Як вибрати пральну машину автомат правильно — 12 критеріїв

Задумалися про покупку пральної машини? Або стара машина-автомат наказала довго жити? Ми розповімо вам, як вибрати пральну машину правильно, щоб потім не шкодувати про витрачені даремно гроші, не гарячково шукати майстра і не платити сусідам за зіпсований ремонт. Запам’ятовуємо основні критерії вибору пральної машини-автомата…

 • Сторона завантаження. Вибираємо — фронтальна або вертикальна? Техніку з вертикальним завантаженням поставити в кухні буде важко, та й зручною «поличкою» у ванній така техніка не стане — зверху завантажується білизна. Плюси «вертикалки» — економія місця (ширина — близько 45 см), відсутності люка, зручність використання (не потрібно нагинатися і забуті шкарпетки можна докинути в машину в процесі прання). Достоїнства машини з фронтальним завантаженням: можливість вмонтувати в меблі, вибір моделей із завантаженням до 10 кг, зручна «поличка», прозорий люк. Мінус — великий розмір (в основній масі).

 • Місткість і максимальне завантаження в кг. Якщо ваша сім’я — це подружжя або ж ви живете один і в своє задоволення, то досить машини із завантаженням 3-4 кг. Для більш щільного» осередку суспільства (близько 4 осіб) максимальне завантаження збільшується до 5-6 кг. Ну а для численного сімейства відразу слід вибирати машину із завантаженням до 8-10 кг
 • Віджим, прання, енергоефективність — головні критерії. Клас прання: А і В — найбільш ефективна прання; С, D і Е — менш ефективна; F і G — найнижчий рівень ефективності. Клас віджиму (показник залишкової вологості одягу після віджимання): А — 40-45 відсотків, З — близько 60 відсотків, D — ще більш низький рівень, але натрапити на таку машину сьогодні — це випадковість. Клас енергоефективності (економічність техніки, чим вище клас, тим менше машина «їсть» електрики): А — самий економічний (при 60 гр води — близько 1 кВт/год), А+ — ще більш економічні (0,7-0,9 кВт/год).
 • Швидкість віджиму. Зазвичай вона варіюється на рівні — від 800 до 2000 (так, і такі є) обертів. Яка краща? Оптимальна швидкість віджиму — 1000 об/хв. Машини з більш високою швидкістю віджимання будуть дорожчими на 30-40 відсотків із-за дорожнечі деталей, а суттєвої різниці у віджиманні ви не помітите. Так і не рекомендується віджимати білизну на швидкості вище 1000 об/хв — воно просто втратить свій вигляд.
 • Програмне забезпечення. Норма для сучасної машини — 15-20 програм прання з незначними відмінностями. Обов’язкові та найпопулярніші серед господинь програми: прання шовку, синтетики, делікатних речей, бавовни, ручне прання (для легкої дбайливого прання), прання дитячої білизни (з кип’ятінням), швидке прання (30 хвилин, для слабозабруднених речей), попереднє прання (або замочування), обробка білизни сріблом або парою (для знезараження). Обов’язкові: полоскання, вибір циклу або вибір окремих елементів циклу (кількість полоскань, температура, швидкість віджиму тощо).
 • Захист від протікання — часткова або повна. У дешевих машинах зазвичай встановлена часткова захист — спеціальні клапани на наливних шлангах (при пошкодженні шланга припиняється подача води) або захист корпусу від переливів (в даному випадку подача води припиняється, якщо вода в баку піднімається вище певного рівня). Що стосується повного захисту від протікань, вона являє собою весь комплекс захисних заходів.
 • Бак та барабан — вибір матеріалу. Особливості бака із пластику: хороша шумоізоляція, хімічна інертність, дуже довгий термін служби. Особливості бака з нержавіючої сталі: ще більш довгий термін служби (десятки років), гучність.
 • Авто-контроль дисбалансу барабана. Чим корисна функція? Вона дозволяє продовжити термін життя техніки, знизити рівень шуму. Дія: при спутывании білизни в тугий клубок, машина сама «розплутує» одяг з допомогою рухів барабана.
 • Контроль піноутворення. Також корисна функція, яка дозволяє машині «гасити» піну (шляхом припинення прання на час) при неправильному виборі/дозуванні порошку.
 • Рівень шуму. Найкращий варіант — не вище 70 дБ при віджиманні і не більше 55 дБ — при пранні.
 • Захист від дітей. Функція, корисна кожній мамі. З її допомогою блокується панель управління, щоб допитливий малюк не зміг змінити роботу машини випадковим натисканням кнопок.
 • «Відкласти старт». Даний таймер дозволяє перенести прання треба час. Наприклад, на ніч (електрика вночі дешевше).

Питання вибір бренду — індивідуальний і, насправді, другорядний. Машин з категорично поганою репутацією на ринку практично немає. А основна різниця у вартості виходить з дизайну і бренду. Тому перша увага — на функціональність і параметри техніки.

Відгуки по вибору

 • На мій погляд, виробник відіграє велику роль. «Німці» — самі довговічні. Що пралки, що тачки. Інші марки ламаються. Дивлюся по друзям і знайомим. Тільки німці тримаються за багато років.
 • Не уявляю у себе машину з вертикальним завантаженням… Це тільки для великої ванної кімнати. У мене з фронтальної, так зверху вічно навалена купа тюбиків, гребінці та інша нісенітниця. Більше нікуди покласти. Зручно. Так і прозорий люк — хоч видно, що там з білизною відбувається.)) Була в мене машинка з вертикальним завантаженням (радянська)). Так один тільки у неї плюс був — заведу машинку, а потім бігаю і докидываю в неї все, що по кутах валяється. Фронталку, звичайно, не відкриєш під час прання.))
 • За функціями, вважаю, вистачає мінімуму (на мій погляд): 4-5 програм прання (ммм… швидка, довга з кип’ятінням для бавовни, синтетика, ручне, шерсть, так і всі, в принципі). + можливість регулювати кількість полоскань. Сушку вважаю зайвою. Модних наворотів теж не треба. У нас ось в машині є обробка сріблом, але я н разу цією функцією не користувалася навіть.))
 • Головні вимоги до машини (на нашому досвіді): бак/барабан з нержавіючої сталі, віджимання до 1000 об.(+ регулювання природно), програми для синтетики і х/б, температура до 90 градусів (+ регулювання), розмір — близько 6 кг (на сім’ю), економія на електриці. Решта — для витягування грошей.
 • Фронт/верх і розмір залежить від приміщення. Мені ось і та зручна, і інша. А головне, думаю — величина завантаження. Ніколи не беру машини з 3-4 кг завантаження. Прати кожен день — немає часу. Так і плед в таку просто не впихнеш. Перу раз в тиждень — відразу закидую багато, кілька прань. Ну і джинси, кофточки — на швидку прання. Часто. Найулюбленіша функція.))
 • Насправді, якщо вода погана — то немає різниці, яка марка машини. Ламатися будуть всі! Так що вибирати треба з набору мінімальних функцій — основні. Рівень шуму, швидкість віджиму, кілька прань, енергоекономного, захист від протікань і велике завантаження (щоб білизни влазило по максимуму, я лінива)).
 • Чим машина більше — тим краще відпирає, факт. А за функціями основне: встроєний, сушка, безшумність роботи (часто перу вже вночі, і цей «літак» у ванній всіх сусідів дратує), ручне прання, кип’ятіння. А! І можливість зупинки програми і перепрограмування (пам’ять у мене дівоча, міркую на ходу)).

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015