Як лікувати псоріаз

Багато хто з нас стикалися з такою проблемою захворювання — псоріаз як лікувати, які симптоми, можна назавжди позбутися від нього. Псоріаз є дерматозом, і хронічним неінфекційним захворюванням, в основному вражає шкірні покриви.

Хвороба ця успадковується генетично, а тому вважається спадкової та засоби лікування псоріазу різноманітні. Недуга цей незаразен, у вигляді відсутності зараження, крім, як з народження за генетичним спадок від батьків, до речі, вірогідність захворіти на псоріаз, якщо хворі їм шпалери батьки статистично становить 30%. Тому не варто переживати при контакті з хворим на псоріаз, якщо ви опинилися поруч і стикалися з ним, це все лише шкірна екзема. Хвороба вважається однією з найвідоміших і поширених у світі, захворюваністю страждають приблизно 4% всього людства світу.

Історія хвороби сходить до стародавніх часів, як вилікувати псоріаз задавалося питанням не одне покоління, так як вона вперше згадана в 35 році до н. е. і описана навіть у Біблії. Вчені і дослідники старовини знаходять сліди цієї хвороби, вивчаючи стародавні тіла, які збереглися завдяки процесу муміфікації. Дійшли до нас методи лікування псоріазу, у старовину, які описували стародавні греки, наприклад, про лікування недуги впливом сонячних променів на уражені ділянки шкіри. Під час хвороби в середні століття хвороба вважалася, проказу і інфіковані ізолювалися від суспільства. З початку 19 століття, в далекій Англії лікар Роберт Уиллен поклав початок наукового обґрунтування та дослідження хвороби бажаючи знайти ліки від псоріазу, методом опису і вивчення клінічних форм захворювання. З того часу було багато вивчено і описано симптомів захворювання, проведено величезну кількість досліджень псоріазу, шкірних проявів хвороби, розроблено безліч препаратів для лікування, а також придумана не одна мазь від псоріазу.

Хто більш схильний до хвороби

У наш час найбільше поширення захворюваності належить переважно європеоїдної раси, захворюваність в Африці і Азії особливо мала. Велике поширення хвороба знайшла в країнах Європи та Америці. В рівній мірі захворювання схильні як чоловіки, так і жінки, кожен з них замислювався, як вилікувати псоріаз лікування мазі, що знімають симптоми недуги. Однак якщо псоріаз у жінок частіше проявляється в ранньому віці, то чоловіки більш схильні до хвороби в похилому віці. Нерідко бувають випадки прояву захворювання у дітей та немовлят. Хворіли цією хворобою багато відомі особистості, наприклад Йосип Сталін, а також Вінстон Черчілль, який страждав на псоріаз запропонував спорудити золотий пам’ятник людині, яка зможе відкрити таємницю хвороби псоріаз, як вилікувати цю недугу. Національний Фонд псоріазу в Америці призначив премію схожу за розмірами на Нобелівську премію, лікаря, який позбавить людство від напасті.

