Як накопичити гроші швидко — техніка накопичення грошей

Знайти гроші на потрібну річ сьогодні не проблема: якщо ніде перехопити до зарплати, чи потрібна серйозна сума — можна взяти кредит. Але береш чужі, а віддаєш, як відомо, свої. Не кажучи вже про відсотки та інші витрати.

Можливо зібрати кошти, не влізаючи в борги? Як грамотно збирати гроші?

Контролюємо витрати — накопичуємо гроші правильно

Облік сімейного бюджету — перша задача. Особливо, якщо накопиченням коштів ви плануєте займатися не сам по собі, а у статус сімейного людини. Контроль витрат передбачає врахування всіх щомісячних комунальних платежів, покупок і додаткових витрат.

Основні витрати, і як на них заощадити:

 • Рахунки за квартплату, електрика, інтернет, телефон.
  На цьому пункті особливо заощадити, звичайно, не вийде. Хоча, якщо дуже постаратися, можна знизити витрати на електрику, своєчасно вимикаючи світло і зайві прилади (+енергозберігаючі лампочки), і на воду (поставивши лічильники). Що стосується телефону з інтернетом, можна вибрати оптимальний за коштами тариф. Наприклад, якщо з міського номера ви телефонуєте раз в два місяці, то «безлимитка» вам ні до чого.
 • Одяг/взуття.
  Верхня одяг і взуття не потребують щомісячне оновлення. Та й від двадцятої кофтинки в шафі, а також від 30-ї пари колготок «про запас» і чергового комплекту нижньої білизни за схемою «Яке гарне! Хочу, хочу, хочу!», можна обійтися. Перш ніж купити річ, подумайте — вам дійсно вона потрібна, чи все-таки апокаліпсис не настане, якщо ви залишите її в магазині? Почекайте день-два. А краще тиждень. Швидше за все, ви зрозумієте, що прекрасно обходитеся без неї. Ще один варіант — відкрити окремий рахунок спеціально для витрат на одяг і знімати кошти тільки за крайньої необхідності.
 • Харчування.
  Та сама стаття витрат, на яку слід розподіляти кошти одразу на місяць вперед. Інакше ви ризикуєте останній тиждень перед зарплатою просидіти на китайської локшини. Другий нюанс (і найголовніше) — діти. Проживаючи в своє одиноке задоволення, можна легко заощадити на харчуванні — пити чай без цукру, обходитися без спецій, соусів і вишукувань та ін. Але дітям потрібне повноцінне харчування. Тому кошти на їжу повинні бути завжди.
 • Транспорт.
  При регулярних поїздках вигідніше придбати єдиний проїзний, замість таксі можна скористатися громадським транспортом, а пару зупинок до пункту А можна прогулятися пішки (заодно скинути півкіло зайвих сантиметрів і забезпечити мозок корисним киснем).
 • Непередбачені витрати.
  Кошти на ліки, на випадки форс-мажору (потік кран, зламався праска, карапуз пролив каву на робочий ноутбук тощо), термінові «пожертвування» у «фонд школи» тощо — завжди повинні бути на окремій поличці. Життя, як відомо, непередбачувана, і краще перестрахуватися від несподіваних подарунків долі. Читайте також: Де взяти гроші терміново?
 • Розваги, відпочинок, подарунки.
  Якщо ви поставили собі мету — терміново накопичити на дійсно потрібну річ, то з розвагами можна і почекати. Або згадати про розваги, які доступні навіть з мінімальною сумою на руках.

Всі витрати за місяць вносите в блокнот. Підводячи підсумок, ви побачите — без чого ви прекрасно могли обійтися, на чому можна заощадити, скільки конкретно потрібно грошей на життя, і скільки залишається з вирахуванням цих обов’язкових витрат на «свиню-скарбничку».

Приємний бонус: питання «Де гроші, Зін?» більше не буде — все пораховано і зафіксовано. І пам’ятайте: мова йде не про те, щоб перетворитися в скупердяя і головного скнару на районі, а про те, щоб навчитися грамотно розподіляти кошти.

