Як швидко відновитися після перелому

Перелом кісткових тканин на будь-якій ділянці тіла людини є дуже серйозною травмою. І від такої неприємності не застрахований ніхто, вірніше від імовірності її отримання. При цьому в особливу групу ризику входять літні громадяни і люди, які страждають остеопорозом.

Останній являє собою таке хворобливий стан організму, при якому серйозна травма може виникнути в результаті несильного падіння. При цьому найбільш часто страждають на такі ділянки людського тіла, як ключиця, передпліччя, шийка стегна, гомілку, променева кістка.

Відновлення після перелому

Відновний період після будь-якого виду перелому триває досить довго. При цьому він не рідко може супроводжуватися істотними больовими реакціями. І чим старшим є вік пацієнта, тим в більш повільні терміни завершиться реабілітація після перелому.

Щоб відновлення після перелому кісткових тканин пройшло більш швидко, необхідно дотримуватися в реабілітаційний період таких рекомендацій:

1. По-перше, надзвичайно корисним може виявитися масаж. Він являє собою одну з найбільш дієвих процедур, призначених для повного відновлення організму. В результаті масажу м’язів повертається втрачена в результаті перелому еластичність, а також відбувається їх зміцнення. Також масаж сприяє посиленню кров’яного струму і лімфатичного звернення в кінцівках, які були пошкоджені переломом. В результаті рухова і інші функції таких кінцівок відновлюються швидше. Характерні рухи, що використовуються в масажі, допомагають знизити больові відчуття. Також в результаті постійної практики масажу гематоми або удари зникають більш швидко. Якщо перелом носило закритий характер, то процедури масажу можна проводити вже на другу добу після отриманої травми. В цьому випадку зазвичай застосовують спеціальний апарат, дія якого досягається за рахунок вібрацій.

2. Другою важливою відновної заходом є лікувальна гімнастика. Її метою є відновлення обмінних процесів в тих м’язах, які були пошкоджені або розтягнулися. Якщо гіпс ще знаходиться на тілі, тоді можна виконувати такі вправи. Вдихнувши, намагайтеся затримати дихання на сім або вісім секунд. При цьому максимально напружте ту з м’язів, яка знаходиться в безпосередній близькості з пошкодженою або забитою. Наприклад, якщо при переломі постраждала гомілку, то потрібно напружувати стегно. Якщо ж був перелом руки, то намагайтеся максимально напружити її кисть. Зробивши видих, якісно і повністю розслабтеся. Таке вправу необхідно зробити від трьох до шести разів. В ситуації, якщо у вас зафіксовані травми нижніх кінцівок, то робити це вправу слід з положення лежачи. Ефект, що виявляється в позитивних реакціях, буде досягнуто за рахунок того, що ваш кровообіг посилиться. При цьому така стимуляція відбудеться і в пошкоджених, і в здорових тканинах. Коли гіпс буде знято гімнастику необхідно продовжити. Але вигляд її вправ при цьому має дещо змінитися. Вашим завданням на даному етапі має стати посилення припливу крові, що тече по артеріях, і відтік тієї крові, яка тече у венах. Крім цього вам потрібно буде привести в норму лімфатичний дренаж. Тільки так можна позбутися від набряку. Для цього також можна виконувати вправу, яке було рекомендовано при знаходженні на тілі гіпсу, проте напруження м’язів має бути саме в постраждалому місці, тобто там, де безпосередньо було локалізовано перелом. Також важливо збільшити кількість повторень цієї вправи, довівши їх до десяти. Для другого вправи метою буде розминка суглобів. Ви впораєтеся з таким завданням, якщо будете з обережністю кілька разів згинати і розгинати колись пошкоджені кінцівки, а також повертати ними.

3. Якщо ваше самопочуття дозволяє, неодмінно вирушайте на прогулянки. Однак вони не повинні бути довгими. Повертайтеся додому відразу, як тільки відчуєте хоча б незначну втому. Дуже корисно для процесу відновлення плавання. Рекомендується влаштовувати запливи в басейні по три рази на тиждень, але не довше сорока п’яти хвилин.

4. Для повного відновлення організму принципово стежити за своєю дієтою. У вашому меню обов’язково повинні бути такі продукти, як м’ясо нежирних сортів, овочі і фрукти, кисломолочні продукти і яйця. З м’яса рекомендується вживати курку, індичку або рибу. Рослинна їжа, збагачена вітамінами і корисними для організму мікроелементами. Особливо для відновлення кісткових тканин виявляється корисним кальцій. Всі ці продукти добре відновлюють тканини організму, а також приводять у норму, а потім покращують обмін речовин. Багато хто знає, що тваринна їжа служить основним джерелом білка. Саме білок називають будівельним матеріалом для кісток та м’язів. Тому обов’язково харчуйтеся і такими продуктами. Кальцій та інші потрібні речовини ви легко знайдете в кисломолочних видах їжі.

Відновлення після перелому — важливий період реабілітації. Наполегливість і велике бажання повернути втрачені функції допоможуть вам, якщо вище вищевказані дії ви будете виконувати під безпосереднім контролем фахівців: травматологів, остеопатії, реабілітологів, дієтологів.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015