Опис симптомів хвороби

Псоріаз — хронічне шкірне захворювання, яке передається генетично і вражає шкіру, суглоби, лікті, також буває псоріаз на голові лікування, якого трохи важко з-за волосяного покриву. Зустрічається хвороба дуже часто у людей зі світлою шкірою. Захворювання найчастіше виражене появою червоних, сухих, що виступають над поверхнею шкірного покриву плям. Називаються ці плями псоріатичних бляшках. Багато хворих можуть не мати характерно виражених видимих плям шкіри, що утруднює визначення самої хвороби і методи лікування псоріазу. Найчастіше псоріатичні бляшки спочатку з’являються в місцях, що піддаються тертю і тиску, таких як колінні згини, поверхні ліктьових згинів, на сідницях. Є можливість виникнення на шкірі частини голови, на поверхні кистей долоні, підвішеній поверхні стоп, на зовнішніх статевих органах, практично можуть виникати на будь-якій поверхні шкіри. Визначення діагнозу псоріазу для його лікування характеризується клінічною картиною, згідно з якою відбувається поява папупезной мономорфной висипу, що складається з папул розміром близько 2 мм до 1см в діаметрі. Такі папули мають округлі обриси рожевого або червоного відтінків, часто покриті білими або сріблястими лусочками і супроводжуються деяким виступом над поверхнею шкірного покриву. Такі ж ознаки виявляються, якщо виник псоріаз на голові лікування, якого супроводжується дратівливим болісним свербінням. При почесывании папули проявляється такі діагностичні феномени, як стеаринові плями, коли лусочки схожі на стеарин легко відокремлюються від поверхні папули, після чого стає видно червонувату вологу поверхню. Потім відбувається поява точкового кров’яного виділення на вологій гладкої поверхні, це помітно, якщо ви невміло проводите лікування псоріазу в домашніх умовах або сильного почісування при сильному свербінні, який постійно супроводжує захворювання.

Папули також відрізняються схильністю до вираженого ексцентричного росту, призводячи до сливающемуся утворенню бляшок в згуртовані ділянки ураження шкірного покриву мають нерівні контури. Якщо застосовувати засоби лікування псоріазу, це може привести до поліпшення процесу одужання шляхом характерного ослаблення інтенсивності забарвлення навколо папул і розсмоктуванню висипань, яке бере початок з центральної частини, в результаті якого псоріатичні елементи починають набувати гирляндоподобную або кольцевидную форму. У протилежному випадку, якщо закинути методи лікування псоріазу, починає наростати нову кількість висипань, виникає яскравий червоний обідок навколо папул, який позбавлений лусочок і супроводжується сильним свербінням, при думці про який приводить в жах, змушуючи задуматися про думки, що якщо псоріаз — як лікувати. Сама хвороба характеризується хвилеподібним перебігом, спонтанними періодами лікувального впливу або спровокованими несприятливими впливами як вживання алкоголю, стреси, зараження іншими інфекціями або інших загострень. Ступінь тяжкості хвороби може протікати у хворих різноманітно, в залежності від фізіології хворого, приймає чи ні процедури та ліки від псоріазу, і може бути від деяких невеликих поразок шкірного покриву, до загального покриття тіла псоріатичних папулами і бляшками. Часто зустрічаються ураження на нігтях рук і ніг, можливо навіть і без інфікування інших ділянок шкіри. Також захворювання може іноді викликати запалення і ураження суглобів.

Різновиди захворювання псоріазом

Бляшковидный псоріаз

Найпоширенішою формою захворювання є бляшковидный псоріаз, по-іншому ще називають простий псоріаз, також його називають, звичайний псоріаз, вульгарний псоріаз спостерігається у людей, що проходять лікування псоріазу в домашніх умовах у 80 % хворих. Найбільш часте прояв бляшковидного псоріазу трапляється у вигляді піднятих папул над ділянками здорової шкіри і мають характерний вигляд червонуватою, запаленої, сухий, лускатої і запаленої гарячої шкіри. Ці ділянки червоної шкіри псоріатичного ураження легко схильні до травм і можуть кровоточити з-за вмісту в ній великого скупчення дрібних судин. Такі псоріатичні бляшки, якщо не вживати мазь від псоріазу, можуть мати характерну тенденцію збільшуватися в розмірах, а також злитися з сусідніми бляшками, формуючи при цьому спільні пластини бляшок.

Зворотний псоріаз

Зворотний псоріаз, псоріаз згинальних поверхонь в основному виглядає, як не лущаться, запалені, гладкі плями. Знаходяться вони, якщо не брати домашнє лікування псоріазу в складках шкіри при відсутності або мінімальних ураженнях інших здорових ділянок шкіри, а також не особливо виступає над поверхнею шкіри. Ця форма захворювання найчастіше вражає складки шкіри на внутрішніх поверхнях стегон, в паху, в області пахвових западин, на зовнішніх статевих органах, а також на складках здорової шкіри в області молочних залоз у жінок. При відсутності засоби лікування псоріазу хвороба прогресує і особливо піддається погіршення стану під впливом частого тертя, виділення поту і травмування шкіри, а також часто ускладнена і супроводжена стрептококової піодермією або вторинним отриманням грибкової інфекції.

