Як зробити флораріум?

Композиція, складена з спеціальних рослин, сухоцвітів, мохів і таких декоративних елементів як мушлі, галька, пісок, каміння отримала назву флораріум і стала невід’ємною частиною декору сучасної квартири або офісу. Вміщені в спеціальні скляні колби, флорариумы можуть бути як настінний, так і підлогові, настільні або підвісні. Для створення композиції (домашнього флораріум) потрібні:

• Прозора колба або ваза (прямокутна, квадратна, кругла); Згодиться і старий саморобний квариум.

• Спеціальні живі рослини (фитонии, мініатюрні синполии, фіалки, орхідеї, бромелии, азалії, папороті, плющі, дифенбахии, кактуси);

• Декоративні елементи (камені, черепашки, галька, стрази, пісок);

• Мох. Перед початком створення флораріум необхідно вибрати його майбутнє місце розташування.

Від цього залежатиме, які деталі і рослини повинні бути спереду, а які деталі — ззаду. Після цього треба підготувати всі основні елементи і провести їх дезінфекцію. Це допоможе уникнути розвитку різних бактерій і грибків.

Земля для висадки рослин прогрівають у духовці, камені кладуть в окріп, а мушлі обробляють спиртовим розчином. Грунт в підготовлену вазу, насипають на 5 див. Потім можна висадити в грунт рослини і для надання рівного фону розкласти мох.

Наступний етап — розташування підготовлених каменів, черепашок, гальки і інших декоративних елементів. Особливу увагу варто приділити вибору і розстановки каменів, як ніби ви доріжки на дачі робите. При цьому враховується, що камені повинні бути яскравими і насиченими і відтіняти інші декоративні елементи.

Завершальним етапом у створенні міні-саду є виставлення світла. Ідеальним варіантом буде розмістити безпосередньо над флорариумом у вигляді кришки невеликий світильник.

Ось ідея, як зробити світильник своїми руками: http://dometod.ru/dom-i-hoziaistvo/rukodelie/svetilnik-ruchnoj-raboty.html

Сама ваза може бути оздоблена акриловими фарбами, лаком. Зовні можна приклеїти декоративні елементи, що додасть композиції якусь індивідуальність.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015