Як навчитися рано вставати вранці — 10 кращих рецептів бадьорості

Якщо Ви з загону тих, кого ніяка сила не може вранці дістати з ліжка, хто на роботу або в школу вдається в останню хвилину, і для кого щоранку — один великий стрес, — спробуємо вам допомогти.

Читайте також: Основні прийоми тайм-менеджменту, або як взяти під свій контроль.

Перш за все, щоб вставати рано вранці, треба виконати дві умови:

 • Придумати сильну мотивацію для раннього вставання. Це може бути термінова робота, похід в перукарню, зарядка телефону, приготування смачного сніданку для улюбленої сім’ї або … ну, придумаєте що-небудь, у всіх різні причини для розлучення з Морфеєм.
 • Щоб раніше встати, треба раніше лягти. Це — проста, але дуже важлива умова, не ігноруйте його. Організм обдурити неможливо. 7-8 годин гарного сну забезпечте собі, будьте ласкаві.

А далі спробуйте втілити в життя кілька практичних порад від журналу colady.ru.

9 кращих рецептів бадьорості вранці — як навчитися рано вставати, і при цьому — добре висипатися?

 1. Не поспішайте швидко переходити на режим раннього вставання
  Кожен день переставляйте будильник на 5 хвилин раніше, поки не звикнете бути ранньою пташкою. Відмовки типу: я сова і в принципі не можу вставати рано — відмітаємо відразу, знадобиться — станемо жайворонками і взагалі ким завгодно, лише б це допомогло досягти поставленого завдання, високої мети, від виконання якої, можливо, повністю зміниться наше життя.
 2. До будильника треба дійти…
  Коли будильник варто або телефон лежить на деякій відстані від сплячого Вас, доведеться все-таки встати, підійти до нього і вимкнути.

  І відразу після цього — швиденько прибрати постіль. І бігом у ванну кімнату! Головне в цьому пункті — щоб будильник все-таки був в межах чутності.
 3. Щоб пробудження було радісним і бадьорим, сон повинен бути гарним
  Існує багато способів забезпечення міцного сну. Нагадаємо їх:
 • Прогулянка на свіжому повітрі перед сном. Зазвичай виконується непрацюючими пенсіонерами і закоханої молоддю. Приєднуйтесь!
 • Сон у добре провітреній кімнаті з відкритою кватиркою. Доступно всім.
 • Сон на зручній подушці. З віком висота подушки повинна збільшуватися. Особливу увагу приділіть шийного відділу хребта, всім його семи хребців!
 • Прослуховування перед сном приємної музики, читання улюбленої книжки, перегляд передач про природу і тварин.
 • Не їжте перед сном! Організм буде перетравлювати їжу і не дасть Вам міцно поспати. Чим важче їжа, тим важче буде сон. Внутрішня частина Вашого організму теж вимагає відпочинку, хоча б вночі, адже з ранку знову почнеться нескінченна переробка все нових і нових порцій подається вами їжі.
 • Не обговорюйте перед сном важкі проблеми, в тому числі, і самі з собою, не вирішуйте вирішуються задачі. Більшість проблем, як не дивно, через деякий час розсмокчеться сама собою, а важкі завдання вирішуються рано вранці: поки Ви спите, Ваш мозок цю задачу вирішує. Пам’ятаєте геніальну прислів’я «Ранок вечора мудріший». Іноді самі «мудровані», самі геніальні ідеї приходять в голову саме рано-вранці, годині о 4-5 ранку. Ось коли мозок клацає проблеми як комп’ютер!
 • Широка постіль і чиста постільна білизна. Це обов’язкові умови для здорового сну. Не шкодуйте на це грошей, адже уві сні ми проводимо третину свого життя. Читайте також: Який ортопедичний матрац потрібен саме Вам?
 • Швидкий душ перед сном. Діє миттєво. Тільки уявіть собі, як добре в чисту ліжечко після душу під тепленьке ковдрочку…
 • Придумати для себе гарне заохочення на завтра за такий подвиг
  Це може бути цікава справа, яка чекає не дочекається Вашого виконання, похід по магазинах і покупка давно присмотренной речі, це може бути зустріч з друзями — а то ви вже почали забувати, як вони виглядають, все-телефон, так соціальна мережа.

  У кожної людини свої причини для щастя і гарного настрою, а у багатьох людей це робота — вона ж хобі! А ось в необхідну рутину постарайтеся внести різноманітність, кожен раз можна зробити щось по-новому, додати свою родзинку. Переставте меблі, нарешті!
 • Назустріч сонячним променям
  Влітку вставати рано зовсім просто — пустіть до себе в ліжко сонячні промені, вони вас і зігріють, і розбудять.

  Сонячне світло стимулює вироблення в організмі людини важливої речовини-серотоніну — гормону щастя, а також регулює добовий ритм.
 • Не втрачайте дорогоцінного ранкового часу дарма!
  Заплануйте собі на ранок найважливіші справи. Для інформації: розумовою діяльністю найбільш продуктивно займатися близько 10 годин ранку, ну, заради об’єктивності ще в 14 і 18 годин вечора. Можете перевірити!
 • Заряджаємося енергією і бадьорістю з ранку
  І при можливості — бігайте вранці, бажано з компаньйоном. Ну а якщо на це не вистачає сили волі, кілька присідань і потягувань ніхто не відміняв. Читайте також: Користь ранкової гімнастики, або як зарядитися енергією з ранку.

  Адже треба не тільки розбудити мозок, необхідно, щоб прокинулося все тіло, заробили м’язи, кров весело побігла по жилах. «Раззудись плече, розмахнися рука!» Адже протягом дня нас чекає багато справ. Хороших і добрих.
 • Заводимо біологічний годинник
  Занадто втомлений за день людина засинає з працею. Промучившись всю ніч, він і вранці встає важко. Кожного протягом дня наздоганяє момент, коли очі закриваються самі собою. Ось і закрийте їх і поспіть, якщо є можливість, 20 хвилин. Так і скажіть своєму організму: Спати 20 хвилин! Ви здивуєтеся, але прокинетеся рівно через 20 хвилин, як Штірліц. Наші біологічні годинники працюють безперебійно.

  Біологічний годинник спрацьовують і вранці. Багато людей прокидаються за 5 хвилин до дзвінка будильника. Яке щастя — можна полежати ще цілих п’ять хвилин! За цей час можна як раз продумати, що треба зробити вранці і протягом дня, як зробити це найбільш доцільно і з меншими витратами, а також продумати логістику всіх цих дій. Шукайте нестандартні рішення. Ну а найголовніше — це прокинутися бадьорим і добре виспавшись.
 • Приємна обстановка для щасливих ранніх пробуджень
  Прокидатися і вставати потрібно в приємній обстановці: прибрана кімната, чистий робочий стіл, гарна картина на стіні, передчуття чашки хорошого чаю з медом, надія на зустріч з улюбленими людьми і просто хорошими добрими друзями.

  І нехай кількість приємних подій завжди переважає кількість неприємних. Все в наших руках!

Удачі!

Якщо Вам сподобалася наша стаття і у Вас виникли думки з цього приводу, поділіться з нами! Нам дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015