Каплевидний псоріаз

Інша різновид такого захворювання — каплевидний псоріаз, характеризується великою наявністю кількості маленьких, червоних, сухих, що виступають над поверхнею шкіри, схожих за формою на краплеподібні, невеликі точки, округлі елементи ураження. Якщо у вас такий псоріаз, лікування народними засобами було запущено, отже, псоріатичні елементи зазвичай будуть собою всипати масові поверхні здорової шкіри, найбільш частіше стегна, але також можуть спостерігатися на плечах, передпліччях, стегнах, спині, шиї, волосистих частинах голови. Каплевидний псоріаз найчастіше спочатку розвивається і загострюється у результаті після проходження лікування стрептококової інфекції, а також типових випадків стрептококового фарингіту і стрептококової ангіни.

Пустульозний псоріаз

Ексудативний псоріаз або пустульозний псоріаз давно є одним з найбільш важких форм шкірного псоріазу, якщо не приймати ліки від псоріазу, то клінічна картина захворювання виглядає таким чином. Над поверхнею шкірного покриву утворюються підняті пухирі або бульбашки, які наповнені неінфікованій, запальної та прозорою пустули. Шкіра на цій поверхні і навколо неї гаряча, червона, набрякла, потовщена і запалена, якщо запустити лікування псоріазу в домашніх умовах, може легко відшаровуватися. Може також спостерігатися повторне інфікування пустул, у цих випадках вони набувають характерне гнійне запалення. Пустульозний псоріаз буває локальним і обмеженим, при цьому найбільш часто його локалізація припадає на гомілки і передпліччя, і носить назву пальмоплантарный пустульоз. Якщо запустити домашнє лікування псоріазу, бувають важкі випадки з широким розповсюдженням запалених пустул на всій поверхні здорової шкіри на тілі, а також тенденцією до їх загальної злиття у великі великі пустули.

Псоріаз нігтів

Псоріаз нігтів, інша назва псоріатична ониходистрофия характеризується утворенням на нігтьових пластинках, плям, точкових заглиблень, які схожі на зовнішню поверхню наперстка, а також різноманітним і неприємних змін зовнішнього вигляду нігтьової пластинки на пальцях ніг і рук. При недостатньому використанні засоби лікування псоріазу, проявляються зміни, що включаються в себе зміну кольору нігтьового рогового наросту і нігтів. Тобто появи на нігтях обілення, посерения або пожовтіння, а також потовщення шкіри біля нігтьового наросту і під нігтями, збільшення нігтя і його розшарування, підвищення розвитку ламкості нігтів і навіть втрати нігтів повністю. Якщо домашнє лікування псоріазу малоефективно, може виникнути на ураженій ділянці нігтя по периферії запальна облямівка. Яка являє собою у нігтьовому ложі край папули, просвечивающийся крізь ніготь, яка в свою чергу починає сильно кришитися і утворює в ній лунки.

Псоріатичний артрит

Псоріатичний артрит в основному проявляється, при неефективному лікуванні псоріазу народними засобами і супроводжується запаленням сполучної тканини і суглобів. Він вражає будь-які суглоби, а найбільш найчастіше дрібні суглоби фаланг ніг або пальців рук, однак в процесі запалення в процес втягуються великі суглоби, а також у рідкісних випадках суглоби хребта, колінні, тазостегнові суглоби і крижово-клубові зчленування. Псоріатичний артрит особливо при запущеній профілактики як вилікувати псоріаз як захворювання, можуть бути настільки виражені симптоми, що може призвести до тяжкого ступеня інвалідності. Спочатку хворі починають скаржитися на сильне відчуття болю у суглобах, потім починає розвиватися їх припухлість, виникають вивихи та підвивихи, обмежуються рухи суглобів. Процес, якщо не призначити засоби лікування псоріазу починає закінчуватися стійкою деформацією суглобів і при нездатності пересуватися без різних пристосувань, приковує хворого до ліжка. При найбільш важких формах і випадках псоріатичного артриту підвищується можливість іммобілізації хворих, що призводить до виникнення пневмонії або пролежнів. У деяких важких випадках тривале відсутність лікування псоріазу призводить до летального результату.

