Захист яблунь від зайців і мишей колготками

Я люблю відпочивати і працювати на дачі. І ось років десять тому я посадила багато яблунь. Яблуньки молоді, всі почали, але на другу зиму їх все погризли зайці або миші. У підсумку всі мої яблуньки позасохли.

Але влітку вони знову відросли. І до зими я вже була напоготові, щоб зробити захист яблунь від різних гризучих шкідників.Запаслася я тоді безліччю старих колготок і обмотала нижні частини стовбурів яблунь. Дивно, але в ту зиму жодне дерево не було погрызано. Ті дрібні гілочки, які діставали до снігу, ті були погрызаны, а стовбури стояли здорові.Але найголовніше. Навесні я не стала знімати колготки. І правильно зробила. Вони також захищають кору дерев від сонячних опіків. А оскільки цілком собі добре тягнуться, вони не заважають дереву рости в товщину. До речі, один рік я обмотала стовбури декількох дерев клейонкою (ну не було колготок). Навесні кора під клейонкою стала пріти. Ще б прогавила і дерево б загинуло. Так що колготки, пропускаючи вологу і повітря, не дають розвиватися цвілі на корі, і дуже чудово захищають кору від зайців і мишей.

А ось подивіться на цю яблуню. Мій сусід обмотав в минулому році яблуню якийсь непропускающей і не вбирає вологу тканиною типу клейонки, нею зазвичай обмотують трубопроводи (стырил коротше з труби), і зняв з неї пізно — в кінці травня, коли вже стали йти щосили дощі. В результаті дерево загинуло. А які яблука воно давало! Так що дуже обережно треба бути з обмотками яблунь різними вологонепроникними матеріалами. Обов’язково знімайте її в кінці березня — початку квітня, а краще їх взагалі не використовувати — колготки набагато краще.

Ну а згодом кора на яблунях одревеснеет і не буде такої смачної для гризунів. І колготки вже можна зняти і пристосувати їх для захисту інших дерев. Але я і через сім років не знімаю їх — нехай захищають.

 

Марія Іванова спеціально для жіночого сайту «Собі на замітку»

 

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015