Жити разом з батьками — плюси і мінуси спільного проживання з батьками

Кожна осередок суспільства — молода сім’я — марить про власні квадратні метри, щоб жити окремо від родичів, увствовать себе господарем і господинею у власному домі.

Але іноді обставини складаються таким чином, що молодятам доводиться жити разом з батьками, і при цьому кожному члену сім’ї потрібно докласти зусиль, щоб зберегти теплу душевну атмосферу в домі.

Як досягти максимального комфорту в сформованій ситуації — читайте нижче.

Зміст статті:

 • Плюси і мінуси спільного проживання
 • Найбільш часті причини конфліктів
 • Шляхи виходу із складних ситуацій

Молода сім’я живе з батьками — плюси і мінуси спільного проживання з батьками

 • Якщо молода сім’я не має коштів, щоб купити або зняти житло, то спільне проживання з батьками допоможе накопичити достатньо грошей на придбання своєї житлоплощі. Читайте також: Як молодій сім’ї отримати кредит на купівлю житла?
 • Позитивний сімейний досвід старшого покоління, побудований на довірі, взаємоповазі та розумінні, допоможе молодій парі будувати відносини на тих же принципах.
 • Коли дві родини живуть під одним дахом, побутові питання вирішити набагато легше. Наприклад, поки невістка на роботі, свекруха може приготувати вечерю на всю сім’ю, а після вечері невістка запросто помиє посуд. Чи зять у вихідний день допоможе викопати тестеві картоплю на дачі, яка призначається для всієї родини.
 • Задушевні бесіди між батьками і дітьми допомагають зміцнити взаємини між поколіннями. До речі, з таких бесід можна дізнатися багато нового про своїй другій половинці, що допоможе розкрити свого обранця з усіх боків.


Всі ці моменти можна віднести до плюсів. Але, як відомо, у кожної медалі дві сторони. Так і в спільному проживанні молодої сім’ї з батьками є негативні сторони:

 • Після весілля на початковому етапі спільного проживання у молодих настає період » притирання і звикання один до одного. Це процес дуже складний для обох подружжя. До цього ще додається необхідність формування дружніх відносин з батьками. Не кожна молода сім’я зможе витримати таке подвійне навантаження.
 • Виникають конфлікти з батьками на побутовому рівні (невістка не туди поставила тарілку, зять у свій вільний час відмовився їхати з тестем на рибалку і т. д.) не сприяють зміцненню молодої сім’ї, а навпаки, додають сварок у взаємини між молодими подружжям. Читайте також: Як невістці зберегти добрі стосунки зі свекрухою?
 • Батькам дуже важко втриматися, щоб не дати пораду, нав’язати свою думку молодій сім’ї. Їм просто необхідно порекомендувати, як потрібно виховувати дітей, вирішувати господарські питання і витрачати сімейний бюджет. Психологи стверджують, що саме з цієї причини найчастіше розпадаються молоді сім’ї.
 • До речі, якщо один з подружжя хоче жити з батьками, мотивуючи це «щоб їх не образити» — це тривожний сигнал, який говорить про нездатність партнера жити самостійно, а також особисто приймати рішення та нести за них відповідальність. Він залежний від батьків, і вам, якщо ви приймаєте ситуацію, доведеться жити за їхніми правилами. Читайте також: Ваш чоловік — мамин синочок?

Жити з батьками чоловіка або дружини: найбільш часті причини конфліктів між молодою сім’єю і батьками

Пригадується монолог з одного відомого фільму: «Я дуже поважаю твоїх батьків. Але, Слава Богу, я не сирота. Чому я повинна постійно підлаштовуватися під твоїх батьків? Якщо я щось роблю, так це розглядається під мікроскопом. Це така напруга!»

У кожній сім’ї є свої правила і традиції. Той чоловік, який буде жити з чужими батьками, завжди буде відчувати себе «не в своїй тарілці».

 • Найчастіше конфлікти спалахують на побутовому ґрунті, наприклад: невістка довго хлюпається у ванній або не так, як свекруха, приготувала борщ. А зять, замість того, щоб сходити на ринок, як робить зазвичай його тесть, спить до 10 ранку. Постійні нотації батьків викликають негативні емоції, які потім виливаються чи на батьків або один на одного.
 • Ще однією частою причиною конфліктів є тема виховання дітей. Бабусі і дідусі, які звикли ростити дитину по-старому, нав’язують цю систему і молодим батькам, які, можливо, хотіли б виховувати свого малюка по сучасним методам.
 • Рано чи пізно виникають і фінансові претензії. Батькам, які повністю оплачують комунальні послуги, купують побутову техніку себе в будинок (пральна машина, мікрохвильова піч, плита) та інші предмети, використовувані всіма, врешті-решт, це набридне, почнуться закиди і непорозуміння.

Як жити разом з батьками і зберегти прекрасні стосунки шляхи виходу із складних ситуацій

Якщо молода сім’я живе з батьками, то вона повинна пам’ятати, що господарями житлоплощі, де вони проживають, є батьки, і з їх думкою доведеться рахуватися.

 • Щоб спільне життя для всіх була максимально комфортною (наскільки це можливо), кожному потрібно при спілкуванні бути ввічливим, не підвищувати голос, намагатися зрозуміти співрозмовника.
 • Батькам треба постаратися бути терплячішим, не нав’язувати свою думку, давати поради в делікатній формі.
 • Всі повинні допомагати один одному у скрутну хвилину, підтримувати, підбадьорювати, якщо у молодої сім’ї або у батьків виникають проблеми.
 • Бажано, ще до спільного проживання з батьками провести чітку кордоніву: обговорити питання щодо оплати комунальних послуг, виховання дітей і т. д.

Жити з батьками дружини або чоловіка може бути навіть дуже комфортно, спокійно і зручно, якщо між батьками та їх дитиною немає занадто тісному зв’язку. А якщо матуся все ніяк не зважиться віддати свою дитину, якомусь «недотепи» або «безрукої невістці», то краще докласти максимум зусиль, щоб скоріше жити окремо.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015