Псоріатична еритродермія

Псоріатична еритродермія найбільш поширено проявляється повним лущенням та запаленням на більшій частині поверхні здорової шкіри, а також в деяких випадках відшарування частин шкіри хворого та може супроводжуватися сильним інтенсивним сверблячкою, болем зіткнення з шкірою, оттеком підшкірної клітковини і шкіри. У деяких хворих при інтенсивному лікуванні псоріазу в домашніх умовах, такому як довготривалі сонячні опромінення, енергійного розтирання мочалкою шкіри, частого прийняття надто гарячих ванн, аутоінтоксикації може виникати підвищена температура тіла та розвиток еритеми. Спочатку відбувається поява на вільних ділянках шкіри від псоріатичної висипки еритеми, потім вони можуть злитися в суцільну еритродермію. Потім ці папули і бляшки стануть невидимими, і уражена шкіра стане рясно лущиться тонкими пластинками у вигляді лусочок, можуть випадати волосся, легко відшаровуватися і товщати нігті. При поновлюваному прийнятті ліки від псоріазу та нормального лікування, картина захворювання через недовгий час змінюється, лікуватися еритродермія, і відновлюється легка ступінь хвороби псоріаз. При нестабільному лікуванні, особливо при різкій відміні призначеного лікування та посилення положення прийняттям алкоголю, запалення простудними захворюваннями, нервово-психічним стресом, захворювання може ускладнитися і перейти в пиодермию або сепсис, що при недотриманні методів лікування псоріазу трансформується в бляшковидный вульгарний псоріаз, що посилить лікування захворювання.

Визначення діагнозу захворювання псоріазом

Визначення діагнозу нескладно і ґрунтується в основному на огляді зовнішнього вигляду шкіри. Якихось специфічних аналізів крові або діагностичних процедур для визначення захворювання псоріаз не існує. Однак при важких формах хвороби можуть бути певні відхилення в аналізі крові, які можуть визначити, на відміну від домашнього лікування псоріазу, наявність запального і ревматичного процесів, а також біохімічні та ендокринні порушення. Необхідна буває іноді, навіть біопсія шкіри для виключення можливості інших захворювань шкіри і остаточного підтвердження діагнозу захворювання псоріазом. Також характерними ознаками псоріазу можуть бути крововиливи у вигляді точок, легке виникнення кровотечі під бляшки, при зіскоблюванні її з ділянки шкіри, що пов’язано з підвищеною проникністю і легкої ламкістю судин шкіри і капілярів, у місцях її поразки.

Лікування та профілактика хвороби

На сьогоднішній день існує безліч препаратів для такого захворювання, як псоріаз як лікувати, яке на сьогоднішній день ознаменований досить великим асортиментом ліків і мазей, що дозволяє значно полегшити перебіг хвороби, покращуючи якість життя хворих. В основному лікування захворювання полягає в зменшенні утворення нових клітин, поверхні шару пошкодженої хворобою шкіри, і нормалізувати їх поділ, шляхом придушення імунних реакцій, що відбуваються в шкірі, а також методами лікування псоріазу зменшити запалення, шляхом ліквідації дисбалансу між речовинами обміну. Такого роду лікування може бути як зовнішнім, так і системним.

