Як вибрати секцію для дитини і куди віддати дитину в спорт, щоб не бути обдуреним

Багато батьків прагнуть максимально можливо зайняти своє чадо. Англійська, танці, малювання і, звичайно ж, спорт. Куди без нього? Адже фізичне навантаження — це запорука здоров’я. Але віддати дитину в спортивну секцію — мало. Потрібно вибрати кращу організацію і не попастися в руки аферистів, яких останнім часом розвелося дуже багато.

Читайте також: Коли і яким видом спорту займатися дитині для професійної кар’єри?

Зміст статті:

 • Види спортивних секцій, шкіл і гуртків для дітей
 • Правила вибору секції для дитини

Види спортивних секцій, шкіл і гуртків для дітей — куди віддати дитину займатися спортом?

Тут ми розглянемо всі існуючі спортивні гуртки, секції та школи:

 • Шкільні секції — дешево і сердито. З вашими дітьми працюють вчителі та шкільні працівники. Про цих викладачів ви можете дізнатися абсолютно все, що вас зацікавить. Варто тільки поспілкуватися з учнями з інших класів та їх батьками. Викладачі дорожать своєю репутацією, і тому не стануть обіцяти неможливого, обманювати діточок та їх батьків. До того ж, це самі бюджетні, зручні і надійні секції.
 • Фітнес клуби — модне нині заклад, де оздоровлюють не тільки дітей, але і дорослих, і вагітних, і людей з обмеженнями. Часто в таких клубах представлені тільки ультра модні і дуже популярні види спорту. Тренера підбирають посильну навантаження для дитини. Можуть займатися навіть в індивідуальному порядку. І, що важливо, звертають увагу на ціль занять — просто для здоров’я або ж батьки хочуть бачити свою дитину на призових місцях. Незважаючи на всі видимі переваги, фітнес клуби — це скоріше розважальні установи, ніж спортивні школи. Їх тренера не завжди володіють достатнім рівнем підготовки та педагогічними навичками для роботи з дітьми.
 • Спортивні школи, спеціалізовані клуби — це кузня чемпіонів. Зазвичай у таких спортивних закладах працюють імениті спортсмени, майстри спорту та талановиті вчителі. У них є власні методики виховання чемпіонів і отримання результатів у вигляді золотих медалей. Особливо хочеться виділити клуби східних єдиноборств. Вони завжди були дуже популярні не тільки серед хлопчиків, але і серед дівчат. Що приваблює шахраїв. Вони відкривають псевдосекции, які в кращому випадку — нічому не навчать, а в гіршому — поламають психіку, зіпсують здоров’я і відіб’ють бажання ще чим-небудь займатися.

Правила вибору секції для дитини — поради, як вибрати спортивну секцію і не бути обдуреним

Як розпізнати небезпеку? Ніж справжні тренери відрізняються від фальшивих? На що звернути увагу пильному батьку?

Читайте також: Зимові види спорту для дітей — що підійде Вашій дитині?

 • Поговоріть з тренером. Він повинен бути адекватним. Спокійно і легко відповідати навіть на найважчі і каверзні питання.
 • У чесних організаціях батькам не забороняють бути присутнім на тренуваннях.
 • Не варто віддавати дитину в який-небудь гурток, якщо йому менше 4 років. Він не зможе вам дохідливо пояснити, що відбувається на заняттях, і тому ви можете пропустити тривожний дзвіночок.
 • У спортивній секції повинні займатися фізичною працею, а не промиванням мізків. Тому, якщо тренер занадто велику увагу приділяє енергії, душевної сили, та іншої езотерики, то наші рекомендації дитину туди не віддавати.
 • Просіть надати документи, що підтверджують кваліфікацію та професіоналізм тренерів. Це можуть бути особисті досягнення — посвідчення майстра спорту, кандидати в майстри. А так само диплом Фізвиховання. Загалом, чим більше документальних доказів, тим краще.
 • Просіть показати докази роботи тренерів — нагороди їх вихованців. Кожна поважаюча себе школа — якщо не оригінали, то копії грамот і дипломів.
 • Повинно насторожити, якщо тренер обіцяє дуже багато. Каже, що зробить з вашого дитини диво-спортсмена, виведе його на міжнародний рівень і призведе до золотої медалі. Тим більше, якщо він тільки заочно знає дитину. Це 100% шахрайство. Отримавши свої гроші, такі секція закриваються, в кращому разі залишаючи дітей розчарованими.
 • Якщо ваша дитина вже влаштована в секцію, не полінуйтеся відвідати хоча б одне тренування.

Важливо дізнатися, як тренери спілкуються з дітьми

 • Не повинно бути грубості і хамства.
 • Тернер повинен приділяти увагу кожній дитині.
 • У хорошого тренера ідеальна дисципліна.
 • Він не вчить дітей поганого і аморальній поведінці. Наприклад, що сила вирішує все, потрібно бути грубими і нахабними. Тренер підтримує соціальні норми, прийняті в родині і найближчому оточенні дитини.
 • Тренер не дозволяє собі погано висловлюватися про батьків, навіть якщо їх дітей немає сьогодні на тренуванні. Адже таким чином він підриває авторитет старшого покоління і зароджує конфлікти в сім’ї.

Ще трохи правил для вибору спортивної секції для дитини:

 • Потрібно слідувати бажанням дитини, а не своїми переконаннями.
 • Не перевантажувати дитину секціями.
 • При виборі відштовхуватися від його здібностей.
 • Звертати увагу на характер і темперамент. Спокійному і флегматичній дитині не сподобається баскетбол, а більше підійде більярд, плавання або ходьба.

Спортивні секції — важлива частина життя дитини. Тут він може реалізуватися як особистість, вихлюпувати зайву енергію, веселитися і спілкуватися з однолітками. Відповідально підходите до вибору установи, де ваша дитина буде проводити більшу частину свого життя.

Читайте також: На які танці і коли віддати дівчинку?

А як Ви обирали спортивну секцію або спортивну школу для дитини? Поділіться своїм досвідом в коментарях нижче!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015