Які шлюби бувають типи шлюбу в забавній класифікації

Далеко не всі дівчата можуть жити в казці — у замках з прекрасним принцом, який через двадцять років перетвориться в сивочолого статного короля. Одна дівчина може все життя провести зі свинопасом, але жити щасливо, душа в душу. Інша ж буде воювати зі сміливим лицарем. А третя стане жити з ледачим Омельком, і як і раніше залишатися Несмеяной.

Читайте також: 3 основних типи відносин дорослих до дітей в сім’ях — який з них переважає у Вашій родині?

Так, шлюби бувають різні — і саме про це ми сьогодні поговоримо.

Класифікація шлюбів — правда, в якій є частка жарту

  • Солодка ваніль. Подружжя впевнені в тому, що спільне життя повинна приносити тільки позитивні емоції. Девіз таких пар — «Мені добре з тобою», «Я тебе люблю і не можу без тебе жити», « Ти — моє сонце». Але при цьому сонечко має і шкарпетки прати, і борщі варити. А зайчику потрібно забезпечувати сім’ю і балувати жінку. При перших же сімейні труднощі бажання романтиків бути разом вичерпується. А шлюб, як відомо, це не завжди тільки задоволення. І коли постає питання: «чи Добре тобі зі мною раніше?» романтики найчастіше відповідають «ні», і … розходяться. Руйнується їхній союз. На жаль, спільне життя не може складатися тільки з цукерково-букетного періоду.

  • Війна. Все життя — боротьба і конкуренція — кредо таких шлюбів. Кожен день — це бій. Подружжя постійно борються за владу, з’ясовують, хто в домі господар. Вони не гребують ніякими засобами для досягнення своїх підступних цілей. Звичайно, ні про яке взаєморозуміння між партнерами в такій ситуації не може бути й мови. У підсумку виходить нещасна сім’я, розлючені і жорстокі подружжя, і зацьковані діти. Адже рости в бойових умовах дуже нелегко. Читайте також: Хто головний в сім’ї — чоловік чи жінка?

  • Партнерство. Сьогодні серед молоді саме цей тип взаємин у шлюбі стає найпопулярнішим. При ньому чоловік і дружина добровільно ділять обов’язки, всю побутову роботу та інші неприємності спільного життя. Вони ділять і відповідальність за прийняття рішень. Недолік цього шлюбу в тому, що дуже рідко зустрічається повноцінне партнерство. В більшості випадків все ж спостерігається певний перекіс. То дружина займає провідне становище в сім’ї, то чоловік. Так виходить, що не буває реального партнерства, як не буває казок наяву.

  • Нахлебничество. Один чоловік сидить на шиї іншого. Наприклад, дружина тягне чоловіка-ледаря чи алкоголіка. Його не кидає, але мучиться від таких відносин. Або формально головою є чоловік, але ніякої відповідальності за сім’ю він не несе. Він навіть не бере участі в прийнятті важливих рішень, просто існує поряд з домочадцями і працює. Читайте також: Що робити жінці, якщо чоловік лежить на дивані і не думає допомагати?

  • Акула і риба-прилипала. Дружина або чоловік поступово бере на себе роль владного лідера, а другому з подружжя залишається тільки підлаштовуватися. Так і виходить, що хтось стає грізною акулою, якій не можна перечити, а хтось увертливой і хитрою рибою-прилипали. В принципі, це приклад старовинної патріархальної сім’ї, де батька боялися і у всьому йому догоджали. Але часи минають і звичаї змінюються. Слава богу, до речі.

  • Незалежність — головна характеристика наступного виду шлюбу. Подружжя бояться втратити свою свободу і, перебуваючи в законних відносинах, залишаються один одному чужими. Фактично — це просто проживання на одній території. З часом почуття згасають, і подружжю доводиться або розлучатися, або жити, як сусідам.

  • Казкові відносини трапляються в гармонійних шлюбах. Коли чоловік і дружина добровільно погоджуються з обраної роллю, намагаються жити один з одним і один для одного. У таких відносинах часто доводиться переборювати себе для блага всієї родини. Але результат вартий того. Підсумок — хороші стосунки і любов у шлюбі.

Відносини в сім’ї часто вбиває побут, одноманітність. Довгі роки, проведені з одним і тим же людиною, роблять його нецікавим, нудним, противним і навіть шкідливим, як кошик мухоморів.

Багато хто, щоб позбавити себе від цих наслідків вирішуються на нестандартні види шлюбів.

  • Пробний шлюб — це цивільний шлюб у нашому розумінні з чітко окресленими межами, після закінчення яких, наприклад, Саша і Маша, вирішують, чи будуть вони жити разом, чи ні.

  • До чоловіка в гості. Територіальний шлюб або гостьовий. Подружжя розписані, але живуть у різних будинках. Не обов’язково з фінансових причин. Можливо, вони просто боятися ділити свою житлоплощу з чоловіком або хочуть відчувати себе вільними. При цьому, якщо в такому шлюбі народжується дитина, то він залишається жити з матір’ю, а тато приходить до них у гості.

  • Новий вид — віртуальний шлюб. Люди можуть жити на різних куточках планети і вважати себе сім’єю. Спільне життя у них проходить в інтернеті, в соц. мережах та інших комунікаторах. Спеціальні сайти навіть можуть видати свідоцтво про укладення шлюбу. Правда, ніякої юридичної сили вони не мають.

Скільки людей, стільки і видів шлюбів. Всі люди унікальні, і в парі утворюється завжди неповторний союз, подібного якому немає на всьому світі.

А який вид шлюбу склався у Вас, і чи відповідає він Вашим уявленням про ідеальний шлюб? Поділіться своїми історіями в коментарях нижче!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015