Як розвинути артистизм у дитини

Як розвинути артистизм у дитини? Як йому побороти страх перед виступом? Як додати сміливості публічної промови? Подібні питання турбують майже будь-якого батька в той період, коли дитина дорослішає.

Кожному з нас знайома картина, коли на свято в будинок приходять гості і, коли всі тости сказані і подарунки подаровані, батьки хочуть похвалитися своєю дитиною. Йому пропонують прочитати віршик, заспівати пісеньку або станцювати. Деякі юні таланти, від природи артистичні, виконують це завдання з радістю. Але більшість відчуває страх перед публікою.

 

Симптоми цього страху різні: дитину кидає в піт, серце починає гучно стукати у вухах, голос тремтить і в горлі з’являється грудку. Деякі від хвилювання втрачають здатність рухати губами, руками чи ногами. У дитини може початися нудота — все це ознаки страху, природженого або набутого, який насправді відчувають 95 відсотків людей. Зі страхом перед публікою дуже важливо впоратися, поки дитина маленька, адже надалі йому доведеться виступати на сцені в дитячому саду і в школі. Можливо, він навіть піде в театральний гурток або студію. Практично всі юні артисти спочатку відчували страх перед сценою, однак батьки і педагоги допомогли його побороти.

 

Отже, основне правило успішного виступу — впевненість у собі. Важливо, щоб дитина не сумнівався: він виглядає відмінно. Одягаючи і причесывая малюка перед приходом гостей, похваліть його костюм і зачіску, скажіть: «Ти сьогодні особливо красивий». Дитина також не повинен сумніватися в тому, що добре знає текст вірша (пісні), рухи танцю. Тому важливо заздалегідь багаторазово повторити його номер. Напередодні свята поговоріть з дитиною про майбутній виступ. Попередьте його про те, що в момент, коли на тебе дивляться гості, треба посміхнутися. Навіть якщо він забув текст або рух, посмішка налаштує гостей позитивно і пауза не буде обтяжливою. Скажіть про те, що у нього вийде відмінний виступ, гості похвалять його і будуть аплодувати. Важливо, щоб малюк зорово представив, який успіх його чекає. Якщо дитина знітився перед гостями, скажіть йому: ти добре підготувався, малюк, у тебе все вийде. Підкажіть слова чи руху, щоб він міг почати виступ.

 

Попередньо корисно навчити дитину виразно читати вірші, використовувати відповідну вірша (пісні) міміку і жести. Їх треба відпрацьовувати так само, як і слова. Перед репетицією танцю розкажіть дитині про те, що таке такт. Нехай спочатку він відрепетирує рухи без музики, а такт ви задавайте йому самі. Ну і, зрозуміло, чарівна посмішка дитини — запорука успіху.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015