Як розрахувати допомогу по пологам в 2014 році — інструкція для мам

Ймовірно, багатьох жінок, які планують свою вагітність, і жінок, вже очікують народження нового життя в недалекому майбутньому, цікавить сума допомоги у зв’язку з пологами.

Читайте також: Щомісячні та одноразові допомоги по вагітності та пологах 2014 року — як отримати їх?

Тому сьогодні ми вам розповімо, які посібники виплачує держава молодим мамам, і як самостійно можна визначити суму допомоги по пологах.

Спочатку ми хотіли б звернути вашу увагу на те, що в 2014 році відбулися деякі зміни, що впливають на суму посібників. Змінилася максимальна сума заробітку, що бере участь в розрахункових формулах допомоги по пологах в 2014 році. Тепер ліміти заробітку за 2012 рік — 512000руб, за 2013 рік — 568000 руб.

Відповідно до статті 9 ФЗ від 02.12.2013 р №349 «Про Федеральному бюджеті на 2014год…», введений коефіцієнт 1,05, підвищує дитячі допомоги на 5%.

Читайте також: Що нового в материнському капіталі 2014 року?

Тепер розміри допомоги становлять:

Індексація одноразової допомоги на коефіцієнт 1,05, що виплачується з приводу народження дитини, буде відбуватися, якщо дитина народжена 01.01.2014 і пізніше.

Розрахунковий алгоритм допомоги по пологах

Підсумувати доходи (зарплату, відпускні виплати, премії) за два минулі роки перед отриманням відпустки по вагітності та пологах.
Якщо ці суми перевищують встановлений державою максимум заробітної плати, тоді ви отримаєте найвищий розмір допомоги, що становить 207 123,00 руб. Якщо ваші менше суми граничного максимуму заробітної плати, тоді скористайтеся формулою:
де

  • 1 рік — сума всіх доходів за один розрахунковий рік;
  • 2 рік — сума всіх доходів за другий рік, бере участь у розрахунку;
  • 731 — це кількість днів, які враховуються при розрахунку (два роки);
  • Больн. — сума лікарняних днів за проміжок часу, учитывающийся в розрахунках (два роки);
  • Д — кількість днів, записаних в лікарняному листку, який видається з причини вагітності і пологів (от140 до 194дней).

Якщо ваш трудовий стаж менше півроку, то допомога по пологам нарахують, спираючись на мінімалку.

Грунтуючись на суми мінімальної оплати праці, яка з 01.01.2014 року становить 5554 руб. в місяць, допомога по пологам має бути не нижче, ніж те, коли розрахунок ведеться на її підставі.

Якщо ж ваш реальний дохід менше мінімальної зарплати, то призначається мінімальна допомога, встановлений законом.

Приклад, як розраховується допомога по пологам:

Васильєва І. Н. пропрацювала на ПАТ «Праця» з серпня 2011 року. У січні 2014 року вона збирається йти у відпустку по вагітності та пологах. Васильєва здала в бухгалтерію лікарняний лист тривалістю 140 днів, починаючи з 21 січня. Розрахунковими роками у неї будуть 2012 і 2013, т. е. 731 календарний день. У цей період Васильєва І. Н 43 дня знаходилась на лікарняному. Її заробіток склав: за 2012 рік — 598000 руб., за 2013 рік — 681000 руб.

У порівнянні з встановленими лімітами (512000 руб і 568000 руб для 2012 і 2013 років відповідно) її заробіток істотно вище. Тому, сума денного заробітку розраховується наступним чином:

(512 000 руб. + 568 000 руб.) : (731 дн. — 43 лікарняних дн.) = 1569,76 руб.

Т. к. середньоденний заробіток, який враховується при розрахунку допомоги, не повинен перевищувати 1479,45 крб, (це значення виходить з розрахунку (512 000 руб. + 568 000 руб.)/730 днів). Отже, виплата допомоги по вагітності та пологах наступну суму: 1479,45 руб. х 140 днів (70 днів до пологів і 70 днів після) = 207 123 руб.

Відповідно до законодавства РФ, допомога по вагітності та пологах нараховується протягом 10 днів з того моменту, коли особа, що має страховку, надала листок непрацездатності для отримання необхідної допомоги. Їх виплату забезпечує ФСС РФ, а роботодавець виробляє виплату допомоги найближчим часом: у день, визначений як день виплати зарплати.

В ситуації, коли потрібно йти у відпустку по вагітності та пологах (Бір), а ви в цей час перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною, вам буде потрібно написати кілька заяв. У першому ви попросите перервати відпустку по догляду за дитиною, а другому — надати відпустку за Бір. За розрахунок візьмуть два передостанніх року, тобто ті, коли ви були у відпустці по Бір, а також по догляду за дитиною. Ці роки, можливо, замінити попередніми (згідно п. 1 ст. 14 255-ФЗ). Для цього потрібно написати ще одну заяву.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015