Як збити температуру немовляті — перша допомога при температурі у дітей

Здоров’я дитини для батьків — найголовніше. Тому, як тільки у дитини підвищується температура, батьки впадають в паніку і задаються питанням: що робити, якщо у дитини жар?

Читайте також: Перша допомога при фебрильних судомах у новонародженого при високій температурі.

Якщо малюк став примхливим, погано їсть, плаче — це перший дзвіночок, щоб виміряти йому температуру. Температуру можна визначити, зафіксувавши термометр у роті, в пахвовій западині, прямій кишці. Потрібно пам’ятати, що температура у новонародженого вважається нормальною в межах від 36ºС до 37ºС з допустимими відхиленнями 0,5 ºС.

Підвищена температура — це відповідь організму малюка на чужорідне речовина, що потрапила в організм новонародженого. Тому потрібно дивитися на поведінку дитини: якщо дитина не втратив апетит, активний, продовжує грати, то таку температуру можна не збивати.

Якщо ви визначили у дитини сильний жар (температура піднялася вище 38, 5ºС), то:

 • Викличте лікаря додому. Якщо у малюка висока температура і продовжує зростати, то, якщо є можливість, не втрачайте час, самі везіть дитину в лікарню. При гіпертермічному синдромі, коли температура тіла під 40ºС, потрібно надати першу допомогу дитині (читати далі) для уникнення негативних наслідків, пов’язаних з роботою головного мозку і обміну речовин.
 • Створіть дитині зручні умови, тобто провітріть кімнату, щоб наситити його киснем. Зробіть так, щоб температура в кімнаті була близько 21 градуса (більш висока температура може стати причиною перегрівання дитини). Зволожте повітря. Якщо немає зволожувача повітря, можна просто повісити в кімнаті мокрий рушник або поставити банку з водою.
 • Не надягайте на малюка купу одягу. Залиште на ньому тонку х/б кофтинку, зніміть підгузник, що перешкоджає нормальному теплообміну.
 • Частіше давайте дитині питво (теплі воду, компот) або груди (через кожні 5 — 10хвилин невеликими порціями), тому що при високій температурі у грудної дитини втрачається велика кількість рідини. Рясне питво допоможе швидше «вимити» токсини, які утворюються при наявності вірусів в організмі.
 • Не турбуйтеся малюка. Якщо дитина почала плакати, заспокойте його, дайте йому те, що він хоче. У плачучої дитини температура ще більше підвищиться, а самопочуття значно погіршиться.
 • Укачайте крихітку. Уві сні підвищена температура переноситься значно легше.
 • Якщо температура у новонародженого більше 39ºС, потрібно обтерти кисті і ніжки немовляти серветкою, змоченою в чистій теплій (36ºС) воді. Тільки без оцту, спирту і горілки — вони можуть викликати хімічний опік на ніжній шкірі дитини. Такий же компрес можна покласти на лобик малюка і періодично міняти нагріті серветки на прохолодні. Аналогом водного компресу може стати компрес з капустяного листя. Такі компреси допомагають зняти жар у дитини.
 • При температурі у немовляти категорично не можна:
  • Ставити клізми з прохолодною водою і повністю замотувати дитини в мокру тканину — це викличе судоми і м’язову тремтіння.
  • Давати лікарські препарати до приїзду лікаря і його консультації. Всі медикаментозні жарознижуючі засоби токсичні і при неправильному дотриманні дозування та кратності прийому небезпечні ускладненнями, побічними діями та отруєнням.
 • Якщо після призначеного лікарем лікування висока температура у немовляти продовжує триматися на протязі 2-3 днів, то треба знову викликати лікаря, щоб внести поправки до лікування.


Батьки, будьте уважні до симптомів у малюка! В ситуаціях, що стосуються здоров’я вашої дитини, краще десять разів перестрахуватися, а не пускати проблему на самоплив, списуючи високу температуру у немовляти, наприклад, на прорізування зубів. Обов’язково викликайте лікаря — він встановить справжню причину високої температури.

Сайт Colady.ru попереджає: самолікування може нашкодити здоров’ю Вашого малюка! Ставити діагноз і призначати лікування повинен тільки лікар після огляду дитини. А тому при підвищенні температури у дитини обов’язково зверніться до фахівця!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015