При лікуванні псоріазу, застосовують різноманітні засоби і методи, які дозволяють вибирати програму індивідуально, яка підходить конкретно пацієнту. Вибір засоби лікування псоріазу складається при врахуванні багатьох особливостей організму пацієнта залежно від тяжкості форми захворювання, враховується кількість і обсяг висипання, вік і стать пацієнта, а також наявність у хворого інших захворювань. При важких формах хвороби, особливо при масових ураженнях покриву шкіри, які можуть досягати приблизно 20 відсотків від усієї поверхні шкіри хворого, одного дії ліків від псоріазу може бути недостатньо. У цих випадках застосовуються не тільки препарати місцевого призначення, впливу яких недостатньо, але і препарати для системного впливу. Існують різні варіанти ефективності, токсичності та переносимості різних методів і засобів лікування псоріазу у різних пацієнтів, при цьому частіше прагнуть не використовувати токсичні методи і засоби лікування псоріазу, що б зробити ризик побічного ефекту найменше можливим. Якщо поставлена мета лікування не досягнута, можуть бути застосовані інші способи лікування хворого. Вони можуть володіти не тільки великою ефективністю, але і підвищеною токсичністю, що може призвести до більш високого ризику побічних ефектів.

Місцеве лікування хворого на псоріаз

В основному в якості перших кроків лікування пробують застосувати мазь від псоріазу, розчин або крем, які наносять на уражену ділянку шкіри, таке лікування називається місцевим і служить для лікування легкої і среднетяжелой форми псоріазу. До таких мазей відносять глюкокортикостероїди, гормональні препарати, які гальмують процес запалення, а також пригнічують активність реакції імунітету і зменшують швидкість росту клітин шкіри. Якщо такою маззю лікувати псоріаз, то лущення в області пошкодженої шкіри значно зменшується. До побічного ефекту глюкокортикостероида відноситься, що ці гормональні мазі і викликають атрофію шкіри і її звикання до препарату, особливо в області природних складок та особи, тому такі мазі тривало застосовувати не можна. Наступне ліки від псоріазу складається з кальципотриола, який також пригнічує поділ клітин. Він переноситься легше і застосовується найчастіше разом з глюкокортикостероїдами. Цей препарат не рекомендується застосовувати в поєднанні з саліцилової кислотою, оскільки вона може призвести до інактивації кальципотриола. При цьому саліцилова кислота може надавати гальмуючий ефект на процес ділення цих клітин, а також знімає з деяких ділянок запалення. Також в залежності від ступеня зміни шкірних покривів при місцевому лікуванні псоріазу, може застосовуватися мазь від псоріазу, яка містить борну кислоту, дьоготь, оксид цинку.

Застосування фототерапії

Якщо застосування місцевого лікування не дає бажаних результатів, наступним кроком стане застосування фототерапії, в деяких випадках спільно з фотохимиотерапией. Одним з методів лікування псоріазу є фототерапія, яка знайшла широке застосування в лікуванні важкої форми, рецидивуючого псоріазу і перш за все, заснована на опроміненні пошкоджених ділянок шкіри ультрафіолетовими променями. Під час такого лікування відбувається пригнічення надмірної активності місцевого імунітету та запального процесу шкіри. При такому засобі лікування псоріазу варто врахувати деякі побічні ефекти, як висушування поверхні шкіри, еритема, тобто почервоніння ділянок шкіри в області застосування фототерапії. Наступною формою лікування є БУФ-терапія, яка застосовує Б-ультрафіолетові промені. Також опромінення можуть піддаватися не тільки тіло, але й окремі ділянки шкіри. ПУВА-терапія представляє собою спільне опромінення пацієнта ультрафіолетом із застосуванням препарату фотосенсибілізатора. Лікування псоріазу таким методом полягає в прийнятті хворим таблетки псоралена для підвищення чутливості шкіри до ультрафіолетових променів, і приміщенні його в спеціальну кабіну, яка оснащена УВА-лампами. Для кращого результату лікування необхідно пройти приблизно двадцять сеансів. Вживання таблетки псоралена всередину іноді викликає запаморочення і нудоту, тому замість прийняття ліків від псоріазу всередину, його можуть замінити прийомом ванни, що містить розчин з препаратом. Однак прийняття такої процедури ознаменується деякими побічними ефектами, частого відвідування числа сеансів може призвести до розвитку ракових пухлин шкіри, особливо в районі геніталій у чоловіків, а також при досягненні ультрафіолетових променів кришталика ока, можлива ймовірність отримання катаракти. Тому при визначенні як вилікувати псоріаз, цю терапію намагаються застосовувати з великою обережністю, тільки в тих випадках, де місцева терапія не настільки ефективна.

