Як правильно стерилізувати банки (на пару, в духовці, мікрохвильовій печі)

Перш ніж приступити до заготівлі різних солінь і варення, будь-яка господиня повинна спочатку правильно стерилізувати банки. Процес стерилізації нескладний, хоча і займає додатково зайві п’ять-сім хвилин. Однак, незважаючи на витрачений час, ви захистите себе від проблем з помутнінням або закисанием банок в подальшому при зберіганні.

Отже, як стерилізувати банки в домашніх умовах? Розглянемо найбільш поширені і зручні способи.

 

Стерилізація банок на пару.

Тут також розрізняють декілька різновидів цього методу.

1) Для цього способу нам знадобиться спеціальний круг для стерилізації банок, який продається у всіх посудних і господарських магазинах коштує від 15 до 50 рублів (див фото). Є кола для однієї банки, а є для трьох банок.

Банку перевертаємо і ставимо шийкою вниз на коло (як на фото). А це коло, в свою чергу, ставимо на каструлю, в якій кипить вода.

У воду в каструлю також кидаємо металеві кришки, якими далі будемо закручувати банки (як на фото).

Скільки стерилізувати банки подібним способом? П’ять-сім хвилин і вимикаємо вогонь. Банку беремо рушником або рукавицями за бічні стінки, перевертаємо і ставимо на дно на підготовлену рушник, на якому в подальшому вона і буде стояти, поки не закрутимо її. Кришки з каструлі витягуємо металевим пінцетом. Якщо такого немає (хоча у кожної жінки він знайдеться), то витягуємо її двома виделками, і кладемо кришку вгору ногами, щоб не забруднити ту частину, якої ми будемо закручувати банку.

2) Банку перевертаємо і «одягаємо» на носик чайника. Для цих цілей треба мати чайник з довгим носиком, щоб банку на ньому досить добре трималася. І щоб носик був без свистка, інакше через закритий носик пар не буде виходити і банку не простерилизуется. Металеві кришки також кидаємо в чайник і кип’ятимо.

Стерилізація банок пором не вбиває всі мікроби, так як температура пари — всього 100 градусів. Але ті мікроби, які можуть викликати скисання солінь, цілком собі вбиваються при такій температурі. Тому сміливо використовуйте цей спосіб, не боячись нічого.

Як стерилізувати банки в духовці (сухий метод)

Цей метод досить простий. Але вимагає певних заходів обережності.Чисті і сухі банки ставимо в духовку, включаємо вогонь на максимум і стерилізуємо при максимальній температурі. Поруч кладемо на грати металеві кришки. Скільки стерилізувати банки цим способом? 10 хвилин при максимальній температурі. Потім відкриваємо духовку і даємо охолонути нашим банкам. Увага: в цьому способі банки нагріваються до температур вище 250 градусів. Тому вони можуть тріснути, якщо їх поставити в духовку вологими, або якщо їх відразу вийняти з духовки. Обов’язково дайте банкам охолонути протягом п’яти хвилин. І беріть їх сухим рушником або рукавицями, щоб вони не тріснули від перепаду температур.

 

Як стерилізувати банки в мікрохвильовці

Це ще один спосіб швидко стерилізувати банки в домашніх умовах. Просто встановіть чисту банку в духовку і включіть мікрохвильовку на максимум.Час стерилізування — п’ять хвилин. Увагу. Тут є одне «але»! На дно банки в цьому випадку навпаки, слід налити трохи води. Навіщо? Справа в тому, що хвилі від мікрохвильовки нагрівають саме воду, а не повітря. Вода в банку закипає, і пором стерилізуються стінки банки. Якщо ви поставите суху банку, то вона не буде стерилізуватися в мікрохвильовці. І ще. Металеві кришки стерилізувати таким способом не можна, щоб не зіпсувати мікрохвильовку. Доведеться їх знову кип’ятити.

І наостанок хочу дати пораду, як правильно стерилізувати банки.Користуватися слід тільки першим способом (з колом на каструлі). Це найбільш простий і ефективний спосіб, перевірений десятиліттями і мільйонами господинь у всьому світі.

Поліна Васильєва спеціально для сайту Sebe-na-zametku.ru

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015