше зіткнулися з необхідністю сидіти в автокріслі, можуть відреагувати досить негативно. Спробувати вирішити цю проблему можна, вибравши крісло, оформлене в улюбленої тематики дитини, або написавши для нього історію, в якій це зовсім не автокрісло, а наприклад карета, сидіння спортивного авто, або трон;
 • Автокрісло обов’язково має бути зручним саме для вашої дитини, тому за такою важливою покупкою краще відправитися разом з малюком. Не посоромтеся посадити його в придивилася модель;
 • Марка автокрісла. Як не дивно, в області виробництва автокрісел, фраза «розкручений бренд», означає не тільки високу ціну, але і перевірений рівень надійності, підтверджений численними і багаторічними дослідженнями, краш-тестами; а також повна відповідність європейським вимогам безпеки.

Де дешевше купити автокрісло?

Це досить актуальне питання, оскільки в наш час існує кілька варіантів на вибір:

1. Покупка в магазині
Має ряд суттєвих переваг — можливість побачити товар на власні очі, посадити в нього дитину. Ви так само можете переконатися в достовірності автокрісла, подивившись сертифікат якості. Недолік — висока ціна.

2. Покупка в інтернет-магазині

Ціна тут, як правило, нижче, ніж у звичайному магазині, так і з якістю товару навряд чи помилитеся, якщо виберете перевірений бренд і купуйте автокрісло на сайті виробника. Однак не слід забувати, що ідеального автокрісла не існує, і модель, в якій комфортно одному малюкові — може зовсім не сподобатися іншому. Обмін займе деякий час, а витрати на пересилку вам і зовсім ніхто не відшкодує. Маленька хитрість: якщо у вас є можливість, виберіть повністю вас влаштовує автокрісло в звичайному магазині, запам’ятайте його марку і модель. А тепер знайдіть сайт обраного виробника і там замовте ту модель, яка Вам потрібна!

3. Купівля автокрісла «з рук»

Треба сказати, що це досить ризиковане підприємство, оскільки не виключено, що продається крісло вже було учасником ДТП або неакуратно експлуатувалось, у результаті чого могла отримати пошкодження. Не забувайте про те, що на кону стоїть комфорт і безпека дитини. Так що покупку автокрісла з рук, краще здійснювати у знайомих, в порядності яких ви повністю впевнені. І не соромтесь ретельно оглянути крісло на предмет наявності пошкоджень, у тому числі і прихованих. Очевидна перевага покупки з рук — низька ціна.

Відгуки батьків — власників автокрісел:

Ігор:

Син з самого народження їздить в машині тільки в автокріслі — у нас з цим суворо. Мабуть із-за того, що з народження — проблем не було ніколи — він звик, та й зручно йому там. Крісло ми вже міняли, виріс, звичайно. А крім зручності, взагалі не розумію тих, хто дітей без автокрісла перевозить — на дорогах стільки несамовитих людей.

Ольга:

Ми жили в маленькому містечку, де все поруч і в машині просто не було необхідності — все пішки, ну максимум на таксі, якщо дуже терміново треба. А коли Аришке 2 роки виповнилося — переїхали у велике місто. Довелося купити автокрісло — донька орала благим матом, я ніколи не думала, що посидіти в автокріслі, така проблема. Ну, кричати вона поступово перестала, але любові до нього не додалося — все одно їде, пхикає всю дорогу. А крісло хороше дороге, і за розміром начебто підходить. Що робити?

Валентина:

Наслухавшись історій, про труднощі пересування в автокріслі — ми з чоловіком довго думали, як наш хлопчик до автокрісла поставиться (Вані три роки було). До цього ми дуже рідко на машині з дитиною їздили, і я його завжди на руках тримала. Ну, я почула, як люди вигадують всякі історії. Ми купили дуже маленьку машинку гоночну і чоловік почав захоплюватися нею так, що і дитині цей захват передався. А потім він почав розповідати нескладно про гонщиків і їх автокріслах — так гарно виходило в чоловіка, що до кінця бесіди вони твердо вирішили, що бути гонщиком здорово. А потім ми «ненароком» зазирнули у відділ автокрісел, де чоловік сказав Вані, що гоночні сидіння виглядають саме так. Винагородою за докладені нами зусилля було прохання купити йому таке. Тут вже примірки почалися — точно не пам’ятаю яке ми тоді обрали, адже п’ять років вже з тих пір пройшло і крісло у нас вже інше, але аж до того, як Ваня з нього не виріс, їздив він на ньому із задоволенням. Може кому-то наш досвід буде корисним.

Аріна:

Автокрісло — це велика знахідка! Не знаю, що б я робила без нього, адже мені доводиться мотатися на машині з донькою по кілька разів туди і назад. Рух в місті напружений і я не можу постійно відволікатися від дороги. А так я знаю, що моя донька надійно закріплена, і їй ніщо не загрожує. Навіть якщо закричить, то це максимум через зниження іграшки. Крісло купували в магазині, я і зараз не знаю, що група у нас — ми з донькою просто в магазин прийшли, продавець запитав, чи немає проблем з хребтом, і уточнив її вагу. Підібравши нам крісло, він навіть показав, як його встановлювати. Проблем до речі «освоєння» крісла не викликало — дочка не влаштовувала істерик (хоча їй вже 1,5 року) може тому, що до цього вона взагалі в машині не їздила і не знала, що їздити і без атокресла можна. Просто сіла в крісло, я її пристібнула і ми поїхали.

Якщо Ви знаходитесь в пошуку ідеального автокрісла для Вашого малюка або є власником автокрісла, поділіться з нами своїми думками!

Автор: Наталі.

Ссылка на основную публикацию