Як накопичити гроші — основні принципи, варіанти та рекомендації

 • Порахуйте — яка сума щомісяця приходить вам в сімейну скарбничку. Навіть якщо робота відрядна і вдома — середній дохід обчислити нескладно. Складіть всі доходи, включаючи обидві зарплати подружжя, пенсії/грошової допомоги (якщо є), «халтури» і «шабашки». Розділіть кошти відповідно обов’язковим витрат (див. вище), а гроші, що залишилися, сховайте в ту скарбничку, яка вам найбільш близька — в панчоху, під матрац, в банк, на ощадкнижку, в сейф або у фамільну цукорницю он у тому кутку серванта.
 • Вирушаючи на вулицю (особливо, за провіантом або на шопінг від стресу), залишайте в гаманці рівно стільки готівки, щоб вам вистачило на саме необхідне за списком (список пишіть заздалегідь). Решта — «під матрац». Зайві кошти в гаманці — спокуса витратити. І не ходіть в магазин з пластиковою карткою. З карткою неможливо обмежити себе в бажаннях — «а ще солоденького треба до чаю», «ой, а порошку-то всього кілограм залишився», «треба б цукру про запас купити, поки на нього знижка» та ін. «Пластик» — тільки для зняття готівки!
 • Платіть собі і тільки потім — всім іншим. Що це означає? Отримуючи зарплату, ми не встигаємо потримати її, рідну, в руках. Спочатку платимо Жекам, потім школам і аптекам, значну частину залишаємо в продуктових магазинах і пр. І тільки потім наскребаем крихти від цього пирога для себе. Робіть навпаки (зрештою, ви це заслужили): отримуючи зарплату (премію, посібник тощо), 10 відсотків негайно (поки вас не растрясли на нові чохли для стільців в класі і на підвищені тарифи за водовідведення) відкладайте! Бажано, відразу в банк під відсотки. Це заблокує доступ до коштів (зняти в будь-який момент ви їх не зможете за договором), збільшить ваш дохід (ненабагато, але приємно) і забезпечить той ресурс, який буде поступово рости і міцніти.
 • Вирішили збирати? Збирайте! Але робіть це регулярно, в обов’язковому порядку і незважаючи ні на що. Тобто, кожен місяць 10 відсотків доходу повинні йти в «скарбничку». Не вистачає грошей на сервелат до свята? Або на подарунок дитині? Або рахунки за комунальні послуги знову підросли? Шукайте додатковий спосіб заробітку. Але кубушку не чіпати: відклали гроші — і забули про них (до пори).
 • Єдина причина, по якій можна дістати гроші зі скарбнички — це можливість збільшити ці кошти (освіта, імідж та інші пункти «на перспективу» сюди не відносяться). Але є необхідна умова — грошова подушка безпеки. Вона дорівнює щомісячного доходу, помноженій на 3. Ця сума завжди повинна лежати у вашій скарбничці. Все, що понад — беріть і примножуйте.
 • Якщо свиня-скарбничка постійно спокушає вас на купівлю молотка, а гроші під подушкою так принадно шарудять — несіть кошти в банк. Цим ви заощадите нерви і вбережете себе від спокус. Головне — не вкласти гроші в перший-ліпший банк (який збанкрутує через місяць) і не клюнути на «ахові відсотки» чергового «МММ». Правило «курочка по зернятку клює» ніхто не відміняв. Краще маленькі відсотки і впевненість у цілості коштів, ніж космічні відсотки «для затравки» і прощання зі своїми грошима.
 • Навчіться цінувати себе, свою працю і гроші, які на вас, на жаль, зверху ніхто не сипле. Купуючи річ, порахуйте — скільки годин роботи вона вам буде коштувати. Вона дійсно варто того?


І ще одна порада «на ціпок»: ніколи не беріть в борг, не оформляйте кредити і не перехватывайте у батьків до получки. Вчіться обходитися тим, що маєте, і затягувати ремінь на період вимушеної економії.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015