Системна терапія лікування псоріазу

Системна терапія знайшла застосування у важких випадках захворювання псоріазом і передбачає прийом препаратів, які пригнічують імунітет і знижують активне ділення клітин. В основному препарати та ліки від псоріазу призначають в ін’єкціях або всередину, які в свою чергу мають ряд побічних ефектів, які мають токсичну дію на деякі внутрішні органи, в основному на нирки і печінку, а також пригнічують імунітет пацієнта. Призначається така системна терапія строго індивідуально з проведеним контролем аналізу крові. До цієї групи препаратів відносяться: метотрексат, який сповільнює синтез ДНК, внаслідок чого гальмує поділ клітин. Ретиноєва кислота теж застосовується як засіб лікування псоріазу і уповільнює занадто швидке ороговіння клітин, циклоспорин А — пригнічує вироблення цитокіну в Т-лімфоцитах і цим знімає запалення шкірного покриву, антитФела до ФНП-α сприяють блокуванню факторів некрозу пухлини, сильного агента запалення, цим приводять у норму процеси диференціювання і ділення кератиноцитів.

Домашнє лікування псоріазу

Напевно, багато помітивши у себе ознаки захворювання псоріазу, не хочуть звертатися за допомогою до медичних працівників, у вигляді малої локальної інфекції. Ретельний догляд за своєю шкірою і лікування псоріазу в домашніх умовах допоможе вам здійснити сприятливий лікування цієї хвороби. До препаратів, які дозволяють здійснити лікування захворювання на будинку належать мазі, лосьйони, креми, лікарські засоби, вплив на шкірний покрив ультрафіолетових променів і прийняття ванн. Потрібно, піклуючись про шкірі як можна частіше підтримувати її у вологому стані. Цього можна домогтися, якщо частіше вживати мазь від псоріазу або систематично користуватися кремом. Процес вживання, мазей, кремів і лосьйонів допоможе не тільки пом’якшити шкіру і прибрати деякий запалення і сухість шкіри, але і видалити кірки пошкодженої поверхні шкіри, не викликаючи роздратування. Не варто також вживати перші-ліпші медикаменти, краще проконсультуватися у фахівця в медичному закладі або хоча б уважно прочитати інструкцію. Застосовуючи також домашнє лікування псоріазу бажано не зловживати прийняттям сонячної ванни і процедури лікування ультрафіолетовими променями. Також бажано захищати шкіру від пошкоджень і проникнення інфекцій в шкірні покриви, при занесенні інфекції негайного лікування.

Дієта під час захворювання на псоріаз

Згідно з різними даними і дослідженнями при лікуванні псоріазу у хворого присутні порушений обмін речовин, знижений імунітет, порушення функції нейроендокринної системи, незбалансована робота в травних органах, в особливості підшлункової залози та печінки. Обов’язково слід враховувати, що харчування має бути різноманітним, але потрібно виключити з раціону все, що може викликати інтоксикацію організму. Приміром, слід виключити вживання солоного, солодкого, гострого і жирного, але більше вживати продукти, що містять вітаміни. Строго заборонений алкоголь. Бажано вдаючись профілактики псоріазу використовуючи народне лікування бути розсудливими, але використовувати різні відвари з трав. І найголовніше при початку важких форм захворювання, завжди звертайтеся до лікаря, не захоплюйтеся самолікуванням.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015